Login
  • Show groups: click here
  • Comment: CTP-väylänä toimii tänään väylä 8 (HUOM! Ei koske harrastelija sarjaa). Ilmoittakaa mitat kisan kommentteihin!

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRating of MetrixRating of scoreChange
1Toni Keskinarkaus889980.9991.99
2Leevi Pynninen10041078.2174.21
3Niklas Mikkonen893948.5855.58
4Eeli Sassi698743.3445.34
5Samu Oiva923959.3836.38
6Joni Lehto853883.7730.77
7Aapo Maijala854883.7729.77
8Terhi Tuorilainen888916.1828.18
9Tommi Lakso910937.7827.78
10Joonas Kuoksa9761002.5926.59
11Sakari Hanhivaara934959.3825.38
12Teuvo Heimonen871894.5723.57
13Leevi Välimaa9861002.5916.59
14Jari Vahtera932926.98-5.02
15Lenni Pynninen1004991.79-12.21
16Jani Koivuranta972959.38-12.62
17Teo Jänkälä941926.98-14.02
18Hannu-Pekka Mikkola878862.17-15.83
19Niko Alava947926.98-20.02
20Urpo Hirvasvuopio904872.97-31.03
21Mika Viik872840.56-31.44
22Henri putkonen951916.18-34.82
23Aaron Vaaramo858818.96-39.04
24Olli Sääskilahti805764.95-40.05
25Eero Kunnari814754.15-59.85
26Leo Luostarinen743.34743.34

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 91011121314151617181920+/-
 Par3333534343333333344467
Avoin 3€ & Tepan fundraiser +1€ tai 2€ (17)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 91011121314151617181920+/-Sum
1Leevi Pynninen -14F32324234332222222433-1453
2Leevi Välimaa -7F22425342522322324443-760
2Joonas Kuoksa -7F32336252332322222643-760
4Lenni Pynninen -6F22335352523322232444-661
5Toni Keskinarkaus -5F23334343432333223444-562
6Samu Oiva -3F23225253533432323453-364
6Sakari Hanhivaara -3F32337243423332533423-364
8Niklas Mikkonen -2F34336552332323322353-265
9Tommi Lakso -1F32336253522332423454-166
10Teo Jänkälä 0F32236344622332433444067
10Jari Vahtera 0F32436252533332333435067
10Niko Alava 0F33435452522334223444067
13Henri putkonen +1F34436334523332223463+168
14Aapo Maijala +4F32435344623443333435+471
14Joni Lehto +4F33335454443333234444+471
16Mika Viik +8F33336365333543333544+875
17Olli Sääskilahti +15F33336364745443434544+1582
Naiset (1)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 91011121314151617181920+/-Sum
1Terhi Tuorilainen +1F33326264422433223545+168
Juniorit (3)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 91011121314151617181920+/-Sum
1Aaron Vaaramo +10F33536562433352434445+1077
2Eeli Sassi +17F34438362544444353555+1784
2Leo Luostarinen +17F33446354543553323766+1784
Harrastelijat (5)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 91011121314151617181920+/-Sum
1Jani Koivuranta -3F33436142432432253343-364
2Teuvo Heimonen +3F33336354423332433544+370
3Urpo Hirvasvuopio +5F34335354323533433553+572
4Hannu-Pekka Mikkola +6F33446344452322325446+673
5Eero Kunnari +16F33437474643442433555+1683

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-09-02 20:10:07. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Rovaniemen viikkokisat

Lue huolella alla olevat ohjeet!
 
* Viikkokisat pelataan pääsääntöisesti keskiviikkoisin klo 18.00 Toramolla. Mahdollisesti voidaan välillä kisailla muillakin paikallisilla radoilla.

* Ilmoittautuminen päättyy kilpailupäivänä klo 17.00

* Osallistumismaksu on 3 euroa / Tepan fundraider -sarja 4 euroa.

  Terhi lähtee syyskuussa edustamaan Suomea joukkuefrisbeegolfin MM-kisoihin Liettuaan. Viikkiksiin lisättiin nyt fundraiser-sarja Tepaa tukemaan. Osallistumismaksu 4e josta 1e menee Tepan tukikassaan.

