Login
  • Show groups: click here
  • Comment: LUE INFO rekisteröityneiden alapuolelta! TD: Tommi Virtanen 0405442091

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Aki Palmgren952514.0846.92
2Jaakko Raunio8096516.2348.77
3Iiro Pöntiö8466313.0849.92
4Ville Hopsu888629.5252.48
5Jani Hautaniemi900638.554.5
6Teemu Hautaniemi937605.3554.65
7julius kuusi964583.0654.94
8Petri Talvinen979571.7855.22
9Eetu Rantanen893659.0955.91
10Tommi Virtanen910647.6556.35
11Vili Heinonen7937417.5956.41
12Tomi Hautaniemi938625.2756.73
13Jyrki Welling8627011.7258.28
14Joonas Konttinen102856-2.3858.38
15Mika Hyppönen8427213.4258.58
16Heikki Luumi8806910.258.8
17Lukas Pihlajamaa8097816.2361.77
18Ilmari Eerola962663.2362.77
19Domi Pekkanen6384.96-21.96
20Nino Kinnunen7384.96-11.96

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par34353333344333333460
Rating 0-840 (4)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Domi Pekkanen +3F333624234542432445+363
2Jaakko Raunio +5F354743323443333344+565
3Nino Kinnunen +13F344734234555343347+1373
4Lukas Pihlajamaa +18F464834444465343345+1878
Rating 841-880 (5)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Iiro Pöntiö +3F343732243543243434+363
2Heikki Luumi +9F334534333544333646+969
3Jyrki Welling +10F353522347453333555+1070
4Mika Hyppönen +12F354932423553533346+1272
5Vili Heinonen +14F443832336472545326+1474
Rating 881-930 (4)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Ville Hopsu +2F363632234354332334+262
2Jani Hautaniemi +3F333723333643333335+363
3Tommi Virtanen +4F363832332543332335+464
4Eetu Rantanen +5F353435243554223534+565
Avoin (7)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Aki Palmgren -9F333422232343232334-951
2Joonas Konttinen -4F233432324333242337-456
3Petri Talvinen -3F343524343452231234-357
4julius kuusi -2F443432323432234345-258
5Teemu Hautaniemi 0F344524333453322244060
6Tomi Hautaniemi +2F444523343442242336+262
7Ilmari Eerola +6F342834332553433344+666

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-07-23 19:55:54. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


 

JÄMSÄN FRISBEEGOLF VIIKKOKILPAILUT

 

Yleistiedot:

  • Järjestäjä Jämsän frisbeegolf ry
  • Kilpailu on kaikille avoin
  • Pelataan 1 kierros Myllymäen 18 väyläistä rataa.
  • TD tavattavissa Metkokatoksella radan parkkipaikan läheisyydessä.
  • Paikanpäällä ilmoittautuminen/maksun osoitus viimeistään klo 17:30. Tämän jälkeen maksamattomat pelaajat poistetaan kilpailusta.
  • Ilmoita TD:lle, mikäli saavut kello 17:30 jälkeen. Tositteen suoritetusta maksusta voi toimittaa TD:lle esim. Whatsuppilla.
  • