Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Raaka ja tasoituksellinen kisa. 3€ seuran jäseniltä, 4€ muilta.

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRating of MetrixRating of scoreChange
1Kasperi Oksanen570699.9129.9
2Santtu-Jeremias Oksanen661764.67103.67
3Ilpo Liimatainen80890597
4Juuso Elfvengren866958.9892.98
5Marko Liponen879948.1869.18
6Mikki Flyktman623689.166.1
7Jouko Oksanen886937.3951.39
8Jonne Isrikki926969.7743.77
9Savela Tauno892926.5934.59
10Fränk Laakkonen757775.4618.46
11Ari Muhonen721721.490.49
12Jami Nieminen879872.62-6.38
13Miika Flyktman926883.41-42.59
14Veeti Halttunen915818.64-96.36

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 91011121314151617181920+/-
 Par3333343333333334333362
1Jonne Isrikki -9F22232444232222332333-953
2Juuso Elfvengren -8F22323342233333333322-854
3Marko Liponen -7F23322333333332243233-755
4Jouko Oksanen -6F33332623331322332324-656
5Savela Tauno -5F33232322233343452332-557
6Ilpo Liimatainen -3F23223433332323343434-359
7Miika Flyktman -1F32234334432342432334-161
8Jami Nieminen 0F43423443323322344243062
9Veeti Halttunen +5F234223234234222454104+567
10Fränk Laakkonen +9F44334334532343353363+971
11Santtu-Jeremias Oksanen +10F33433633453542363324+1072
12Ari Muhonen +14F34233633542443365373+1476
13Kasperi Oksanen +16F23333543933242563555+1678
14Mikki Flyktman +17F33534534654352454353+1779

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-10-03 13:29:17. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Voitonjako:

4-8 pelaajaa: Yksi raakatulos ja yksi tasoituksellinen palkitaan. 

9-12 pelaajaa: Yksi raakatulos ja kaksi tasoituksellista palkitaan.

13-16 pelaajaa: Kaksi raakatulosta ja kaksi tasoituksellista palkitaan.

17-20 pelaajaa: Kaksi raakatulosta ja kolme tasoituksellista palkitaan. 

Kaikille palkittaville sama summa, 8€/palkittava. 

Sama pelaaja ei voi voittaa sekä tasoituksellista että raakatulosta, vaan silloin ensisijaisena on raakatulos. 

 

Share

What would you like to share?