Login

9/22/26 17:00|Nunnan frisbeegolfrata → 1|FINLAND, Lounais-Suomi, Varsinais-Suomi, Kaarina


Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Jooa Silventoinen896488.6639.34
2Jari Kuisma8245614.6541.35
3Patrik Lindholm949464.2541.75
4Jouni Peltoniemi881529.9142.09
5Mika Koskinen957463.5842.42
6Antti Mäkynen8275714.442.6
7Niko Vahalahti950474.1642.84
8Kaapo Raikko918506.8343.17
9Niklas Lehto933495.5843.42
10Jussi Leino903528.0843.92
11Jenni Nikkanen8795410.0743.93
12Jalmari Heikkilä906527.8344.17
13Kevin Salonen935505.4144.59
14Jere Kalliomäki902538.1644.84
14Timo Heikkinen962483.1644.84
16Niko Pahalahti8076116.0744.93
16Elias Seppälä8315914.0744.93
18Vilma Vartiainen8086115.9945.01
19Martti Suorlahti954493.8345.17
20Milla Vesa5588236.845.2
21Heikki Peltonen883559.7445.26
22Harri Tolvanen8375913.5745.43
23Joni Latokylä983471.4245.58
24Ville Suotonen888559.3345.67
25Niilo Sainio8166115.3245.68
26Jussi Nohkola8316014.0745.93
27Niko Piilinen8695710.9146.09
28Jani Karvinen894558.8346.17
29Joakim Seppelin980481.6746.33
30Juha Sainio8745710.4946.51
31Jari Vahtera924536.3346.67
31Andre Hirvensalo924536.3346.67
33Aleksis Linko975492.0846.92
34Katja Hujanen7716619.0746.93
35Lauri Lehikoinen882579.8347.17
36Teemu Kohomäki931535.7547.25
37Topias Santala980491.6747.33
38Anton Lindholm936535.3347.67
39Jenni Salminen8106415.8248.18
40Joonas Ojala943534.7548.25
41Emmilotta Lamberg8476112.7448.26
41Väinö Pajakkala919556.7448.26
43Tero Tynys8735910.5748.43
44Joel Junkkarinen923556.4148.59
45Jesper Mikkola8036516.448.6
46Joni Silventoinen890589.1648.84
47Mikko Mäkelä951534.0848.92
47Ari Lammi939545.0848.92
47Juuso Löytynoja939545.0848.92
50Conny Sjöholm930555.8349.17
51Jarno Saarinen884599.6649.34
52Sami Riikonen898588.4949.51
53Mikko Suma935555.4149.59
54Lauri Vaihinen948544.3349.67
55Hannu Hjelm949544.2549.75
56Antti Heinonen891599.0849.92
57Eero Pietilä918576.8350.17
58Tino Mynttinen885619.5851.42
59Joni-Pekka Luomala8746210.4951.51
60Leevi Uusitalo911597.4151.59
61Ville-veikko Helin8186715.1551.85
62Otto Tikkanen8466512.8252.18
62Oskar Saarinen7986916.8252.18
64Joe Kronberg926606.1653.84
64Mauno Massinen902628.1653.84
66Joakim Niemi996550.3354.67
67Ville Laaksonen918626.8355.17
68Aatu Dietrich904667.9958.01
69Onni Vuotila5883.26-25.26
70Matti Laakio5983.26-24.26
71Utu Tolvanen6183.26-22.26
72Mikko Antinluoma6483.26-19.26
73Eemil Laaksonen8583.261.74

