Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Kisamaksu 2€ jäsenmaksun maksaneille, muut 3€, alle18v ilmaiseksi kisaan. Palkinnot lahjakortteina raakatuloksen voitolle ja tasoituksen voitolle. Maksut LÄHIMAKSULLA(kortilla,puhelimella,yms). Vapaaehtoinen holarimaksu1€ KÄTEISELLÄ.

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Ossi Luiro902638.9754.03
2Jyrki Tamminen963583.3954.61
3Oskari Hämäläinen965583.254.8
4Mika Laamanen8886610.2555.75
5Eemeli Huiko937635.7657.24
6Taavi Rautiainen8856810.5257.48
7Lassi Kauranen8087617.5758.43
8Timo Laulainen901689.0658.94
9Ari Harakka8317515.4659.54
10Eino Matsi907708.5161.49
11Janne Salkosalo8117917.2961.71
12Ossi Pellinen971672.6564.35
13Jonna Säkkinen909768.3367.67
14Ville Tenhunen944735.1267.88

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33343533354334334362
1Jyrki Tamminen -4F223424334443242345-458
1Oskari Hämäläinen -4F233324233543343443-458
3Ossi Luiro +1F343425432563243334+163
3Eemeli Huiko +1F322337234543353434+163
5Mika Laamanen +4F333525353643243354+466
6Ossi Pellinen +5F433336323443333557+567
7Timo Laulainen +6F433325424453443546+668
7Taavi Rautiainen +6F344335434653354342+668
9Eino Matsi +8F422428433542363573+870
10Ville Tenhunen +11F353469235652244352+1173
11Ari Harakka +13F445335343543356663+1375
12Jonna Säkkinen +14F353435433684354472+1476
12Lassi Kauranen +14F353536344643363582+1476
14Janne Salkosalo +17F334555334663454466+1779

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-10-11 13:14:09. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Tulokset päivitetään näytölle 30 sekunnin välein!

 

1.kierros Partaharjun 2025 rataa 18. väylää.

Kisamaksu 2€ jäseniltä, muut 3€.            Vapaaehtoinen holarimaksu 1€ (Potissa tällä hetkellä 99€)Juniorit alle 18 v. ilmainen.

Palkinnot: raakatuloksen voitosta kilpailu maksuista noin 60% lahjakortti powergripille, tasoituksen voitosta noin 40% lahjakortti powergripille. (Lahjakortit kuitenkin minimissään 10€)

Maksu tapahtuu lähimaksulla(korttilla,puhelimella,yms) , holaripottiin maksu käteisellä 

Sarjat yleinen ja junnut alle 18 v.

Juniori sarjassa ei palkintoja. Jos junioripelaaja haluaa palkinnoille täytyy maksaa kisamaksu  tai holarimaksu.

Pelataan PDGA sääntöjen mukaan.

Ilmoittautuminen päättyy klo 10.00 jonka jälkeen  ryhmät julkaistaan.

Kisa alkaa klo 11 ja paikalle viimeistään  klo 10.45, lämmittelyä suositellaan omalla lähtö väylällä. 

Ei erillistä pelaajakokousta, mutta jos jotain ilmoitettavaa niin TD huomauttaa kisamaksuja vastaaottaessa ja kirjoittaa ne asiat myös tänne info-tekstin päällimiseksi, joten tarkastakaa aina ennen kisaa.   Jos sade yltyy kovaksi seuratkaa kilpailun etusivua metrixissä. TD ilmoittaa sinne mahdollisesta keskeytyksestä.

 

Viikkokisoissa jokainen vastaa itsensä vakuuttamisesta tapaturmien varalta! 

Share

What would you like to share?