Login
  • Show groups: click here
  • Comment: VIIMEINEN ILTAKISA HUOM ALOITUSAIKA CTP väylä18

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Eemeli Talvinen7917926.3652.64
2Topi Mustonen8876914.2554.75
3Rasmus Heinonen960635.0457.96
4Satu Santalahti7768728.2558.75
5Jani Karvinen8907313.8759.13
6Heikki Peltonen8857414.559.5
7Aatu Dietrich9027212.3659.64
8Leo Ruotsalo8687716.6560.35
9Ville Suotonen8877514.2560.75
10Kevin Salonen937697.9461.06
11Jonne Snell955675.6761.33
12Eero Pietilä9117311.2261.78
13Hannu Hjelm946696.8162.19
14pyry karttunen7249734.862.2
15Urho Virtanen9187310.3462.66
16James Nevantaus8638017.2862.72
17Niko Vuori936718.0762.93
18Joakim Seppelin977662.963.1
19Aarne Dahl9067511.8563.15
20Valtteri Tynys958695.363.7
21Esa Heikkilä8638117.2863.72
22Miiko Talvinen8038924.8464.16
23Niklas Lind934748.3265.68
24Kale Savonen8878014.2565.75
25Saku Peltonen967704.1665.84
26Vertti Mäkelä949736.4366.57
27Rauno Vestung951736.1866.82
28Roope Heinonen102964-3.6667.66
29Daniel Iivonen9207810.0967.91
30Tero Tynys8738416.0267.98
31Sami Riikonen9008112.6168.39
32Timo Heikkinen952756.0568.95
33Kimmo Isoniemi977722.969.1
34Paavo Hakamäki941777.4469.56
35Juha Sainio8798515.2669.74
36Touko Poikkimäki971743.6670.34
37Martti Suorlahti950776.3170.69
38Joni Suominen9138210.9771.03
39Julius Laine926819.3371.67
40Samu Laaksovirta8649117.1573.85
41Milla Vesa55813455.7478.26
42Antti Mäkynen83510120.8180.19
43Eetu Ääri75126.1-51.1
44Onni Vuotila88126.1-38.1
45Olli Uhlgren93126.1-33.1
46Niilo Sainio98126.1-28.1

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par54334353534343434366
RATING YLI 960 (5)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Roope Heinonen -2F432366535243332343-264
2Joakim Seppelin 0F633244436443334352066
3Saku Peltonen +4F445443545343443362+470
4Kimmo Isoniemi +6F643345446353533443+672
5Touko Poikkimäki +8F452455745343624344+874
RATING 921-960 (13)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Rasmus Heinonen -3F642344535333433332-363
2Jonne Snell +1F552342436433344264+167
3Hannu Hjelm +3F645343426244533353+369
3Kevin Salonen +3F554242736444443242+369
3Valtteri Tynys +3F652353534343434354+369
6Niko Vuori +5F663353546333443343+571
7Rauno Vestung +7F455255635343434354+773
7Vertti Mäkelä +7F553252647333443455+773
9Niklas Lind +8F652363535344525463+874
10Timo Heikkinen +9F443472655354434372+975
11Paavo Hakamäki +11F954344445455343344+1177
11Martti Suorlahti +11F554463937333354244+1177
13Julius Laine +15F672364638543535353+1581
RATING 871-920 (14)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Topi Mustonen +3F543453535242533364+369
2Aatu Dietrich +6F644343636245543343+672
3Jani Karvinen +7F553266535333534363+773
3Urho Virtanen +7F645243626354444245+773
3Eero Pietilä +7F643354635442435363+773
6Heikki Peltonen +8F545362435435435364+874
7Aarne Dahl +9F774243735343543344+975
7Ville Suotonen +9F543263547354334464+975
9Daniel Iivonen +12F663364736343535344+1278
10Kale Savonen +14F564354537454534355+1480
11Sami Riikonen +15F765344744442644346+1581
12Joni Suominen +16F553373636444764354+1682
13Tero Tynys +18F754466745433544364+1884
14Juha Sainio +19F594344647453444393+1985
RATING 811-870 (5)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Leo Ruotsalo +11F463355656353444344+1177
2James Nevantaus +14F563375537443546343+1480
3Esa Heikkilä +15F574363446444444384+1581
4Samu Laaksovirta +25F764366536443766375+2591
5Antti Mäkynen +35F864483957644565386+35101
RATING 810 TAI ALLE (5)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Eemeli Talvinen +13F5623436263346334106+1379
2Satu Santalahti +21F763453637453756364+2187
3Miiko Talvinen +23F773354647493545364+2389
4pyry karttunen +31F896466754354444684+3197
5Milla Vesa +68F987787979787878585+68134
0 RATING (4)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Eetu Ääri +9F554344555343645262+975
2Onni Vuotila +22F754374757454644363+2288
3Olli Uhlgren +27F9543647410454644365+2793
4Niilo Sainio +32F784545946555684544+3298

