Login
  • Show groups: click here
  • Comment: LUE INFO HUOLELLA!! Heinolan kauden 2026 viikkokilpailut, jäsenet 3€, muut 4€. Vapaaehtoinen holaripotti 1€/pelaaja, potissa 89€! Liity jäseneksi www.ldg.fi/liity/ Kioski palvelee tapahtuman ajan!

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Miko Kosola8805612.9443.06
2Jimi Maljojoki9015610.6845.32
3Vesa Mörsky8915811.7646.24
4Timi Lehtinen8835912.6246.38
5Eetu Mettälä8935811.5446.46
6J-P Kosola8326518.1246.88
7Tuomas Pääkkönen100447-0.4347.43
8Sami Suopohja8306618.3447.66
9Jonathan von Kraemer912589.4948.51
10Henrik Haapsaari7867223.0948.91
11Jimi Ikonen8896211.9750.03
11Daniel Kokunja991510.9750.03
13Julius Rossi939576.5850.42
14Urho Nuutinen100251-0.2251.22
15Henry Liukkonen924608.251.8
16Jarmo Kärkkäinen9016310.6852.32
17Mikael Tikko958574.5352.47
18Miio Hämäläinen104248-4.5352.53
19Ilkka Keskiväli969563.3452.66
20Niilo Pietiläinen916629.0652.94
21Nooa Hämäläinen103650-3.8853.88
22Lenni Hilden952605.1854.82
23Emil Simberg100056056
24Arttu Rossi101555-1.6256.62
25Marko Helosaari971603.1356.87
26Nikola Arkko103753-3.9956.99
27Maarit Grėn7358628.5957.41
28Sampo Suopohja8697314.1358.87
29Vertti Lakkapää66107.87-41.87

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par43343343445434343364
Avoin (12)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Tuomas Pääkkönen -17F232332223342232324-1747
2Miio Hämäläinen -16F322323333332232423-1648
3Nooa Hämäläinen -14F233233332343233323-1450
4Urho Nuutinen -13F432532252243232322-1351
4Daniel Kokunja -13F423333225334232322-1351
6Nikola Arkko -11F242422233352343432-1153
7Arttu Rossi -9F352355224332233323-955
8Ilkka Keskiväli -8F452332323353323523-856
8Emil Simberg -8F424442223433333523-856
10Mikael Tikko -7F543432234343333332-757
11Marko Helosaari -4F342333333343233834-460
11Lenni Hilden -4F622424233543433424-460
Metrix-rating alle 950 (6)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Jimi Maljojoki -8F343333333253332523-856
2Julius Rossi -7F423333224344344333-757
3Jonathan von Kraemer -6F324542224343333533-658
4Henry Liukkonen -4F242433334344542433-460
5Niilo Pietiläinen -2F523542335345243324-262
6Jarmo Kärkkäinen -1F323343233364443535-163
Metrix-rating alle 900 (6)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Miko Kosola -8F332333333344332434-856
2Eetu Mettälä -6F433332334343332534-658
2Vesa Mörsky -6F432334233454342423-658
4Timi Lehtinen -5F433333426343352323-559
5Jimi Ikonen -2F543432223363343624-262
6Sampo Suopohja +9F432544443565443634+973
Metrix-rating alle 850 (5)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1J-P Kosola +1F533442333444344633+165
2Sami Suopohja +2F444432333365343534+266
2Vertti Lakkapää +2F442433333563344534+266
4Henrik Haapsaari +8F443645335564343433+872
5Maarit Grėn +22F734563364574564644+2286

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-06-09 20:10:10. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Heinolan viikkokilpailuiden kumppanit vuonna 2026:

Heinolan kaupunki
Powergrip
Itä-Häme
Hartwall
Pingviini jäätelö
Pekan Leipä

CTP-palkinnot tarjoaa: Powergrip, Kettu ja Kana ja Kiekkokingi !

Mikä on viikkokilpailu?

