Login
Kirjuri yhteislähtö 13.6  06/13/22 18:00

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Waltteri Dahl8976710.0156.99
2Aatu Kuhanen8787011.8658.14
3Marko Alinen899699.8259.18
4Samuli Rantanen987611.2659.74
5Mikko Hakulinen939665.9360.07
6Roope Mäkelä8277716.8160.19
7Aleksi Kankaanranta953654.5760.43
8Jan-Magnus Lönnqvist7588423.5260.48
9Oliver Leino923687.4860.52
10Niko Toivonen7818221.2860.72
11Aleksi Lehto906709.1460.86
12Oskari Haula8147918.0860.92
13Ville Ahokas8467614.9761.03
14Ari-Matti Kosonen921697.6861.32
15Eetu Johannes Parkkali902719.5261.48
16Erno Järvistö8667513.0261.98
17Elias Setälä8407815.5562.45
18Miko Suvanto923707.4862.52
19Heikki Helenius986641.3662.64
20Erno Liikamaa936696.2262.78
21Jasper Raitala7838421.0962.91
22Robert Söderdahl933706.5163.49
23Saku Niemi902749.5264.48
24Kimmo Uusitalo7838621.0964.91
25Janne Aaltonen8358116.0364.97
26Valle Lehtinen8188317.6965.31
27Vertti Vanha-Kämppä8937610.465.6
28Petteri Summanen904769.3366.67
29toivo pärkö8568113.9967.01
30Mikko Järvinen950724.8667.14
31Reijo Uusitalo899779.8267.18
32Patrik Nieminen932746.6167.39
33Mika Kytönen8098618.5667.44
34Ronne Saarinen8878010.9869.02
35Uula Kahila960733.8969.11
36Aleksandr Kibroev904799.3369.67
37Heikki Järvinen7849120.9970.01
38Olli Nieminen6897.18-29.18
39Lauri Kalaranta8297.18-15.18

Results   

NoNameA1A2A3P1P2P3P4P5P6P7P8P9P10P11P12A4A5A6A7A8A9+/-Sum
 Par43333333333443433433368
Edistyneet (16)A1A2A3P1P2P3P4P5P6P7P8P9P10P11P12A4A5A6A7A8A9+/-Sum
1Waltteri Dahl 443233333324434424333-167
2Oliver Leino 434333532325333334333068
3Ari-Matti Kosonen 432332333335533446232+169
3Marko Alinen 433333343324533434333+169
5Aleksi Lehto 442353532425434333332+270
5Miko Suvanto 323324233325445553333+270
5Aatu Kuhanen 443322524325444245242+270
8Eetu Johannes Parkkali 533323332435444434333+371
9Saku Niemi 433324333334445345335+674
10Erno Järvistö 532433344225636336332+775
11Petteri Summanen 443443344244434334534+876
11Vertti Vanha-Kämppä 543343334236534434424+876
13Reijo Uusitalo 423334343334646346333+977
14Aleksandr Kibroev 433336233443756354323+1179
15Ronne Saarinen 533353443324535347533+1280
16toivo pärkö 424323353555445536442+1381
Amatöörit (13)A1A2A3P1P2P3P4P5P6P7P8P9P10P11P12A4A5A6A7A8A9+/-Sum
1Ville Ahokas 533352453424534334434+876
2Roope Mäkelä 633333344434444346333+977
3Elias Setälä 532333453335633446334+1078
4Oskari Haula 423344433344435545444+1179
5Janne Aaltonen 633333543528543345333+1381
6Niko Toivonen 522433344336543439444+1482
6Lauri Kalaranta 534243543346444335445+1482
8Valle Lehtinen 653223443435446347443+1583
9Jasper Raitala 633423342346745437434+1684
9Jan-Magnus Lönnqvist 633344444335545545433+1684
11Kimmo Uusitalo 533453354336544356534+1886
11Mika Kytönen 535343443345544437553+1886
13Heikki Järvinen 554433443336865456532+2391
Pro (10)A1A2A3P1P2P3P4P5P6P7P8P9P10P11P12A4A5A6A7A8A9+/-Sum
1Samuli Rantanen 433232333333424324322-761
2Heikki Helenius 433323433223443334332-464
3Aleksi Kankaanranta 533333332226334235322-365
4Mikko Hakulinen 422323333234444434432-266
5Olli Nieminen 454242333333335234333068
6Erno Liikamaa 322534233227534236332+169
7Robert Söderdahl 533242233434433444343+270
8Mikko Järvinen 532323343326435454332+472
9Uula Kahila 333434333227544433433+573
10Patrik Nieminen 533433533324433335354+674

Yhteislähtökisat Kirjurinluodon frisbeegolfpuistossa maanantaisin klo 18

Ilmoittautuminen, ja maksut P1 infotaulun viereisen pöydän ääressä viimeistään klo 17.45

Pelataan ratakartan mukainen layout.

Mustavaris Ry:n jäsenille 3€, ja muille 5€
(seuraan kuulumattovat +2€ seuralle) 
Raakatuloksen, ja tasoitetun sarjan voittaneet palkitaan sarjoittain.
Sarjat:
Pro, Metrix rating >930
Edistyneet, Metrix rating <930
Amatöörit, Metrix rating <830
Holaripotissa 200€
Palkintorakenne:
1€ holaripottiin
1,5€ / kilpailija sarjan raakatuloksen voittajalle
0,5€ tasoituskisan voittajalle


Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

Share

What would you like to share?