09/12/20 - 09/13/20|Laakspohja Disc Golf Course → 18-Par61 (2016)|FINLAND, Uusimaa, Lohja
- Palkinnot TOP 3
- LOPPUTULOKSET SEKA LUOKKA
- LOPPUTULOKSET AVOIN LUOKKA
- Ratkaisupelit
- 3. kierros pelaajakokous ja startti viivästyy
- AVOIN tilanne 3.kierroksen jälkeen
- SEKA tilanne 3.kierroksen jälkeen
- Finaalikierroksen pelaajakokous kello 15 - Kaikki paikalla
- Finaalikierroksen parien ilmoittaminen
- 3. Kierroksen ryhmät julkaistu
- SEKA tilanne 2.kierroksen jälkeen
- AVOIN tilanne 2.kierroksen jälkeen
- SEKA tilanne 1.kierroksen jälkeen
- AVOIN tilanne 1.kierroksen jälkeen
- 2. Kierroksen pelimuoto tarkennettu
- EA päivystys
- Innovastore ostoetu
- Ryhmät
- Kilpailun tuloksien laskenta - eroon pistelaskujärjestelmästä
- Parikisat Lohjalla & Sammatissa ke ja to
- Joukkueiden pelaajat / seuraedustus & tietojen päivitys Metrixiin
- Kirje kapteeneille
- Parikilpailut Laakspohja DGC:llä ja Sammatissa 9-10.9.
- CaddyBook
- Pelimuotojen selitykset
- Tapahtumailmoitus ja turvallisuussuunnitelma
- Covid-19 Koronavirus
- Joukkueet mukana / jonossa Avoin ja Seka
- Ravintola- ja Majoitustarjonta
- Kilpailun aikataulu ja pelimuodot
Joukkueet mukana / jonossa Avoin ja Seka
07/28/20
Ensimmäisen vaiheen ilmoittautumiseen saatiin molempiin sarjoihin niin paljon joukkueita mukaan, että jätämme toistaiseksi toisen ja kolmannen vaiheen ilmoittautumiset pois. Alla molempien sarjojen mukaan päässeet sekä jonottavat joukkueet:
Olemme siirtäneet maksun eräpäivää 7.8.2020 perjantaihin asti.
Joukkueet mukana / jonossa AVOIN Sarja:
- Talin Tallaajat (Riku Vink (C) , Jalle Stoor, Samuel Hänninen, Joona Heinänen) 4015
- Vuorelan Veikot (Janne Mönkkönen (C), Jesse Nieminen, Niklas Anttila, Juuso Herranen) 3957
- Frisbeegolfseura 7K (Toni Kuusisto (C), Severi Saviniemi, Topias Jokinen, Lenni Kemppainen) 3945
- Nummelan Frisbeegolfseura (Janne Hirsimäki (C), Arttu Sikanen, Jere Kukkurainen, Ari Penttala) 3941
- Lohjan Liitokiekkoilijat (Raimo Sokka (C), Johannes Uotila, Juho Väisänen, Ville Koutonen) 3936
- Lahden FrisbeeClub (Mikael Häme (C), Joonatan Häme, Jaakko Ikonen, Tuomas Laihaen) 3933
- Oulun Frisbeeseura (Jukka Tyni (C), Kristian Kuoksa, Juho Parviainen, Jan-Eerik Luukkonen) 3917
- Deep In The Forest (Arttu Räsänen (C), Mikael Räsänen, Samu Saastamoinen, Juho Auvinen) 3884
- Joen Liitokiekko (Tero Jaatinen (C), Toni Jaatinen, Teemu Pietarinen, Ville Vikström) 3843
- FGCK Frisbeegolf Club Keinukallio (Jyrki Riihinen (C), Tuomas Hyytiäinen, Jere Väkiparta, Tommi Saarinen) 3839
- LDG (Riku Kankaanpää (C), Pasi Putus, Ville Lapinmäki, Ville Ahokas) 3826
- Willimiehen Disc Golf (Timo Heikkilä (C), Niko Pakarinen, Niko Puumalainen, Raul Mononen) 3822
- Rauman Frisbee (Eerik Aalto (C), Joonas Aalto, Jani Latvala, Niko Kaerla) 3818
- Linnan Mando DG (Ville Henttonen (C), Joni Peltonen, Tuomo Auravuo, Mikko Voutilainen) 3812
