Login
  • Comment: Seuran sisäinen kisa

  PyssymäkiPro-rata (tasoituskisa)Spessu 9-väylää (keskusta)Sum
1Elias Oja 484923120
2Arttu Laitila 505128129
3Eetu Kivioja 475530132
4Ilpo Murtoperä 495530134
5Henrik Vähätiitto 515629136
5Mika Junttila 485929136
7Eemil Eskola 526226140
7Jere Ohtamaa 486131140
9Tuukka Suni 516328142
10Sami Toivoniemi 526634152
11Petri Karvola 596331153
12Jiri Mäkikangas 576632155
12Joona Alpua 566534155
14Joonas Ypyä 476844159
15Rasmus Murtoperä 616933163
16Ville Eskola 617238171
17Jaako Holmström 555981195
18Mika Vähäsöyrinki 5516245262

Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Perinteinen NFG:n seuranmestaruuskilpailu pelataan la 3.10.2016. Kisa on ilmainen NFG:n jäsenille. Vielä ehtii liittyä seuraan ennen kilpailua!

Kilpailussa ratkaistaan raakatulosmestaruus ja tasoitus-sarjan mestaruus. Molempien sarjojen kolme parasta palkitaan ja sarjojen voittajat saavat lisäksi kiertopalkinto-pokaalit. Molemmailla radoilla yksi CTP-väylä ja voittajat palkitaan. 

Klo 12 Pyssymäen normaali layout.

Klo 14.30 Keskustan pro rata normaali  layout, missä ratkaistaan tasoitus-sarjan mestaruus.

Klo 16 custom layout 9-väylää keskustassa.

Kilpailun jälkeen ruokaillaan, saunotaan ja pidetään kiekkohutokauppa Uikon kabinetissa. Lisäksi kaikkien osallistujien kesken arpajaiset. 

Kisainfo täydentyy/muuttuu lähempänä kisaa.

Tervetuloa  kisaamaan, TD:t Mika ja Henkka

Share

What would you like to share?