Login
Halsua 2023 #9  9/4/23 18:00
↑↓
  • Show groups: click here
  • Comment: PJLFG: Tasoitukselliset viikkokilpailut. Mobilepay 82031, osallistumismaksu 3€ (+1€ holaripotti). Holaripotti 300€/kertymä

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRating of MetrixRating of scoreChange
1Atte Pohjonen856945.0289.02
2Kari Jyrkkä755815.4160.41
3Kai Jylhä799847.8148.81
4Sami Hertteli857880.2223.22
5Veli-Matti Lampela945966.6221.62
6Jani Lampela913934.2221.22
7Markku Uusivirta946966.6220.62
8Tomi Storbacka836847.8111.81
9Arto Tunkkari925934.229.22
10Simo hotakainen823826.213.21
11Pentti Pitkäranta838837.01-0.99
12Mika Tikkakoski859847.81-11.19
13Niko Nisula843826.21-16.79
14Jouko Tunkkari835815.41-19.59
15Aapo Penttilä903880.22-22.78
16Miko Lampela974923.42-50.58
17Tomas Jylhä890837.01-52.99
18Jorma Uusi-Vähälä696642.59-53.41
19Sami Savola890793.81-96.19
20Lampela Turo858.61858.61

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 91011121314151617181920+/-
 Par3343343333333333333463
1Markku Uusivirta -6F23423322232443234324-657
1Veli-Matti Lampela -6F32322432432333323235-657
3Atte Pohjonen -4F22423322333643332324-459
4Arto Tunkkari -3F22423422324534333234-360
4Jani Lampela -3F23344422324432333333-360
6Miko Lampela -2F33422333423333334433-261
7Aapo Penttilä +2F42424533332423532344+265
7Sami Hertteli +2F32423433334552423334+265
9Lampela Turo +4F33533433324534343243+467
10Kai Jylhä +5F42434533434333333335+568
10Mika Tikkakoski +5F42532422333434333447+568
10Tomi Storbacka +5F32533443433333452344+568
13Pentti Pitkäranta +6F33434532333353434344+669
13Tomas Jylhä +6F33522533323333544634+669
15Simo hotakainen +7F32523444433453434334+770
15Niko Nisula +7F32523434534424543334+770
17Jouko Tunkkari +8F43533434433444333245+871
17Kari Jyrkkä +8F32534533343434343345+871
19Sami Savola +10F34523543334433534336+1073
20Jorma Uusi-Vähälä +24F43635635444653445346+2487

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2023-09-04 20:05:03. Free discgolfmetrix.com is used


Results will be updated every 30 seconds!


PJLFG järjestämät tasoitukselliset viikkokilpailut Halsualla (järjestelyssä mukana myös Halsuan 4H). 

CTP- väylällä #2. 20€ Lahjakortin tarjoaa FullFlight 

Erityishuomiot:

  • Pelaajakokousta ei ole, joten mene aloitusväylälle lämmittelemään
  • Tupakoitsijat(myös sähkötupakki): Vain siirtymillä voi sauhutella, heittopaikan läheisyydessä / väylällä tupakointi kieletty, älä jätä tumppeja luontoon, vaan kerää ne omaan astiaasi. Pelitilanteessa tupakointi on aina kieletty. Metsäpalovaroituksen aikana tupakointi on kilpailun aikana kielletty kokonaan.

Aikataulu

  • Rekisteröinti päättyy 40min ennen kilpailun alkua.
  • 30min ennen kilpailun alkua maksamattomat poistetaan kilpailusta ja TD jakaa ryhmiin
  • ilmoitettuun ajankohtaan aloitetaan kierros ryhmän numeron mukaiselta väylältä

Osallistumismaksu

  • Osallistumismaksu on 3 € + 1 € vapaaehtoinen holaripotti
  • Osallistumismaksu + vapaaehtoinen holaripotti MobilePay:lla numerolla 82031 (Halsua). Maksupaikka avautuu kisapäivän aamuna. Muista kirjoittaa Mobilepayn Viesti-osioon kenen kierroksen maksat, jos maksajan nimestä ei sitä näy! 
  • Emme ota käteistä vastaan

Palkitseminen

  • Vapaavalintainen kiekkopalkinto kiekkokassista tai lahjakortti FullFligh:lle tai PG:lle (Jos palkintokassissa on)
  • Palkitaan alla olevan taulukon mukaisesti pelaajamäärän mukaisesti. Ensin tasoituksellisesta sarjasta, toiseksi raakatuloksen voittaja, kolmanneksi tasoituksesen toinen, neljänneksi raakatuloksen toinen jne.
  • Erillistä palkintojen jakoa ei ole, joten jos näyttää siltä, että pääset jommassa kummassa sarjassa palkinnoille jää odottamaan. Lähtijöille palkintoja ei toimiteta jälkeenpäin, vaan se siirtyy seuraavalle. 

  • Tarkennuksia
    • Sama pelaaja ei voi saada kahta palkintoa.
    • Tasatilanteessa raakatuloksessa pienemmän metrix ratingin omaava voittaa
    • Tasatilanteessa tasoituksellisessa sarjassa isomman metrix ratingin omaava voittaa
    • Jos vieläkin on tasan, järjestys ratkaistaan TD:n valitsemalla väylällä CTP kisalla
  • Holari palkinto 300 € / kertynyt potti. Jos samassa kilpailussa tulee kaksi holaria, pidemmän väylän holari vähentää ensin potista määritellyn summan. Yli 100€ palkinnosta ilmoitamme tulorekisteriin, joten tarvitsemme HETU:n
    • Halsualla 22.8.2023 kokonaispotti on 594€

Vastuuvapautus:

  • Järjestäjällä ei ole vakuutusta kilpailijoille.
  • Jokainen huolehtii vakuutusturvastaan itse.
  • Ilmoittautumalla kisaan, annat täyden vastuuvapauden kisajärjestäjille mahdollisen loukkaantumisen tai sairastumisen kohdalla

Share

What would you like to share?