Login
  • Comment: Lue info huolella sivun alaosassa!

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Anton Tarjanne100158.5-0.1258.62
2Ossi Tonteri97867.82.6565.15
3Carlo Vartiainen95470.85.5465.26
4Toni Dozzo93773.87.666.2
5Antton Mäenpää90179.611.9367.67
6Jarmo Putro94574.66.6367.97
7Timo Norrkniivilä9009212.0579.95
8Joonas Varkoi88894.813.581.3
9Aatu Tauriainen89897.812.385.5

  Yliskulman valloitusGlow loppukevennysLausteen luotsausLuolavuoren luikautusHuokaus hotellillaLietoPaimioFinaali: Kierros 1Finaali: Kierros 2Finaali: Kierros 3Grande final: Äijänpelto ledikierrosSum
1Timo Norrkniivilä 763190100185970161615491
2Joonas Varkoi 89379888196364161720511
3Aatu Tauriainen 953711892136063161715526
4Ossi Tonteri 723383736051372
5Carlo Vartiainen 743293686554386
6Toni Dozzo 742988945558398
7Jarmo Putro 863091805957403
8Antton Mäenpää 8531100926358429
9Anton Tarjanne 6651117
10Radat Puskasoturit 0
10Td Puskasoturit 0

Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Puskasoturien 18-39v seuramatka

Puskasoturien 18-39 vuotiaiden ryhmä suuntaa syysretkensä Turun seudulle perjantaina 25.9.2024. Reissulla ollaan kaksi yötä ja palataan sunnuntaina 27.9.2026.

Alustava ohjelma (muutokset mahdollisia)

Pelatataan viikonlopun aikana Turun seudun parhaat radat ja majoitutaan Turussa.

Ilmoittautuminen

Puskasoturit ry:n 18-39v jäsenet voivat ilmoittautua matkalle mukaan.

Ilmoittautuminen "pääkisaan" metrixin kautta viimeistään su 16.8. klo 12 mennessä! Yksittäisiin kisoihin voi osallistua enemmänkin. Tuetun matkan toteutuminen edellyttää vähintään 10 osallistujaa.

"Pääkisan" ilmoittautumisen yhteydessä pyydetään tieto majoitustarpeesta. Vastaa tarvitsetko majoituksen pe-su, yhden yön (vastaa kumpi pe vai la) tai et tarvitse majoitusta. Majoitus varataan kun osallistujamäärä on tiedossa. Majoituksen varaamisen jälkeen ilmoitus on sitova! Jos ilmoittautumistiedot eivät ole kunnossa, majoitusta ei varata osallistujalle.

Tuetun matkan toteutuminen edellyttää vähintään 10 osallistujaa.

Liity myös yksittäiseen kisaan, joihin olisit osallistumassa (ei sitova). Voit ilmottautua vain osaan kilpailuista, jos et pysty osallistumaan koko viikonlopun ajaksi.

Majoitus

Majoitus valitaan osallistujamäärän mukaan ja seura tukee matkakuluja max 100 €/hlö (määrä tarkentuu osallistujamäärien mukaan). Loput kustannukset jäävät osallistujien maksettavaksi ja tarkentuvat myöhemmin. Oletus on, ettei osallistujalle tule yli 50€ maksettavaksi yöstä (todennäköisesti majoituskulu per osallistuja on paljon vähemmän, mutta kannattaa varautua suurempaan maksuun).

Matkat

Matkat jokainen järjestää omakustanteisesti itse. Kimppakyytejä suositellaan ja kimppakyydeistä voi keskustella esimerkiksi reissun Whats app -ryhmässä.

Whats app -ryhmä

Matkaa varten perustetaan oma Whats app-ryhmä, jossa käydään tarkentavat keskustelut. Osallistuneille lähetetään WA-linkki sunnuntaina ilmoittautumisen sulkeuduttua. 

Etenkin jos kaipaat kimppakyytejä tai osallistut majoitukseen, kannattaa ryhmään liittyä!

Muut asiat

Ota Puskisten BagTag mukaan. Kilpailuijen mahdolliset palkionnot sovitaan WA-ryhmässä.

 

t. Aatu Tauriainen, Puskasoturit ry

Share

What would you like to share?