Login

7/9/26 17:00|Honkimaan frisbeegolfrata → Honkimaa 2026|FINLAND, Pohjois-Suomi, Pohjois-Pohjanmaa, Oulu

  • Show groups: click here
  • Comment: Kisamaksu 2€ (Seuran jäsenille maksuton)

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Antti Saraste8357218.3353.67
2Timo Björkman8347618.4457.56
3Riku Rinnevalli935657.2257.78
4Eepi Ihme941656.5658.44
5Mika Muikku8877412.5661.44
6Lukas Nissilä969663.4462.56
7Joonatan Stenudd975662.7863.22
8Aku Pietikäinen8068621.5664.44
9Jarkko Metsänheimo8638015.2264.78
10Joona Tolonen923748.5665.44
11Teemu Pulli8878112.5668.44
12Aleksi Riekki944776.2270.78

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718192021+/-
 Par43353343334333333433369
1Eepi Ihme -4F423534332343333334322-465
1Riku Rinnevalli -4F423533543243423233322-465
3Lukas Nissilä -3F433443432344422233423-366
3Joonatan Stenudd -3F433533422332433335332-366
5Antti Saraste +3F535733433242333245332+372
6Mika Muikku +5F452633442262324446332+574
6Joona Tolonen +5F633533434244452336223+574
8Timo Björkman +7F623633554344234235333+776
9Aleksi Riekki +8F435733533243532445432+877
10Jarkko Metsänheimo +11F534733644263334335432+1180
11Teemu Pulli +12F544734453333333535434+1281
12Aku Pietikäinen +17F545543753355434345432+1786

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-07-09 19:51:54.


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


HCDG:n järjestämät avoimet viikkokisat Honkimaan frisbeegolfradalla TO 9.7 klo 17.00

Ilmoittautuminen ja check-in:

• Metrix-check-in: klo 16.00–16.25

• Mikäli Metrix-check-in ei onnistu, kilpailunjohtaja (TD) on tavoitettavissa ykkösväylän läheisyydessä.

• Pelaajakokous: klo 16.40.

Osallistuminen ja maksut:

• Pelaajamaksu: 2 € (seuran jäsenille kilpailu on ilmainen).

• Maksutapa: MobilePay suoraan kilpailunjohtajalle (TD).

• Palkinnot: Parhaat palkitaan Powergripin lahjakorteilla.

Palkittavat:

• Paras raakatulos.

• Paras tasoitettu tulos.

• Huom: Palkintojen suuruus riippuu osallistujamäärästä.

• Huom: Varmista, että sähköpostiosoitteesi on ajan tasalla DiscGolfMetrixissä palkintojen maksua varten. Lahjakortit toimitetaan sähköpostitse yhden (1) kuukauden sisällä

• Tulorekisteri: Yli 100 € voitot tulee ilmoittaa tulorekisteriin.

Säännöt ja huomioitavaa:

• Kilpailussa noudatetaan SFL:n sääntöjä: Frisbeegolfin sääntökirja.

• Alle 12-vuotiailla on oltava huoltaja mukana kierroksella.

Kilpailunjohtaja (TD):

Timo Björkman, HCDG

Puhelin: 040 749 4998

Share

What would you like to share?