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-09-08 20:36:30. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Ilmoittautuminen aukeaa satunnaisesti. Kisaan otetaan mukaan 90 pelaajaa ilmoittautumisjärjestyksessä. Jos et ole varma, että ehdit mukaan kisaan, poista osallistuminen omatoimisesti!

Jos 90 pelaajan määrä ylittyy, kilpailunjohtaja siirtää "ylimääräiset" pelaajat luokkaan JONO. Kilpailunjärjestäjä siirtää pelaajia oikeisiin luokkiin jos/kun paikkoja vapautuu.

 

Aikataulu

Aloitusväylän ja -ryhmän voit tarkastaa tämän sivun yläreunasta klikkaamallla linkkiä "Näytä ryhmät"

  • 16:45-17:15 Kisamaksut ja ilmottautuminen kontilla
  • 17:15 Pelaajakokous kontilla
  • 17:30 Kisa alkaa (aloitusta saatetaan aikaistaa pelaajakokouksessa)

Palkintojen jako, kun jokainen pelaaja on päättänyt kierroksensa.

 

Luokat 

Luokkia on kuusi. Metrix rating määrää sarjan johon ilmottaudutaan. 0-rating sarja on ilmainen.

 

Ryhmät

Kilpailunjohtaja jakaa pelaajat satunnaisesti 4-5 hengen ryhmiin. Ryhmätoiveita otetaan vastaan metrixin viestitoiminnon kautta klo 16.00 asti. Tämän jälkeen tulleita toiveita ei oteta vastaan

 

Osallistumismaksu

  • Osallistumismaksu 10€
  • Foren jäsenille 7€
  • Kausikortilla maksutta

Osallistumismaksu sisältää CTP-kisan ja ratamaksun. Maksut joko käteisellä (tasaraha) tai MobilePay-sovelluksella (numero 79298)!

Jos maksat MobilePayllä, näytä kuitti kilpailunjohtajalle. 

0-Rating sarjassa pelaat ilmaiseksi! 0-rating sarjan pelaajien tulee myös ilmoittautua kilpailunjohtajalle ennen kisaa.

 

Pelimuoto

Pelataan yksi kierros 18-väyläistä kisarataa yhteislähdöllä yksilökilpailuna. Yksi pelaaja ryhmästä merkkaa koko ryhmän tulokset Discgolfmetrix-palveluun.

 

Lisäkilpailut

  • CTP - CTP-väylä ilmoitettu kommenteissa
  • Hole in One - Hole in Onen heittänyt/heittäneet palkitaan

 

Palkinnot

Palkintoina Frisbeegolfaiheisia tuotepalkintoja ja lahjakortteja. Tarkemman palkintojakauman voit kysyä ilmottautuessa TD:ltä

Palkintojakauma, kun pelaajia luokassa:

  • 1-9 Voittaja
  • 10-19 Sijat 1. ja 2.
  • 20 tai yli Sijat 1-3
  • 0-luokan pelaajien kesken arvotaan kiekkopalkinto

 

Muuta huomioitavaa

Pelataan vauhdikkaasti, jottei jonoja syntyisi. Kiekkoja etsitään MAX 3 MIN! Kadonneen kiekon tapauksessa jatketaan edelliseltä heittopaikalta rangaistuksen kera.

Share

What would you like to share?