- Porvoon Frisbeegolfseura (Eetu Hartikainen (C), Kalevi Louhivuori, Oskar Volanen, Ossi Saarikko) 3787
- Hyzer Hollola Disc Club (Eemeli Härkönen (C), Atte Leppäsalo, Tapani Karppinen, Sebastian Ratu) 3783
- Frisbeegolfclub Hyrylä (Joni Luumi (C), Aaron Kopiloff, Markus Enqvist, Teijo Kurvinen) 3777
- Disc Golf Hyvinkää (Mika Koljonen (C), Jere Rosenqvist, Joona Tervonen, Ville Rosenqvist) 3773
Jonossa:
- DGC Fat Discs (Joni Arponen (C), Tuomo Vuorimies, Atte Ojala, Jesse Lehtinen 3734
- Karte Disc Golf (Jarkko Salminen (C), Juha Heiskanen, Sami Riikonen, Jani Heiskanen (3658)
- LemiKiDG (Jari Luostarinen (C), Onni Arminen, Riku Luukka, Sami Alitalo) 3610
- Puskasoturit (Johannes Hokkanen (C), Jesse-Matias Savolainen, Joakim Laine, Joona Kaukoranta) 3605
Ilmoittautuminen hylätty (Sääntökoe puuttuu pelaajalta)
- Sipoo Disctroyers
Joukkueet mukana / jonossa SEKAsarja
- Ähtärin Urheilijat (Heikki Saunanen (C), Anna-Sofia Haipus, Tuomas Autio, Aati Vesala) 3815
- Disc Golf Hyvinkää (Soile Mutikainen (C), Joonas Kuitunen, Marko Mustasilta, Tatu Nokelainen) 3794
- Järvenpään Frisbeegolf (Teemu Kaarlela (C), Nina Rajala, Roni Sihvola, Santtu Aatola) 3750
- Puskasoturit (Millis Sommarberg (C), Elias Luukkonen, Jonathan Buchter, Vili Neuvonen) 3741
- Disc Golf Vikings (Mika Malin (C), Mika Koskikallio, Atte Ruuskanen, Mirabella Meltaus) 3741
- Team Hippo (Sami Poikkeus (C), Ville Piippo, Thomas Nylund, Jenni Anttila) 3738
- Ekenäs IF (Susanna Virtanen (C), Patrik Ekström, Andreas Walls, Marus Råberg) 3728
- Talit Tallaajat (Tuomas Kaukomaa, Jani Parkkonen, Toni-Mikael Syrjänen, Jenni Grönvall) 3717
- Karkkilan Frisbeegolfkerho (Tuomo Tanskanen (C), Mikko Ahjoniemi, Niina Saarinen, Jani Kesti) 3714
- Joen Liitokiekko (Sammy Pylkki (C), Anssi Korhonen, Maria Pääkkönen, Samu Kesonen (3711)
- Lohjan Liitokiekkoilijat (Kirsi Kaikkonen (C), Tuomas Hiltunen, Marko Paaso, Niko Fagerström) 3670
- Sipoon Disctroyers (Gabriel Särkelä (C), Henry Söderling, Vilma Kivimäki, Samipekka Saarnio) 3663
- Padasjoen Frisbeegolf (Janne Sandholm, Kia Snellman, Casper Ahonen, Tomi Heinonen) 3645
- Porvoon Frisbeegolfseura (Marko Kindstedt (C), Olivia Kindstedt, Lassi Kronberg, Felix Olenius) 3626
- Nummelan Frisbeeseura (Nina Kiminki (C), Sami Husula, Kim Kiminki, Marko Lumppio) 3625
- Oulun Frisbeeseura (Joni Löytynoja (C), Mervi Syväluoma, Hannu Tuomainen, Eero Dahl) 3622
- Arctic Circle Disc Golf Ry (Jani Halonen (C), Terhi Tuorilainen, Sami Alm, Esa Luosujärvi) 3615
- FrisbeegolfClub Hyrylä (Tiina Korve (C), Pyry Vuori, Teemu Honkanen, Sami Hyvönen) 3614
Jonossa
- Willimiehen Disc Golf (Joona Hänninen (C), Kasperi Kivimäki, Juho Hänninen, Janniina Hämäläinen) 3587
- Deep In The Forest (Anna-Kaisa Savinainen (C), Kasperi Pakarinen, Niclas Nieminen, Aleksi Hinkkala) 3572
- West Coast Disc Golfers (Rene Ojala (C), Kim Hägglund, Kati Myllymäki, Tuomo Heiskanen) 3462