Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Lue kisainfo huolellisesti pääkisan tiedoista ennen ilmottautumista ! Ei pelaajakokousta, siirrytään suoraan aloitusväylälle ! Huom! Minimi ryhmäkoko 3 pelaajaa.

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Oliver Pullinen925578.7748.23
2Konsta Mäkinen8427018.4851.52
3myrsky siren957585.0352.97
4Justus Kilpeläinen9006511.753.3
5Miia Lantunen8437218.3653.64
6Santeri Surkka947606.253.8
7Petri Hotari9066510.9954.01
8Johannes Peltola9116510.4154.59
9Miika Pietiläinen947616.254.8
10Kristian Kauppi992560.9455.06
11Mikko Niemi939647.1356.87
12Sulo Elliot Saarinen916679.8257.18
13Juho Hiekkalahti920679.3657.64
14Iko Järvik956635.1557.85
15Jarno Mäkinen949645.9658.04
16Eeli Haapaniemi946656.3258.68
17Toni Lantunen938667.2558.75
18Tony-Marten Villmann9067010.9959.01
19Jarno Eklund929688.359.7
20Jari Ylinen8707515.259.8
21Eino Salenius930688.1959.81
22Anti Villmann829802060
23Rasmus Mäkinen971643.3960.61
24Joonatan Kilpeläinen974643.0460.96
25Juho Sivula983631.9961.01
26Jukka-Pekka Holttinen949675.9661.04
27Juuso Ylinen976652.8162.19
28Tomi Marttila961704.5665.44
29Jari Peltola8878213.2268.78
30Jooa Lähteenmäki68116.96-48.96
31Miro Suojapuro74116.96-42.96
31Anssi Niittymaki74116.96-42.96
33Otso R84116.96-32.96

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par43334333343434433360
1Kristian Kauppi -4F323532333543333233-456
2Oliver Pullinen -3F422343333433343343-357
3myrsky siren -2F333463334423334223-258
4Santeri Surkka 0F344352323434344333060
5Miika Pietiläinen +1F523333324534354333+161
6Juho Sivula +3F334453342533343533+363
6Iko Järvik +3F633343432434354333+363
8Joonatan Kilpeläinen +4F743443233434344243+464
8Mikko Niemi +4F654434324434344322+464
8Rasmus Mäkinen +4F732272323535354323+464
8Jarno Mäkinen +4F433342342645453333+464
12Juuso Ylinen +5F443344442436253433+565
12Eeli Haapaniemi +5F523253432735253533+565
12Johannes Peltola +5F433644343524245333+565
12Justus Kilpeläinen +5F443253533544344333+565
12Petri Hotari +5F633442324545344333+565
17Toni Lantunen +6F443342433545356422+666
18Jukka-Pekka Holttinen +7F633332333544345643+767
18Juho Hiekkalahti +7F423353533554454333+767
18Sulo Elliot Saarinen +7F435353333544265333+767
21Eino Salenius +8F644453323635345323+868
21Jarno Eklund +8F734344333544354423+868
21Jooa Lähteenmäki +8F534345423444336434+868
24Tony-Marten Villmann +10F635263532535355333+1070
24Tomi Marttila +10F436254335645354323+1070
24Konsta Mäkinen +10F533254445543444533+1070
27Miia Lantunen +12F536443335545444433+1272
28Anssi Niittymaki +14F725463334635345632+1474
28Miro Suojapuro +14F835354434555344423+1474
30Jari Ylinen +15F545443433636465433+1575
31Anti Villmann +20F635474443745464433+2080
32Jari Peltola +22F645544444644376453+2282
33Otso R +24F533265734636494464+2484

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-09-03 20:10:42. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Valkeakosken Discgolf Ry  torstain viikkokisat 


Valkeakosken Discgolf Ry järjestää torstaisin klo 18.00 viikkokisat.


Osallistumismaksu:
    ●    Jäsenet 4 €
    ●    Ei-jäsenet 5 €


Kilpailussa pelataan sekä handicap (eli tasoitus)- että raakatulos.

Palkintoina:  Handicap-voittajalle 15 € lahjakortti, raakatuloksen voittajalle 15 € lahjakortti


Viikkokisa järjestetään vain, mikäli ilmoittautuneita on vähintään 15 pelaajaa. Jos kisapäivänä klo 15.00 mennessä minimimäärä ei täyty, kilpailua ei järjestetä.
Maksu suoritetaan vasta sen jälkeen, kun 15 pelaajan minimimäärä on täyttynyt.

Osallistumismaksu KÄTEISELLÄ tai MobilePaylla, nr 15912

Pelaajat voivat itse valita oman lähtöväylänsä sekä peliryhmänsä. 

Huom! Minimi ryhmäkoko 3 pelaajaa.

Jos ryhmien valinnan jälkeen johonkin ryhmään jää vain kaksi pelaajaa, järjestäjä voi siirtää pelaajia ryhmien välillä, jotta saadaan vähintään kolmen pelaajan ryhmät. Kiitos ymmärryksestä! 

Share

What would you like to share?