Login

9/14/26 17:30|Veteli Puukorpi → SVL|FINLAND, Keski-Pohjanmaa, Veteli

Veteli 2026 #13  9/14/26 17:30
↑↓
  • Show groups: click here
  • Comment: Aloitus 17:30. PJLFG: Tasoitukselliset viikkokilpailut. Mobilepay(Lue info) 96776 4€ (+1€ holaripotti).

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRating of MetrixRating of scoreChange
1Pasi Leskinen851964.11113.11
2Leevi Niininen8911000.12109.12
3Joel Kellokoski880940.1160.11
4Akseli Huusko9441000.1256.12
5Petri Hietala901952.1151.11
6Sami Hertteli890928.1138.11
7Lauri Annala807844.0937.09
8Aleksi Huttunen9701000.1230.12
9Olavi Paalanen9871012.1225.12
10Niko Tervala930952.1122.11
11Janne Mattila919940.1121.11
12Rami Tuohimaa911928.1117.11
13Mika Saari914928.1114.11
14Jorma Uusi-Vähälä784796.0812.08
15Eero Tuohimaa930940.1110.11
16Pasi Kanniainen886880.1-5.9
17Teemu Syrjälä888880.1-7.9
18Mika Tikkakoski889880.1-8.9
19Markku Uusivirta958940.11-17.89
20tomi storbacka853832.09-20.91
21oskari keiski965940.11-24.89
22Pentti Pitkäranta856820.09-35.91
23Jouko Tunkkari884844.09-39.91
24Jonne Kellokoski934880.1-53.9
25Kari Jyrkkä751688.06-62.94
26Niko Keihtä946880.1-65.9
27Noah Rauma882712.07-169.93

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33333433334343333357
1Olavi Paalanen -8F322423323253332232-849
2Aleksi Huttunen -7F222334323232532432-750
2Akseli Huusko -7F222334333332423332-750
2Leevi Niininen -7F233233233232342442-750
5Pasi Leskinen -4F232234332242452334-453
6Petri Hietala -3F333324224234452242-354
6Niko Tervala -3F233534332342522422-354
8oskari keiski -2F332443223334533233-255
8Markku Uusivirta -2F332325333342423343-255
8Janne Mattila -2F333234333242434333-255
8Joel Kellokoski -2F233234433242553232-255
8Eero Tuohimaa -2F325324432352432332-255
13Mika Saari -1F233335333342433333-156
13Sami Hertteli -1F332335332353433332-156
13Rami Tuohimaa -1F243334335342423332-156
16Mika Tikkakoski +3F232336334354442225+360
16Niko Keihtä +3F232334233343435634+360
16Pasi Kanniainen +3F324335333343433434+360
16Jonne Kellokoski +3F333235333444335333+360
16Teemu Syrjälä +3F233524344443433333+360
21Jouko Tunkkari +6F444236333354433333+663
21Lauri Annala +6F334435344352533333+663
23tomi storbacka +7F332446444253533333+764
24Pentti Pitkäranta +8F333445345344534224+865
25Jorma Uusi-Vähälä +10F334345453453534324+1067
26Noah Rauma +17F236246633333627483+1774
27Kari Jyrkkä +19F334445554374535435+1976

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-09-14 19:37:13. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


 

PJLFG:n tasoitukselliset viikkokilpailut Vetelissä

Erityishuomiot:

  • Pelaajakokousta ei ole, joten mene aloitusväylälle lämmittelemään
  • Tupakoitsijat(myös sähkötupakki): Vain siirtymillä voi sauhutella, heittopaikan läheisyydessä / väylällä tupakointi kieletty, älä jätä tumppeja luontoon, vaan kerää ne omaan astiaasi. Pelitilanteessa tupakointi on aina kieletty. Metsäpalovaroituksen aikana tupakointi on kilpailun aikana kielletty kokonaan.
  • Kisassa pelataan selvin päin. Alkoholin käyttö kierroksen aikana sekä päihtyneenä osallistuminen on kielletty.

Aikataulu

  • Rekisteröinti päättyy 40min ennen kilpailua.
  • 30min ennen kilpailua maksamattomat poistetaan kilpailusta ja TD jakaa ryhmiin
  • Ilmoitettuun aikaain alloitetaan kierros ryhmän numeron mukaiselta väylältä.

Osallistumismaksu

  • Osallistumismaksu on 4 € + 1 € vapaaehtoinen holaripotti
  • Osallistumismaksu + vapaaehtoinen holaripotti MobilePay:lla numerolla 96776 (Veteli).  
  • Emme ota käteistä vastaan
  • Palkinnot menevät totutun kaavan mukaan (alempana)

Palkitseminen

  • Vapaavalintainen kiekkopalkinto kiekkokassista tai lahjakortti PG:lle (Jos palkintokassissa on)
  • Palkitaan alla olevan taulukon mukaisesti pelaajamäärän mukaisesti. Ensin tasoituksellisesta sarjasta, toiseksi raakatuloksen voittaja, kolmanneksi tasoituksesen toinen, neljänneksi raakatuloksen toinen jne.
  • Palkinnot jaetaan heti kisan jälkeen
  • Palkinnot menevät pelaajamäärän mukaan alla olevan taulukon mukaisesti.

  • Tarkennuksia
    • Sama pelaaja ei voi saada kahta palkintoa.
    • Tasatilanteessa raakatuloksessa pienemmän metrix ratingin omaava voittaa
    • Tasatilanteessa tasoituksellisessa sarjassa isomman metrix ratingin omaava voittaa
    • Jos vieläkin on tasan, järjestys ratkaistaan TD:n valitsemalla väylällä CTP kisalla
  • Holari palkinto 99 € / kertynyt potti. Jos samassa kilpailussa tulee kaksi holaria, pidemmän väylän holari vähentää ensin potista määritellyn summan.
    • Vetelissä on 9 täyttä pottia

Vastuuvapautus:

  • Järjestäjällä ei ole vakuutusta kilpailijoille.
  • Jokainen huolehtii vakuutusturvastaan itse.
  • Ilmoittautumalla kisaan, annat täyden vastuuvapauden kisajärjestäjille mahdollisen loukkaantumisen tai sairastumisen kohdalla

Share

What would you like to share?