Login

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Jussi Salminen921526.5845.42
2Juhana Vanhatalo931525.7546.25
3Valtteri Valkeamäki7446821.3346.67
4Tuukka Koirikivi8346113.8347.17
5Joonas Konttinen974502.1747.83
6Tuukka Riihinen7437021.4248.58
7Jouni Sillman8466212.8349.17
8Toni Hevonkoski953553.9251.08
9Aki Palmgren92858652
10Jesse Uitto8006916.6752.33
11Sami Kähkönen8106915.8353.17
12Ari Virtanen832721458

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33333334433333334458
1Joonas Konttinen -8F333232253234232233-850
2Juhana Vanhatalo -6F232333243232352235-652
2Jussi Salminen -6F233232243233333245-652
4Toni Hevonkoski -3F242233333234354333-355
5Aki Palmgren 0F343423334234234353058
6Tuukka Koirikivi +3F353343245233334245+361
7Jouni Sillman +4F343234345253243345+462
8Valtteri Valkeamäki +10F252735444243443255+1068
9Sami Kähkönen +11F353443356345243354+1169
9Jesse Uitto +11F445333365443353344+1169
11Tuukka Riihinen +12F244444335258344344+1270
12Ari Virtanen +14F543353475353442354+1472

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-04-30 19:14:45. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Yläklong Cup Vol 7

Vuosittainen Yläklong Cup järjestetään jo seitsemännen kerran! Tarkoituksena on lähteä kiertämään lähialueiden ratoja, pitää kivaa ja samalla luoda pientä kisailua rennolla fiiliksellä!

Pistejärjestelmä

Pisteytys toteutetaan samalla tavalla kuin edellisenä vuotena. Pistelaskuun lasketaan mukaan 10 parasta normikisaa ja 3 special kisaa. Kisan voittaja saa 10 pistettä, toinen 9 pistettä, kolmas 8 pistettä jne... Jokaisesta osallistumisesta tulee lisäksi yksi osallistumispiste.

Maksupolitiikka

Osallistumisen Yläklongiin voi hoitaa kahdella eri tavalla. Joko maksamalla koko kauden kerralla, jolloin hinta on 30€. Toinen vaihtoehto on maksaa jokainen kisa erikseen, jolloin hinta on 2€/kisa. Yläklongin tuotto käytetään päättäjäisiin, jotka vietetään Koskenpään Rantapirtillä. Päättäjäisissä tarjolla ruokaa, mökki, yksilökisa, special kisa, mahdollisesti Rantapirtin järjestämä oheiskisa ja rahojen riittäessä sauna. Päättäjäisiin osallistuminen vaatii kaudelta 30€ maksua.

Kisoissa on mukana myös vapaaehtoinen Holaripotti, joka on 1€/kisa.

Yläklongin kisamaksut että holarimaksut suoritetaan mobilepaylla lippaaseen. Lippaan numero on 4842ES.

Suora linkki mobilepay: https://qr.mobilepay.fi/box/df82ea21-9c9d-4066-b1d8-7855120a8306/pay-in

Kysyttävää

Jos herää kysymyksiä, niin Whatappissa Yläklongin ryhmässä rohkeasti kyselyä. Voi myös kysyä suoraan Cupin järjestäjiltä

Cupin järjestää Toni Hevonkoski ja Joonas Konttinen.

Share

What would you like to share?