Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Kaikille avoimet ja ilmaiset viikkokisat Outokummussa. Kierros alkaa klo 14:00. Katso lisätiedot ja säännöt sarjasivulta (oheisen valikon ylin rivi).

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Kari Kontkanen8205914.9944.01
2Tero Litmanen8735610.5745.43
3Olli Laukkanen889559.2445.76
4Janette Ikonen5718235.7246.28
5Olli Immonen896568.6647.34
6Tatu Tuomainen897568.5847.42
7Mika Ahonen8795810.0747.93
8Miro Räsänen977501.9248.08
9Roni Kinnunen883589.7448.26
10Marko Pettersson970512.548.5
11Olli Hiltunen8745910.4948.51
11Ilpo Iljo8745910.4948.51
13Jukka Kosunen8516112.4148.59
14Lenni Litmanen7766818.6549.35
15Samu Kesonen993500.5849.42
16Matti Rautiainen946544.549.5
17Severi Suhonen7796818.449.6
18Pasi Piironen927566.0849.92
19Veera Pulkkinen6308130.8150.19
20Marja Kontkanen6458029.5650.44
21Riikka Rautiainen8296514.2450.76
22Leo Lindroos918586.8351.17
23Petri Ohtonen894618.8352.17
24Ismo Louhelainen8076916.0752.93
25Topias Poutiainen882639.8353.17
26Ilari Rouhiainen921606.5853.42
27Niko Salkkola8047116.3254.68
28Iivo Pajarinen889649.2454.76
29Samu Lindroos900648.3355.67
30Asta Iljo7587820.1557.85
31Tomi Kakkonen882689.8358.17

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33333434434333433359
Metrix-rating >= 920 (6)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Miro Räsänen -9F324323234332323332-950
2Samu Kesonen -9F223233333342343232-950
3Marko Pettersson -8F233233334233233243-851
4Matti Rautiainen -5F333323334233334333-554
5Pasi Piironen -3F333325233353244332-356
6Ilari Rouhiainen +1F442234345353334242+160
Metrix-rating < 920 (14)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Olli Laukkanen -4F333334333342234333-455
2Tatu Tuomainen -3F432333235352235332-356
2Tero Litmanen -3F332433234243334334-356
2Olli Immonen -3F333233353342344332-356
5Mika Ahonen -1F344223453442234333-158
5Leo Lindroos -1F332234334242343355-158
5Roni Kinnunen -1F333243334343434333-158
8Ilpo Iljo 0F334334344242334343059
8Olli Hiltunen 0F333334334353234334059
10Petri Ohtonen +2F433344344352234343+261
11Topias Poutiainen +4F253234443542444352+463
12Iivo Pajarinen +5F543333344363344333+564
12Samu Lindroos +5F333337235452353343+564
14Tomi Kakkonen +9F453433355443344353+968
Metrix-rating < 870 (3)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Kari Kontkanen 0F333234344353334333059
2Jukka Kosunen +2F333434344443334342+261
3Riikka Rautiainen +6F433234363372354334+665
Metrix-rating < 820 (4)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Lenni Litmanen +9F334335445362235346+968
2Severi Suhonen +9F525244246454235434+968
3Ismo Louhelainen +10F333544444353346353+1069
4Niko Salkkola +12F453524385344424344+1271
Metrix-rating < 770 (2)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Asta Iljo +19F644335364563536363+1978
Bullseye hit
Green hit
Outside circle putt
Inside circle putts
Inside bullseye putt
Penalty
Metrix-rating < 720 (3)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Marja Kontkanen +21F644335454483436374+2180
2Veera Pulkkinen +22F565345475463336543+2281
3Janette Ikonen +23F743445456474445363+2382

Sponsors


Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-05-31 16:21:52.


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


- Lisätiedot Outokummun viikkokisoista löydät pääsivun INFO:sta.

- Kierros alkaa aina tasan klo 14:00. Muistathan, että:

  • Ilmoittautuminen Metrixissä sulkeutuu automaattisesti tasan klo 13:15 ja ryhmät lähtöväylineen julkaistaan tämän jälkeen viimeistään klo 13:30 mennessä.
  • Pelaajien tulee huolehtia itse siitä, että ovat oikealla lähtöväylällä kierroksen alkaessa klo 14:00. Mikäli pelaajalta väyliä jää pelaamatta myöhästymisen vuoksi, niin ko. väyliltä tulokseksi merkitään par + 4.
  • Viikkokisoja varten rata on varattuna klo 14:00 - 16:30. Muille pelaajille kannattaa kertoa alkavasta viikkokisasta ja pyytää heitä poistumaan radalta klo 14:00 mennessä ja toivottakaa heidät aina myös tervetulleiksi seuraavaan viikkokisaan!
  • Peruuta myös ilmoittautumisesi klo 13:15 mennessä, jos et jostain syystä pääsekään pelaamaan - kiitos!

KILPAILUN PÄIVYSTÄVÄ TD (puhelimessa äänet päällä kierroksen aikana)

Olli Hiltunen +358 40 7454239

Share

What would you like to share?