Login
Enonkoski 23.7.  7/23/26 18:00
↑↓
  • Show groups: click here
  • Comment: Kaikille avoimet viikkokisat. Osallistumismaksu 3€ mandolaisille, muut 5€. Kierros alkaa klo 18.00. Katso lisätiedot tämän sivun alalaidasta.

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Samuel Nurmi991430.842.2
2Jere Väisänen8565512.7342.27
3Niklas Mönkkönen8715411.4142.59
4Simo Seppänen917507.3442.66
5Antti Tarva8615712.2944.71
6Jari Kapanen8545812.9145.09
7Teemu Koikkalainen901548.7545.25
8Juuso Mehtonen932526.0145.99
9Sami Bovelan970492.6546.35
10Leevi Hölttä956513.8947.11
11Eetu Venho977502.0347.97
12Vertti Tapanainen8716211.4150.59
13Jarno Muhonen901608.7551.25
14Janne Toivanen*8856310.1752.83
15Petteri Rusko8137016.5353.47
16Tuomas Malkki8856410.1753.83
17Pielpa Auravuo920627.0754.93

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33333333343343333356
Avoin (4)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Samuel Nurmi -13F222222333321422233-1343
2Sami Bovelan -7F422233333522323223-749
3Eetu Venho -6F222433332523333232-650
4Leevi Hölttä -5F424233322333333233-551
Amatööri (7)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Simo Seppänen -6F233234333333332232-650
2Juuso Mehtonen -4F422333333433433222-452
3Teemu Koikkalainen -2F343333323325423332-254
4Jarno Muhonen +4F445422333444533223+460
5Pielpa Auravuo +6F324423334544432453+662
6Janne Toivanen* +7F442333333833533433+763
7Petteri Rusko +14F635333433634633345+1470
Harrastaja (6)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Niklas Mönkkönen -2F222253333442433243-254
2Jere Väisänen -1F423344323433433331-155
3Antti Tarva +1F333332333635433223+157
4Jari Kapanen +2F334422332534443243+258
5Vertti Tapanainen +6F333323633444535233+662
6Tuomas Malkki +8F353433333643543522+864

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-07-23 19:47:47. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Kisainfo 2026 kesän viikkokisat 

Kisakausi
Viikkokisojen kesäsarja 2026 aloitetaan tiistaina 14.4. Kauvonniemellä.

Aikataulut ja pelattavat radat

Viikkokisoja pelataan tiistaisin ja torstaisin lähialueen kaikilla radoilla erillisen ohjelman mukaan. Pelattavat radat ovat Harjumaja, Kauvonniemi, Enonkoski, Aholahti ja Tanhuvaara.

Ennakkoon julkaistuun ohjelmaan voi tulla muutoksia esim. ratojen kunnostuksen tai  kunnon takia.

Kisat alkavat klo 18.00. Ilmoittautuminen sulkeutuu pelipäivänä klo 17.15. Ryhmät julkaistaan noin klo 17.30. 
HUOM! Viikkokisoissa palataan aikaan ennen koronaa, eli pidämme kisoissa nopean pelaajakokouksen 17:40, jonka jälkeen siirrymme aloitusväylille.

Jos pelaaja myöhästyy, mennään normisääntöjen mukaan eli jokaisesta myöhästyvästä väylästä merkataan pelaajalle tulokseksi par+4.

Maksut

Kisamaksu 3€ (LMDG:n jäsen) ja 5€ (muut) sisältää myös holaripotin.
Holaripotti 50€/kisa, eli useamman holarin osuessa samaan kisaan, potti menee jakoon.

Maksu MobilePay:lla numeroon 48440 kategoriaan Viikkokisat tai käteisellä td:lle viimeistään klo 17.40. Näytä MobilePayn maksukuitti td:lle! Käteisellä maksettaessa, varaa mukaan tasaraha!

Sarjat ja palkinnot

Avoin

Amatööri (Metrix-rating alle 950)

Harrastaja (Metrix-rating alle 890).

Sarjoissa palkitaan voittaja. Lisäksi tasoitussarjan voittajalle palkinto.
Palkinnot maksetaan kuukausittain pelaajan ilmoittamalle tilille.


Yksilökisoissa osallistumismaksuista (3/5€ - 1€ holaripotti) menee palkintopottiin 80%.
Palkintopotti jakaantuu seuraavasti: Avoimen voittajalle 40%, muiden luokkien ja tasoitussarjan voittajat saa 20% kukin.
Voittaja ratkaistaan TD:n päätöksellä joko sudareilla, CTP:llä, tai jollain vastaavalla pikku kisalla.  

Parikisoissa osallistumismaksuista menee palkintopottiin 90% ja palkinnot jaetaan tasan Avoimen ja Amatööri-luokkien voittajien kesken.

Muista siis ilmoittaa tilinumerosi heti voiton jälkeen lähettämällä viesti td:lle!

CTP
Td pitää CTP-kisan tai jonkin vastaavan kisan jälkeen.

Muuta
Kesän aikana pelataan muutama parikisa. Parikisoissa sarjoina Avoin ja Amatööri (molempien pelaajien rating alle 900) Parikisan osallistumismaksu 4€/pari. Parikisoissa ei holaripottia.

Viikkokisoissa voi halutessaan käyttää ns. "kakkosprofiileja", mutta ilmoittautuminen täytyy tehdä oman pääprofiilin mukaiseen luokkaan.

Share

What would you like to share?