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33333433333333333355
Rating yli 960 (6)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Joni Latokylä -8F332236223323223222-847
2Timo Heikkinen -7F223326222223324233-748
2Joakim Seppelin -7F243334222223232333-748
4Topias Santala -6F323334222233342332-649
4Aleksis Linko -6F233333333323323232-649
6Joakim Niemi 0F333235233344234332055
RATING 921-960 (21)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Mika Koskinen -9F423224223223222333-946
1Patrik Lindholm -9F222224223232432234-946
3Niko Vahalahti -8F323234223242322332-847
4Martti Suorlahti -6F222334333223432134-649
4Niklas Lehto -6F323335233223232233-649
6Kevin Salonen -5F323345332222223333-550
7Teemu Kohomäki -2F334334332323333233-253
7Jari Vahtera -2F333335332243242233-253
7Joonas Ojala -2F343223332233333434-253
7Anton Lindholm -2F333336222334332233-253
7Mikko Mäkelä -2F322444333343332223-253
7Andre Hirvensalo -2F224443223332333433-253
13Ari Lammi -1F222335232323444262-154
13Lauri Vaihinen -1F233334232334343333-154
13Juuso Löytynoja -1F323335433332332333-154
13Hannu Hjelm -1F236335322223433233-154
17Conny Sjöholm 0F333424333223343433055
17Mikko Suma 0F433435332233332333055
17Joel Junkkarinen 0F234434433333422422055
20Joe Kronberg +5F335454233435233323+560
Bullseye hit
Green hit
Outside circle putt
Inside circle putts
Inside bullseye putt
Penalty
RATING 871-920 (25)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Jooa Silventoinen -7F333225232233323322-748
2Kaapo Raikko -5F223325233323333242-550
3Jouni Peltoniemi -3F343325322233342332-352
3Jussi Leino -3F323334232233342334-352
3Jalmari Heikkilä -3F334225232244333223-352
6Jere Kalliomäki -2F232225323424243343-253
7Jenni Nikkanen -1F343336332323333322-154
8Jani Karvinen 0F323346332333333233055
8Väinö Pajakkala 0F232335354323323234055
8Ville Suotonen 0F223434232424343235055
8Heikki Peltonen 0F333225332343343234055
12Eero Pietilä +2F454344323223342333+257
12Lauri Lehikoinen +2F343236342323433333+257
12Juha Sainio +2F433326233324433333+257
15Joni Silventoinen +3F352345222324353343+358
15Sami Riikonen +3F443336333223334333+358
17Leevi Uusitalo +4F263435423323343333+459
17Tero Tynys +4F323436233423433344+459
17Jarno Saarinen +4F345335222444234243+459
17Antti Heinonen +4F333435322323336344+459
21Tino Mynttinen +6F523337331333326443+661
22Ville Laaksonen +7F343367442323333333+762
22Joni-Pekka Luomala +7F343435343333332445+762
22Mauno Massinen +7F234355244424533234+762
25Aatu Dietrich +11F372655323353232543+1166
RATING 811-870 (10)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Jari Kuisma +1F425234343333333323+156
2Niko Piilinen +2F333347432223433233+257
2Antti Mäkynen +2F335326342243233234+257
4Harri Tolvanen +4F333335333333335244+459
4Elias Seppälä +4F332337333333433334+459
6Jussi Nohkola +5F263425332434332533+560
7Emmilotta Lamberg +6F333335342335433434+661
7Niilo Sainio +6F444455433323323342+661
9Otto Tikkanen +10F263356352333343344+1065
10Ville-veikko Helin +12F425536334323545334+1267
RATING 810 tai alle (7)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Niko Pahalahti +6F445337332324343323+661
1Vilma Vartiainen +6F335537233323424333+661
3Jenni Salminen +9F353437353522323254+964
4Jesper Mikkola +10F343436434553332352+1065
5Katja Hujanen +11F453236333434543344+1166
6Oskar Saarinen +14F445445453543333343+1469
7Milla Vesa +27F547448453535355354+2782
0-RATING (5)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Onni Vuotila +3F333346322334433333+358
2Matti Laakio +4F333237453322333343+459
3Utu Tolvanen +6F334536233324433334+661
4Mikko Antinluoma +9F343445333335333444+964
5Eemil Laaksonen +30F555448344736445365+3085

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-09-22 19:30:45. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Foren syksyn erilliskilpailu

Aikataulu

Aloitusväylän ja -ryhmän voit tarkastaa tämän sivun yläreunasta klikkaamallla linkkiä "Näytä ryhmät"

  • 16:15-16:40 Kisamaksut ja ilmottautuminen kontilla
  • 17:00 Kisa alkaa

Palkintojen jako, kun jokainen pelaaja on päättänyt kierroksensa.

 

Luokat 

Luokkia on kuusi. Metrix rating määrää sarjan johon ilmottaudutaan. 0-rating sarja on ilmainen.

 

Ryhmät

Kilpailunjohtaja jakaa pelaajat satunnaisesti 4-5 hengen ryhmiin. Ryhmätoiveita otetaan vastaan metrixin viestitoiminnon kautta klo 16.00 asti. Tämän jälkeen tulleita toiveita ei oteta vastaan

 

Osallistumismaksu

  • Osallistumismaksu 7€
  • Foren jäsenille 5€
  • Kausikortilla maksutta

Osallistumismaksu sisältää CTP-kisan j. Maksut joko käteisellä (tasaraha) tai MobilePay-sovelluksella (numero 79298)!

Jos maksat MobilePayllä, näytä kuitti kilpailunjohtajalle. 

0-Rating sarjassa pelaat ilmaiseksi! 0-rating sarjan pelaajien tulee myös ilmoittautua kilpailunjohtajalle ennen kisaa.

 

Pelimuoto

Pelataan yksi kierros 18-väyläistä kisarataa yhteislähdöllä yksilökilpailuna. Yksi pelaaja ryhmästä merkkaa koko ryhmän tulokset Discgolfmetrix-palveluun.

 

Lisäkilpailut

  • CTP - CTP-väylä ilmoitettu kommenteissa
  • Hole in One - Hole in Onen heittänyt/heittäneet palkitaan

 

Palkinnot

Palkintoina Frisbeegolfaiheisia tuotepalkintoja ja lahjakortteja. Tarkemman palkintojakauman voit kysyä ilmottautuessa TD:ltä

Palkintojakauma, kun pelaajia luokassa:

  • 1-9 Voittaja
  • 10-19 Sijat 1. ja 2.
  • 20 tai yli Sijat 1-3
  • 0-luokan pelaajien kesken arvotaan kiekkopalkinto

 

Muuta huomioitavaa

Pelataan vauhdikkaasti, jottei jonoja syntyisi. Kiekkoja etsitään MAX 3 MIN! Kadonneen kiekon tapauksessa jatketaan edelliseltä heittopaikalta rangaistuksen kera.

Share

What would you like to share?