Login
  • Show groups: click here
  • Comment: CTP väylät 1,2,3,13,14,15,16,17,18

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Julius Heino8415816.641.4
2Niklas Lehto933526.9945.01
3Aatu Dietrich9045610.0245.98
4Kalle Laanti8506215.6646.34
5Ville-veikko Helin8106819.8348.17
6Teemu Tupola8596314.7248.28
7Kaapo Raikko918578.5648.44
8Jonne Ratia8616314.5148.49
9Martti Suorlahti954544.849.2
10Jesper Mikkola8027020.6749.33
11pyry karttunen7217929.1249.88
12Niilo Latvala975532.6150.39
13Heikki Peltonen8836312.2150.79
14Arttu Ylhä8506715.6651.34
15Niila Lehto8456816.1851.82
16Niki Sirén8586714.8252.18
17Elias Seppälä8416916.652.4
18Eemeli Talvinen7967421.2952.71
19Samu Laaksovirta8456916.1852.82
20Anton Lindholm936606.6853.32
20Oskari Kuokkanen8217218.6853.32
22Daniel Iivonen918628.5653.44
23Miikka Pohjola9016410.3353.67
24Miiko Talvinen8017520.7754.23
25Tero Tynys8736813.2654.74
26Jari Vahtera922638.1454.86
27Luukas Rokkanen101853-1.8854.88
28Veikko Hautamäki930637.3155.69
29Miro Leino8786912.7356.27
30Leo Ruotsalo8876911.857.2
31Mika Juhani Kolu976602.5157.49
32Marco Heino9046810.0257.98
33Miro Lehtola8487415.8758.13
34Jalmari Heikkilä921678.2558.75
35Luka Nordström8567915.0363.97
36Peetu Toivonen7459526.6268.38
37Iivo Hievanen54411747.669.4
38Onni Sipilä8309017.7572.25
39Eemeli Luotonen68104.38-36.38
40Juho Väyliö74104.38-30.38
41Erkka Nolvi75104.38-29.38
42Aaro Pihlajaniemi81104.38-23.38
43Viljami Hartelin84104.38-20.38

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33354344333333333359
RATING YLI 940 (4)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Niklas Lehto -7F322544432323222333-752
2Niilo Latvala -6F222443433423433232-653
2Luukas Rokkanen -6F233443433232324233-653
4Mika Juhani Kolu +1F223553732433333333+160
RATING 901-940 (7)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Anton Lindholm +1F223764542342422242+160
2Daniel Iivonen +3F222654443353333433+362
3Jari Vahtera +4F323544453353353323+463
3Veikko Hautamäki +4F323644454443332432+463
5Miikka Pohjola +5F333763453324333333+564
6Jalmari Heikkilä +8F334754542434243334+867
7Marco Heino +9F332873533543442333+968
RATING 881-900 (3)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Aatu Dietrich -3F332443533323432342-356
2Heikki Peltonen +4F332763343433532243+463
3Leo Ruotsalo +10F333772552526433342+1069
RATING 880 TAI ALLE (16)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Julius Heino -1F532644443323232332-158
2Kalle Laanti +3F342552553432433342+362
3Jonne Ratia +4F243545552353333332+463
3Teemu Tupola +4F332554543533334323+463
5Arttu Ylhä +8F325742554363323433+867
6Tero Tynys +9F333654553434423344+968
6Ville-veikko Helin +9F334583443434444233+968
6Niila Lehto +9F332565553323445334+968
9Elias Seppälä +10F434753554433334333+1069
9Samu Laaksovirta +10F326563553353334244+1069
9Miro Leino +10F344485553354333223+1069
12Eemeli Talvinen +15F342573563446334534+1574
12Miro Lehtola +15F223464877334355224+1574
14Miiko Talvinen +16F4531064453443443333+1675
15Luka Nordström +20F3421143877343334343+2079
15pyry karttunen +20F332785653644444434+2079
Junior ≤ 18 (14)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Martti Suorlahti -5F233443452243322332-554
2Kaapo Raikko -2F423552443333332233-257
3Niki Sirén +8F433654643433433432+867
4Eemeli Luotonen +9F322954533423345344+968
5Jesper Mikkola +11F333654653434434334+1170
6Oskari Kuokkanen +13F323783473335444333+1372
7Juho Väyliö +15F333774544444444334+1574
8Erkka Nolvi +16F3241163553244534434+1675
9Aaro Pihlajaniemi +22F433763753745455334+2281
10Viljami Hartelin +25F343575877653444324+2584
11Onni Sipilä +31F444886793446352544+3190
12Peetu Toivonen +36F1064887683564552242+3695
13Iivo Hievanen +58F547119610115556564567+58117
Bullseye hit
Green hit
Outside circle putt
Inside circle putts
Inside bullseye putt
Penalty

