Login

8/19/26 18:00|Kontiorannan frisbeegolfrata → Tournament-18 - Par 64 (2025)|FINLAND, Itä-Suomi, Pohjois-Karjala, Kontiolahti

  • Show groups: click here
  • PDGA: Ratings
  • Comment: JLK:n järjestämää JokiLiigaa (PDGA L-tier) pelataan kuutena keskiviikkona 8.7. alkaen. Kts. ohjeet/säännöt sarjasivulta (oheisen valikon ylin rivi). Avoin kaikille! Tervetuloa!

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Veeti Huotari937617.0953.91
2Reino Laukkanen919659.1155.89
3Aleksi Mali961624.3957.61
4Iiro Kankkunen946646.0757.93
5Matti Kukkasniemi100458-0.4558.45
6Ilmari Tapio926688.3259.68
7Juhani Rautiainen8907612.3763.63
8Jukka Kosunen8677914.9664.04
9Sammy Pylkki983661.9164.09
10Nooa Parkkinen101063-1.1264.12
11Severi Rouvinen9107910.1268.88

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par34335433334335534364
Pro Open (6)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Matti Kukkasniemi -6F342433323332354344-658
2Veeti Huotari -3F342334722333356233-361
3Aleksi Mali -2F443443333333257233-262
4Nooa Parkkinen -1F343344334244345433-163
5Iiro Kankkunen 0F342544342443356233064
6Sammy Pylkki +2F354355433343264333+266
Pro Master 50+ (3)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Ilmari Tapio +4F452354224353466343+468
2Juhani Rautiainen +12F455465335354347343+1276
3Jukka Kosunen +15F453356333366377453+1579
Mixed Amateur 3 (2)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Reino Laukkanen +1F343344333343357343+165
2Severi Rouvinen +15F662356333354468363+1579

Sponsors


Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-08-19 20:53:08.


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


JOKILIIGA 6/6 - 19.8.2026 @ Kontiorannan frisbeegolfrata, Tournament

- Katso kaikki tarkemmat tiedot ja säännöt JokiLiigan INFO-sivulta.


KILPAILUN PÄIVYSTÄVÄ TD (puhelimessa äänet päällä kierroksen aikana)

Sammy Pylkki / p. 0400 293 658

Share

What would you like to share?