Login

Discooter Tour 2025 - Partaharju - Sponsored by Sport Store Bigfoot

TD:n pelikirja: xxxx

Yleistiedot

  • PDGA C-tier
  • 6.7.2025
  • Kaksi kierrosta yhteislähdöin
  • Rata: Partaharjun frisbeegolfrata
  • Järjestäjät
    • Discooter Finland osuuskunta
    • Pieksämäen ohiheittäjät
  • TD Sampsa Huoponen, 0440178822

Rekisteröityminen

  • Järjestäjä varaa kaksi villikorttia
    • Villikorttia voi hakea laittamalla sähköpostia sampsa.huoponen@gmail.com
  • Pros playing am on käytössä
  • Suomalaisilta pelaajilta vaaditaan SFL:n kilpailulisenssi
  • Ulkomaalaisilta pelaajilta vaaditaan PDGA jäsenyys
  • Jälki-ilmoittautuminen rekisteröitymisen sulkeuduttua sähköpostilla osoitteeseen sampsa.huoponen@gmail.com

Alustava aikataulu

  • Ei pelaajakokousta paikan päällä. Pelaajakokouksen materiaali toimitetaan viimeistään kisaa edeltävänä iltana sähköpostitse. Ilmoittautumisen yhteydessä voi kysyä epäselväksi jäänyttä asiaa TD:ltä.
  • Palkintojenjako heti toisen kierroksen päätyttyä
  • Kierrosten välissä vähintään 1 h 15 min tauko. Toisen kierroksen tarkka aloitusaika ilmoitetaan uutiset välilehdellä.
Kisapäivä  
Klo 9:10-9.40 Ilmoittautuminen paikan päällä 
Klo 10:00-13:00 1. kierros
Klo 14:15-17:15  2. kierros, ei ilmoittautumista

Maksut ja peruutukset

  • Osallistumismaksut (ratamaksu, alv., transaktiokulut ja SFL:n 2024 kaudelle tullut 2 € käsittelykulu sisältyvät hintaan)
    • Pro- ja amatööriluokat 25 €
    • Juniorit 15 €
  • Osallistumismaksusta 2 € menee kiertueen palkintopottiin
  • Maksuvaihtoehdot
    • Mobilepay numeroon 22496. Kirjoita maksun viestiin maksetun pelaajan nimi.
    • Epassilla, Edenredillä ja Smartumilla maksettaessa käyttäkää maksupaikkaa "Discooterin kisat". Toimittakaa maksun kuitti sähköpostilla osoitteeseen sampsa.huoponen@gmail.com ja kertokaa samalla minkä kisan maksu on kyseessä.
  • Maksamattomat kilpailijat poistetaan ensimmäisen kerran kuukausi ennen kilpailua klo 21 ja tämän jälkeen viikon välein.

Peruutukset

  • Ilmoita peruutuksesta sähköpostitse tai viestillä TD:lle jos olet maksanut kilpailun ja perut osallistumisesi
  • Palautuksesta vähennetään 5 € käsittelykulu
  • Osallistumismaksun palautuksissa noudatetaan Kilpailuohjeen kohtaa 1.03 

Palkinnot

  • Kilpailun payout on vähintään 60 % (osallistumismaksusta vähennetään ratamaksu, alv., transaktiokulut ja SFL:n käsittelykulu ennen payoutin laskemista)
    • Pro-luokissa rahapalkinnot, voi vaihtaa lahjakorttiin
    • Am-luokissa tuote- ja lahjakorttipalkinnot
    • Junioriluokissa tuote- ja lahjakorttipalkinnot
  • Jokaisen luokan top 20 % palkitaan
  • Luokan voittaja palkitaan muistopalkinnolla, jos luokassa on vähintään kolme osallistujaa.
  • Yli 100 euron palkinnot ilmoitetaan tulorekisteriin. Tätä varten palkinnon saajan nimi, henkilötunnus, sähköpostiosoite ja palkinnon arvo kerätään talteen.
  • Oheiskilpailuissa tuotepalkintoja

Sponsorit

Kilpailuitamme tukemassa:

Erityisohjeet

Jos joku heittueen jäsenistä ei ole paikalla kierroksen alkaessa, muu heittue aloittaa kierroksensa normaalisti ilman puuttuvaa pelaajaa. Myöhässä tuleva pelaaja voi vielä osallistua kisaan, mutta jokaisestä väylästä jolle pelaaja ei ehdi, tuloskorttiin merkitään väylän par-tulos +4 PDGA:n ohjeiden mukaisesti.

 

Mediat