Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Kaikille avoimet ja ilmaiset viikkokisat. Kierros alkaa klo 11:00. Katso lisätiedot ja säännöt sarjasivulta (oheisen valikon ylin rivi).

    Handicap (HC) calculation by Metrix rating

    NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
    1Jarkko Puustinen911447.4236.58
    2Aleksi Räty8415313.2539.75
    3Heikki Pennanen8585211.8340.17
    4Janette Ikonen6317130.7540.25
    5Marja Kontkanen7016624.9241.08
    6Sara Jääskeläinen7406321.6741.33
    7Lenni Litmanen7796118.4242.58
    8Jari Jeskanen8585511.8343.17
    9Jani Laukkanen908517.6743.33
    10Santtu Voutilainen885539.5843.42
    11Mika Seppänen899528.4243.58
    11Tiina Räsänen8155915.4243.58
    13Pasi Piironen925506.2543.75
    14Miikka Räsänen920516.6744.33
    15Miro Räsänen969472.5844.42
    16Terho Vattulainen8275914.4244.58
    17Janne Silvennoinen7586520.1744.83
    18Reino Laukkanen917526.9245.08
    19Petri Ohtonen909537.5845.42
    20Jani Turunen887559.4245.58
    21Ismo Louhelainen808621646
    22Roni Kinnunen895558.7546.25
    23Marko Pettersson941524.9247.08
    24Miika Pyykkö7626719.8347.17
    25Saila Martikainen7766618.6747.33
    26Severi Suhonen8386213.548.5
    27Roni Burtsov960523.3348.67
    28Utu Linjama8795910.0848.92
    29Mika Ahonen905577.9249.08
    30Pauli Sorsa885599.5849.42
    31Jarno Ignatius961533.2549.75
    32Olli Hiltunen891599.0849.92
    33Kari Jalkanen844641351
    34Leevi Pasanen918586.8351.17
    35Antti Ylönen8196715.0851.92
    35Antti Kukkonen891619.0851.92
    37Juho Ahveninen7907617.558.5
    38Heikki Martikainen5283.33-31.33
    39Anselmo leino6983.33-14.33
    40Elina Saarro8083.33-3.33
    41Anton Kareinen8183.33-2.33

    NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
     Par33333333443343333357
    Metrix-rating >= 920 (8)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
    1Miro Räsänen -10F323222333433422222-1047
    2Pasi Piironen -7F323322334332422333-750
    3Miikka Räsänen -6F332232424422333324-651
    4Reino Laukkanen -5F343223323323433324-552
    4Heikki Martikainen -5F333332223422523334-552
    4Marko Pettersson -5F242322233533524322-552
    4Roni Burtsov -5F233233324353423232-552
    8Jarno Ignatius -4F442232333533333223-453
    Metrix-rating < 920 (13)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
    1Jarkko Puustinen -13F232322323322422232-1344
    2Jani Laukkanen -6F333322223443332324-651
    3Mika Seppänen -5F233323234432533223-552
    4Petri Ohtonen -4F343422423423424232-453
    4Santtu Voutilainen -4F223334324422433333-453
    6Roni Kinnunen -2F233333333432434234-255
    6Jani Turunen -2F425233223423633233-255
    8Mika Ahonen 0F353333223333533442057
    9Leevi Pasanen +1F233322525642423442+158
    10Utu Linjama +2F343222334434433444+259
    10Pauli Sorsa +2F333233224453433345+259
    10Olli Hiltunen +2F323223536523433235+259
    13Antti Kukkonen +4F324323345333542534+461
    Metrix-rating < 870 (8)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
    1Heikki Pennanen -5F332322423423423334-552
    2Aleksi Räty -4F332332234422443234-453
    3Jari Jeskanen -2F432333424423333333-255
    4Terho Vattulainen +2F333333324433634333+259
    5Severi Suhonen +5F223342234533634328+562
    6Kari Jalkanen +7F333333834533424334+764
    7Antti Ylönen +10F463433434533534433+1067
    7Miika Pyykkö +10F345324335533625335+1067
    Metrix-rating < 820 (6)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
    1Tiina Räsänen +2F343522324433543243+259
    2Lenni Litmanen +4F343434534332523334+461
    3Ismo Louhelainen +5F334323324543724343+562
    4Janne Silvennoinen +8F233525334544434344+865
    5Saila Martikainen +9F345433535533432335+966
    6Juho Ahveninen +19F373424447643635434+1976
    Metrix-rating < 770 (1)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
    1Sara Jääskeläinen +6F333343324425724533+663
    Metrix-rating < 720 (2)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
    1Marja Kontkanen +9F433333336543534443+966
    2Janette Ikonen +14F344433434544734444+1471
    Metrix-rating = 0 (3)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
    1Anselmo leino +12F334324327553434653+1269
    2Elina Saarro +23F554343636544944434+2380
    3Anton Kareinen +24F3554245666431035334+2481

    Sponsors

    Powergrip
    PG Custom

    Hole-by-hole statistics

    View: Grouped chart | Detailed chart | Table

    The result was updated on: 2026-09-27 13:07:24.


     Show presenter
     | 
    Show PDF 

    Results will be updated every 30 seconds!


    - Kierros alkaa aina tasan klo 11:00. Muistathan, että:

    • Ilmoittautuminen Metrixissä sulkeutuu automaattisesti tasan klo 10:15 ja ryhmät lähtöväylineen julkaistaan tämän jälkeen viimeistään klo 10:30 mennessä.
    • Muista aina perua ilmoittautumisesi (klo 10:15 mennessä), jos et jostain syystä pääsekään kisoihin - kiitos! Myös "karenssikäytäntö" voimassa - lisätietoja sarjan INFO-sivulta (kohta 7).
    • Pelaajien tulee huolehtia itse siitä, että ovat oikealla lähtöväylällä kierroksen alkaessa klo 11:00. Mikäli pelaajalta väyliä jää pelaamatta myöhästymisen vuoksi, niin ko. väyliltä tulokseksi merkitään par + 4.
    • Ryhmät arvotaan aina eli toiveita ryhmäkavereista ei voi esittää, eikä jälki-ilmoittautumisia klo 10:15 jälkeen oteta vastaan.
    • Lämmittely suositellaan tehtäväksi lähtöväylällä, mutta luonnollisesti mahdolliset muut pelaajat huomioiden eli viikkokisojen ratavaraus alkaa klo 11:00. Muille pelaajille kannattaa kertoa alkavasta viikkokisasta ja pyytää heitä poistumaan radalta klo 11:00 mennessä ja toivottakaa heidät aina myös tervetulleiksi seuraavan viikon koitokseen!

    - Katso kaikki tiedot ja säännöt viikkokisasarjan INFO-sivulta.


    KILPAILUN PÄIVYSTÄVÄ TD (puhelimessa äänet päällä kierroksen aikana)

    Antti Ylönen / p. 050 307 58 71 / andy.ylonen@gmail.com

    Share

    What would you like to share?