Login

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Eemil Kähkönen6617232.7239.28
2Toni Hevonkoski926587.1450.86
3Valtteri Valkeamäki7467824.5253.48
4Jussi Salminen921627.6354.37
5Aki Palmgren938625.9856.02
6Arttu Hautaniemi8317516.3158.69
7Juhana Vanhatalo940655.7959.21
8Joonas Konttinen100359-0.2959.29
9Ari Virtanen8407515.4459.56
10Sami Kähkönen7968019.6960.31
11Tuukka Koirikivi8358115.9365.07
12Jouni Sillman8478514.7770.23

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33443433433333533461
1Toni Hevonkoski -3F233535333223335334-358
2Joonas Konttinen -2F243423245242425344-259
3Aki Palmgren +1F344434234333326434+162
3Jussi Salminen +1F334336234223325455+162
5Juhana Vanhatalo +4F254456333224325444+465
6Eemil Kähkönen +11F353524435354337346+1172
7Ari Virtanen +14F377535255243436245+1475
7Arttu Hautaniemi +14F445545354343437336+1475
9Valtteri Valkeamäki +17F347636445333336456+1778
10Sami Kähkönen +19F455456444335437446+1980
11Tuukka Koirikivi +20F545795345333436435+2081
12Jouni Sillman +24F353636345323549777+2485

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-06-10 19:42:40. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Yläklong Cup Vol 7

Vuosittainen Yläklong Cup järjestetään jo seitsemännen kerran! Tarkoituksena on lähteä kiertämään lähialueiden ratoja, pitää kivaa ja samalla luoda pientä kisailua rennolla fiiliksellä!

Pistejärjestelmä

Pisteytys toteutetaan samalla tavalla kuin edellisenä vuotena. Pistelaskuun lasketaan mukaan 10 parasta normikisaa ja 3 special kisaa. Kisan voittaja saa 10 pistettä, toinen 9 pistettä, kolmas 8 pistettä jne... Jokaisesta osallistumisesta tulee lisäksi yksi osallistumispiste.

Maksupolitiikka

Osallistumisen Yläklongiin voi hoitaa kahdella eri tavalla. Joko maksamalla koko kauden kerralla, jolloin hinta on 30€. Toinen vaihtoehto on maksaa jokainen kisa erikseen, jolloin hinta on 2€/kisa. Yläklongin tuotto käytetään päättäjäisiin, jotka vietetään Koskenpään Rantapirtillä. Päättäjäisissä tarjolla ruokaa, mökki, yksilökisa, special kisa, mahdollisesti Rantapirtin järjestämä oheiskisa ja rahojen riittäessä sauna. Päättäjäisiin osallistuminen vaatii kaudelta 30€ maksua.

Kisoissa on mukana myös vapaaehtoinen Holaripotti, joka on 1€/kisa.

Yläklongin kisamaksut että holarimaksut suoritetaan mobilepaylla lippaaseen. Lippaan numero on 4842ES.

Suora linkki mobilepay: https://qr.mobilepay.fi/box/df82ea21-9c9d-4066-b1d8-7855120a8306/pay-in

Kysyttävää

Jos herää kysymyksiä, niin Whatappissa Yläklongin ryhmässä rohkeasti kyselyä. Voi myös kysyä suoraan Cupin järjestäjiltä

Cupin järjestää Toni Hevonkoski ja Joonas Konttinen.

Share

What would you like to share?