Login

9/5/26 09:00 Golfstart|Säläisjärven Frisbeegolfrata → 20- par 66(2026) B/Lyhyt|FINLAND, Länsi- ja Sisä-Suomi, Etelä-Pohjanmaa, Kurikka

  • Comment: Ole paikalla 09:00.

  EtukymppiGrande FinaleSum
 Avoin (11)  
1Julius Ollikkala 315687
2Joonas Hakala 3863101
3Lassi Hahto 3270102
4Janne Komsi 3468102
5Timo suomalainen 3766103
6Janne Hakanen 3669105
6Petri Hietaharju 3669105
8Tomi Alanen 3573108
9Johnny Ingves 3973112
10Jani Ollikkala 3677113
11Jukka Nimell 3678114
 Amatöörit Metrixrating <=900 (9)  
1Jaakko Punkero 3469103
2Joni Alanko 4166107
3Juha Ristimäki 3971110
4Vesa Hakala 3873111
5Jarmo Penttilä 3680116
6Matias Penttilä 3985124
7Jarkko Lehtinen 4787134
8Akseli Ojanperä 4792139
9Markku(Paappa) Vuoto 42DNF
 Juniorit Max 16v (4)  
1Samuel Suomalainen 3765102
2Ilmari Hakala 3774111
3Eeli Huhtikangas 4179120
4Miika Perälä 4779126
 Naiset (1)  
1Johanna Hakala 62106168

Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Perinteiset Jurvanmestaruuskilpailut. Olethan paikalla klo 09:00. Ensimmäinen kierros alkaa noin 9:30 10 väyläisellä sijoituskilpailulla. Toinen kierros heitetään pooleissa jotka määräytyvät ensimmäisen kierroksen sijoitusten perusteella. Kilpaillaan GOLF lähdöllä. Yksilökilpailun jälkeen pidellään vähäsen taukoa ja seura tarjoaa makkaraa. Tauon jälkeen parikilpailu. Kilpailuun voi osallistua kaikki entisen Jurvan Kunnan alueella asuvat sekä Frisbeegolf Jurvan jäsenet.

Ja sehän on salettia, että radassa on muutoksia normi väyliin nähden..

Tervetuloa!!

-Jarmo-

Share

What would you like to share?