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-09-26 18:46:12. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


TERVETULOA LIEDON FRISBEEGOLFRADAN B-LAYOUTIN AVAJAISKILPAILUUN

Layout pelattavissa viimeistään perjantaina. Mahdollisesta aiemmasta avaamisesta lisätään ilmoitus tänne.

Kisan järjestää Liedon Frisbeegolfseura yhteistyössä Frisbeegolfseura Fore Turun kanssa.

Kilpailun sponsorina toimii: Four Forcemen

https://logomo.fi/tapahtuma/four-forcemen-plays-kill-em-all-rock-city-band-turku-plays-ozzy-sabbath

Ilmottautuminen

Ilmoittautuminen aukeaa 21.9. Klo 12:00 ja sulkeutuu 26.9. klo 15:00.

Kisaan otetaan mukaan 72 pelaajaa. Jos et ehdikkään kisaan, niin poista itsesi kilpailusta heti esteen varmistuttua. Jos 72 pelaajan määrä ylittyy, kilpailunjohtaja siirtää yli menevät luokkaan JONO. Paikkojen avautuessa Kilpailunjärjestäjä siirtää pelaajat oikeisiin luokkiin.

Pysäköinti

Kilpailijoiden pysäköinti joko koulujen parkkipaikoille tai urheilukentän vieressä olevalle Manttaalin parkkipaikalle. Vältetään Lietohallin parkkipaikkaa. 

Aikataulu

  • 15:00-15:30 Kisamaksut ja ilmoittautuminen 1. teen läheisyydessä
  • 15:35 Pelaajakokous
  •  Palkintojen jako, kun jokainen pelaaja on päättänyt kierroksensa

Luokat

Luokkia on viisi. Metrix-rating määrää sarjan johon ilmoittaudutaan. Alle 18-vuotiaat voivat myös ilmoittautua juniorsarjaan. Kilpailussa ei poikkeuksellisesti ole 0-rating sarjaa, mutta junioriluokassa osallistumismaksu euron halvempi.

Ryhmät

Kilpailunjohtaja jakaa pelaajat satunnaisesti 4 hengen ryhmiin. Ryhmätoiveet esitettävä kilpailua edeltävänä päivänä. Aloitusväylän ja -ryhmän voit tarkastaa tämän sivun yläreunasta klikkaamalla linkkiä "näytä ryhmät" (julkaistaan pelaajakokouksen alkaessa).

Osallistumismaksu 

  • Osallistumismaksu 7€
  • Foren jäseniltä 5€
  • Junioriluokassa euron halvempi (6/4€)
  • Kausikortilla maksutta.

Maksut joko käteisellä (tasaraha) tai MobilePay-sovelluksella numeroon 79298.

Pelimuoto

Pelataan yksi kierros 18-väyläistä, uudistettua Liedon frisbeegolfradan B-layoutia yhteislähdöllä. Yksi ryhmästä merkkaa koko ryhmän tulokset Discgolfmetrix palveluun.

Oheiskilpailut

  • CTP

Väylät ilmoitettu kommenteissa. Sama henkilö voi voittaa vain yhden väylän CTP-palkinnon. Mitataan kiekkomittoina ja merkitään korin päältä pussista löytyvään vihkoon. Jos lopetat CTP-väylälle, tuo pussi tullessasi.

  • Kilpailun KINGI

KiekkoKingi palkitsee tasoituksellisesti parhaan Kilpailun Kinginä.

Palkinnot

Frisbeegolfaiheisia tuotepalkintoja ja lahjakortteja. Jokaisen luokan kolme parasta palkitaan tuotepalkinnoin

Palkintojakauma, kun pelaajia luokassa:

  • 1-9                Voittaja
  • 10-19            Sijat 1. ja 2.
  • 20 tai yli       Sijat 1-3

Share

What would you like to share?