08/15/26 11:00|Multia DGP → Multia 22 DGP|FINLAND, Keski-Suomi, Multia
Conditions
| Division | Conditions |
|---|---|
| General | |
| MPO Asunut/Asuu Multialla tai MADG Jäsen | all |
| MP60 Asunut/Asuu Multialla tai MADG Jäse | Age >= 60; |
| MJ18 Asunut/Asuu Multialla tai MADG Jäse | Age <= 18; |
| MJ15 Asunut/Asuu Multialla tai MADG Jäse | Age <= 15; |
| FPO Asunut/Asuu Multialla tai MADG Jäsen | Gender = F; |
| Muu Maailma ei Multialainen | all |
| MPO Asunut/Asuu Multialla tai MADG Jäsen (5) | Registered on↓ | |
|---|---|---|
| 1 | Tero Huisman | 08/11/25 12:13:48 |
| 2 | Pekka Lampinen | 08/20/25 15:19:12 |
| 3 | Aarni Viinanen | 08/24/25 18:35:50 |
| 4 | Timi Huisman | 08/25/25 21:31:19 |
| 5 | Leevi Paananen | 08/26/25 19:31:39 |
| MP60 Asunut/Asuu Multialla tai MADG Jäse (1) | Registered on↓ | |
| 1 | jouko Laine | 08/11/25 17:58:33 |
| Muu Maailma ei Multialainen (1) | Registered on↓ | |
| 1 | Aapo Aspinmaa | 08/23/25 19:11:14 |
.jpeg)
Avoimet MM-Kisat 2026, eli kaikille avoimet Seura/Multian Mestaruuskisat 2026.
TD:Tero Huisman puh:+358 400 724189.
Apu TD: Aarni Viinanen puh: +358 44 033 3662
Kaikki osallistujat paikanpäälle Multian palolaitos ( siltalammintie 5) viim klo 10.45 kilpailu alkaa klo. 11.00.
Pelataan 2 kierrosta Multian 22 väyläistä rataa.
Holaripottiin voi osallistua käteisellä 1€/2kierrosta.
Ensimmäisen kierroksen CTP-kisa väylillä #5 ja #21.
Toisen kierroksen CTP-kisa väylillä #6 ja #22.
CTP-kisan palkinnot: lahjakortteja ja kiekkoja/kiekkosettejä.
Jokaisesta ryhmästä yksi kilpailija laittaa teksti tai whatsapp viestin parhaasta tuloksesta TD:lle numeroon +358 400 724 189.
Viestiin: CTP, väylä #5,#6, #21 tai #22 nimi ja mitta M+cm.
Muista laittaa tiedot oikein muuten et osallistu!
Mitat korien päällä!
Pisin putti:
Ensimmäisen kierroksen pisin putti kisa väylällä #7.
Toisen kierroksen pisin putti kisa väylällä #20
Pisin putti palkinnot: Putteri
Jokaisesta ryhmästä yksi kilpailija laittaa teksti tai whatsapp viestin parhaasta tuloksesta TD:lle numeroon +358 400 724 189.
Viestiin: #7 tai #20 nimi ja mitta M+cm.
Muista laittaa tiedot oikein muuten et osallistu!
Multicityn pisin putteri draivi kilpaillaan urheilukentällä kaikille halukkaille klo: 9:00 alkaen. Järjestäjä antaa 5 putteria millä jokainen vuorotellen arpomalla heittää. Kolmelle (3) parhaalle palkinnot. Olethan 9:00 paikalla. (Kisaraitti 2)
Viimeisen kierroksen i won my card kisa. Jokaisen viimeisen kierroksen puulin voittaja voittaa (i won my card mini kiekon)
MP60 luokka kisaa mestaruudesta lyhennetyllä/muokatulla radalla! Vaikka mestaruus on jo ratkennut MP60 luokan pelaajat saavat pelata toisella kierroksella isolla radalla jos haluavat!
FPO luokka kisaa mestaruudesta vain ensimmäisellä kierroksella! Vaikka mestaruus on jo ratkennut FPO luokan pelaajat saavat pelata toisella kierroksella jos haluavat!
Jos joku asia on epäselvä TD:tä kannattaa kysyä ennen kilpailun alkua!
Viimeisen ryhmän saapumisesta kierrosten välissä noin.tunnin mittainen tauko.
Kilpailuun mahtuu 72 kilpailijaa ensi sijalla Multialla asuvat/asuneet ja MADG:n jäsenet.
3 parasta palkitaan pokaalein joka luokassa.
Makkaraa ja mehua osallistujille väliajalla!
Loput makkarat + Kahvia ja keksiä osallistujille viimeisen kierroksen jälkeen!
"Kilpailun järjestäjä pidättää oikeuden muutoksiin"
kilpailun järjestäjällä on oikeus muuttaa kilpailun ehtoja, sääntöjä tai toteutustapaa milloin tahansa ilman erillistä ennakkoilmoitusta.
Kilpailu on maksuton!
- Kilpailuun osallistuvan pitää sitoutua Multian Jyskeen/Multi Ace DG:n vastuuvapautussopimukseen.
- Kisapaikalle ei saa tulla jos on mitään sairastumiseen viittaavia oireita tai olet altistunut.
Ymmärrän, että osallistuminen tähän tapahtumaan sisältää riskin loukkaantumiselle tai kuolemalle ja vapautan kilpailun järjestäjän, vastuusta liittyen loukkaantumiseeni, menetykseeni, omaisuusvahinkoihini tai kuolemaani, jotka liittyvät osallistumiseeni tähän tapahtumaan. Lisäksi ymmärrän ja tiedostan, että tällä hetkellä on liikkeellä maailmanlaajuinen COVID19- pandemia, ja että osallistun tähän tapahtumaan omalla riskilläni, ja että mitkään kilpailuun liittyvät turvallisuustoimet, jotka on suunniteltu estämään COVID19-viruksen leviämistä, eivät takaa, etten saa COVID19-tautia. Edellä mainituista huolimatta, vahvistan vapauttavani kilpailun järjestäjän, vastuusta liittyen mahdolliseen loukkaantumiseeni, menetykseeni, omaisuusvahinkoihini tai kuolemaani liittyen, jotka voin kohdata COVID19-viruksen myötä, ja jotka liittyvät osallistumiseeni tässä kilpailussa.