  Maksu Mobilepay #17241. Vain poikkeustilanteessa painavalla syyllä voi maksaa käteisellä, tasarahalla (ei pikkukolikoita).
  Jos ei ole Metrix ratingiä niin maksu 0€ (yleensä 3 ensimmäistä kisaa)
  Harrastelijat 0€, ei palkintoja.
 
* Osallistujalla ei tarvitse olla lisenssiä tai eikä kuulua seuraan. 

* Pelattavat sarjat: Metrix tasoitus, avoin, naiset, juniorit (-09 ja nuoremmat), harrastelijat.
  
  Huom! Naisten ja junioreiden sarjassa täytyy olla vähintään 4 pelaajaa, muutoin sarja yhdistetään avoimeen.
 
* Palkitaan avoimen, naisten, junnujen sekä tasoitussarjojen voittajat 15€ S-ryhmän tai 20€ PowerGrip -lahjakortilla, voittaja saa valita. Naisten sarjan voittaja 10€ S-ryhmän lahjakortilla. Naisten palkinto nostetaan 15€ jos osallistujamäärä kasvaa.
  
  Yksi pelaaja ei voi voittaa kuin yhden palkinnon. Palkintojen jako heti tulosten selvittyä.

* Holaripalkinnot: Arvotaan kunkin kalenterikuukauden aikana holarin tehneiden kesken 50€ S-ryhmän lahjakortti.

* CTP VÄYLÄ 8

Väylällä 8 ctp kilpailu jossa palkinnon tarjoaa kotipizza koskikatu Rovaniemi.

Lahjakortti käy vain koskikadun kotipizzaan. 

Mitataan tolpasta ja holari mitataan myös. Tulos merkitään kisan kommenttiin mikä löytyy kisasivuilta rekisteröityminen- ja tulokset -kohtien välistä.

CTP-KISA VAIN MAKSULLISESSA SARJASSA.

* Pelataan PDGA:n sääntöjen mukaan. https://frisbeegolfliitto.fi/frisbeegolfin-virallinen-saantokirja-ja-kilpailuopas/ 

  Kokemattomia pelaajia neuvotaan, jos on epäselvää. Nämä ei kuitenkaan ole niin totiset kilpailut. Päihteiden käyttö kilpailun aikana kielletty.

* Pidetään hauskaa ja nautitaan lajista turvallisesti. 

* Ei pelaajakokousta. TD:ltä voi kysyä ilmoittautumisen ja maksun yhteydessä, jos on kysyttävää.

* Maksut tarkistetaan viimeisen kerran klo 17.45 jonka jälkeen maksamattomat poistetaan kilpailusta.

* Kierroksen aloitus klo 18.00. Tarkista oma ryhmäsi Metrixistä. Ryhmän nro = lähtöväylä.

* Ryhmät arvotaan. Ryhmätoiveita ei huomioida. Poikkeustapauksessa voi esittää toiveita.

  Alle 15v voi halutessaan päästä huoltajan kanssa samaan ryhmään.

* Ryhmässä oltava vähintään 3 pelaajaa. Jos kisan alkamishetkellä teitä on vain 2 lähtöväylänne tiillä odottamassa, katsokaa "Näytä ryhmät" -kohdasta lähin ryhmä jonka mukaan siirrytte pelaaman kisakierroksen. Suosikaa siirtymistä 3 hlö ryhmän mukaan jos mahdollista, tai jakaantukaa kahden 4 hlö ryhmän mukaan. HUOMIOIKAA uusi lähtöväylä ennen kuin aloitat kirjaamisen.

* Jos et pääse paikalle tai tulet myöhässä, ilmoita kisan etusivulta löytyvän "Lähetä viesti kilpailun ylläpitäjälle" -toiminnon kautta. Voit poistaa itsesi kisasta siihen asti kuin rekisteröityminen on auki. Tämä juurikin sen takia, että vältetään yllämainitut kahden pelaajan ryhmät.

TD:t  Joni, Jamo, Jani, Leevi, Leevi, Lenni ja Aleksi

HOX!
Autoja ei ajeta ampumaradan portteja pitemmälle! Tie on yksityistie!
Ampumaradan porteille molokin viereen mahtuu ja tien toiselle puolelle myös.
Autot jätetään niin etteivät ne estä kulkua tiellä tai ampumaradalle.
Ethän jätä radalle roskia etkä pulloja/tölkkejä!

Share

What would you like to share?