Login
15. Kierros 2026  8/18/26 17:30
↑↓
  • Comment: Tasoitukselliset viikkokisat. Ilmottautuminen päättyy 17.15

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRating of MetrixRating of scoreChange
1Niko Tapani Mäkelä695808.26113.26
2Veeti Oksa138196.3158.31
3Esa Oksa757796.2639.26
4Jooa Noponen739736.26-2.74
5Joni Oksa974964.24-9.76
6Henry Pohjonen920904.25-15.75
7Kasper flink748.26748.26
8Peetu Noponen556.28556.28

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33333343433343344359
1Joni Oksa -5F323323425324322434-554
2Henry Pohjonen 0F334333524343333343059
3Niko Tapani Mäkelä +8F443453453335443442+867
4Esa Oksa +9F335543535333532454+968
5Kasper flink+13F434543554433543463+1372
6Jooa Noponen +14F433555563324634453+1473
7Peetu Noponen +29F474445764434654575+2988
8Veeti Oksa +59F5588768610565774885+59118

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-08-18 19:39:05. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


 

Kilpailussa pelataan yksi kierros Kyyjärven Harsunkankaan 18 väyläistä rataa.

1-17 väylät ja lopuksi 22 väylä

Tasoitukselliset viikkokisat. Juniorit 13 vuotta ja siitä nuoremmat ilmaiseksi ja tasoituksen Voittajalle lahjakortti palkinto (vapaaehtoinen 1€ holaripotti) 
Kilpailussa jaossa holaripalkinto, joka jaetaan holarin tullessa. Mikäli tulee useita holareita pidemmältä sisään heittänyt vie palkinnon.

Rahapalkinnot osallistuja määrien mukaan.

  • 1-5 osallistujaa tasoituksellinen 100%
  • 6-10 osallistujaa tasoituksellinen 50%, raakatulos 50%
  • 11-15 osallistujaa tasoituksellinen (1 ja 2 sijat) 33%, raakatulos 33% 
  • 16-20 osallistujaa tasoituksellinen (1 ja 2 sijat) 25% raakatulos (1 ja 2 sijat) 25%
  • 21-25 osallistujaa tasoituksellinen (1-3 sijat) 20% raakatulos (1-2 sijat) 20%
  • 26-> osallistujaa tasoituksellinen (1-3 sijat) 16% raakatulos (1-3 sijat) 16%

Ilmoittautuminen metrixissä auki klo 17.15 asti. Paikanpäällä myös Ilmoittautuminen klo 17.15 asti. Kilpailut alkavat klo 17.30

pelaajakokous 17.20

Osallistumismaksu 4€+1€ vapaaehtoinen holaripotti. (3€ pottiin 1€ seuralle) Maksetaan paikanpäällä käteisellä tasarahalla.

Osoite Harsunkankaantie 83 43700 KYYJÄRVI

Share

What would you like to share?