Login
  • Comment: Junnuliiga pelataan kolmena tiistaina: 14.9. ; 21.9. ja 28.9. kello 17.00

Conditions

  • Registration start: 09/09/21 16:00 +03:00
  • Registration end: 09/14/21 16:00 +03:00
  • Maximum number of players: 48
  • The number of registered players: 48
DivisionConditions
General
Tytöt Tytöt <= 15-vAge >= 15;
Pojat Pojat <=15 -vAge >= 15;
Avustajatall

 Pojat <=15 -v (1)Registered on↓
1pyry ylen09/21/21 17:44:46

Nyt tytöt ja pojat uutta Rovaniemellä!!

Acdg ja Doctordiscgolf järjestävät yhteistuumin junnujen (15-vuotiaat ja alle) frisbeegolf-liigan, jossa on kolme (3) eri osakilpailua. Jokaisessa osakilpailussa kerätään pisteitä; voittajalle 50  ja siitä seuraaville 40,30,20,19,18,17.....jne.

Yhteistulokseen otetaan pelaajan pisteiden mukaan kaksi (2) parasta osakilpailua.
Kisat pelataan pääsääntöisesti arki-iltoina Santasportin radalla (2x12 väylää), mutta mahdollisesti päätöskisa on jossain muualla??

Palkintoja jaetaan sekä osakilpailuissa että myös lopullisten sijoitusten mukaan!!

Tarkoitus on, että mahdollisimman moni juniori saisi ensikosketuksen frisbeegolfissa kisailuun ja sitä myötä lajin sääntöjen oppimiseen käytännössä.  Osakilpailuissa saattaa olla mukana myös aikuisia ryhmissä mukana tukemassa junnuja ja apuna sääntöjen tulkinnoissa.

Tämä junnuliiga on kaikille maksuton ja lisenssiä ei tarvitse. Rekisteröinnit kisaan tapahtuvat Metrix:n kautta, tehkää siis oma tili sinne.  Myös tuloskirjanpito on pääsääntöisesti Metrix:llä, toki jossakin osakilpailuissa "harjoitellaan" myös muotoa "paperituloskortti + Metrix".

Tervetuloa mukaan kaikki pojat ja tytöt!!

Td:t  Tohtori + Jaska

Share

What would you like to share?