Viikkokilpailu on leppoisa ja kaiken tasoisille pelaajille soveltuva viikoittain pelattava paikallinen frisbeegolf-kilpailu, joka on monille se ensimmäinen kilpailu. Osallistumiskynnys on matala, tervetuloa mukaan!

Yleistä

  • Klikkaa tästä viikko- ja kuukausikisojen Metrix-pääsivulle
    » katso alasvetovalikosta jokaisen viikkokilpailun oma tapahtuma
  • Viikkokilpailut pelataan kesäkaudella tiistaisin (AM/Pro Short tai Intermediate) sekä lisäksi n. kerran kuussa on kuukausikilpailu yleensä Pro:lla.
  • Luokat:
    • Avoin, Metrix-rating alle 950, Metrix-rating alle 900, Metrix-rating alle 850 ja ei ratingia
  • Palkinnot: sivun lopussa olevan listauksen mukaisesti palkitaan luokkien ja tasoituksen voittajat Powergripin lahjakortein.
  • Arvonta: Jokaisessa viikko-/kuukausikisassa arvotaan 15€ arvoinen lahjakortti Powergripille!
  • CTP-kilpailu kaikissa viikkokisoissa:
    • Kippasuo AM väylä 11. Powergrip 15€.
    • Inter väylä 9. Powergrip 15€.
    • Kiekkokingi @ Kippasuo Pro väylä 6. Kiekkokingi 20€

Tiistaisin klo 18.00 

  • » Tarkista tapahtuman paikka ja ilmoittaudu ennakkoon DiscGolfMetrixistä (alasvetovalikosta)
  • Pakollinen ilmoittautumisen vahvistaminen ja kisamaksu klo 17.00-17.40
  • Pelaajakokous ja ryhmien julkaisu Metrixiin n. klo 17:40-17:45
  • Kippiksellä järjestettävissä kisoissa Kippis-kioski mahdollisesti auki. Katso kilpailun kommenttiosio.
  • Katso kisakalenterista myös muut tapahtumat

Maksu

  • LDG:n jäsenille 3 euroa » Liity jäseneksi
  • Ei-jäsenille viikkokilpailut maksavat 4 euroa.
  • LDG:n juniorijäsenet ilmaiseksi kisaan.
  • Ei ratingia -sarjassa ei osallistumismaksuja eikä palkintoja
  • Varaudu pyydettäessä todentamaan jäsenyytesi SuomiSportista
  • Vapaaehtoinen holaripotti, joka kustantaa yhden (1) euron.
    • Mikäli heität hole-in-onen ja olet maksanut holaripotin täytä tämä lomake
  • Maksutapoina MobilePay, ePassi, Smartum, Edenred sekä käteinen.
  • Mobiilisovelluksilla maksaessasi näytä ilmoittautuessa TD:lle kuitti maksusta, kiitos!

Palkinnot

Viikkokilpailun palkinnot fyysisinä Powergrip-lahjakortteina heti kilpailun jälkeen tulosten ratkettua. Palkinnon saajan tulee olla läsnä palkintojen jaossa tai muuten palkinto jaetaan eteenpäin tulosjärjestyksessä seuraavalle.

Palkittavat :

  • Tasoituskilpailun voittaja palkitaan jokaisessa viikkokisassa 15€ lahjakortilla
  • Lisäksi luokkien voittajat palkitaan. Avoin ja ei ratingia -luokat järjestetään aina, muissa luokissa pitää olla vähintään 4 kilpailijaa, jotta luokka järjestetään, muutoin pelaajat siirretään luokkaa ylemmäksi
    • Mikäli luokassa on 4-11 pelaajaa, voittaja saa 10€ lahjakortin
    • Mikäli luokassa on 12+ pelaajaa, voittaja saa 15€ lahjakortin
    • Ei ratingia -sarjassa ei osallistumismaksuja eikä palkintoja

 

Kuva, joka sisältää kohteen Grafiikka, symboli, kuvakaappaus, Fontti

Tekoälyn generoima sisältö voi olla virheellistä.​

Share

What would you like to share?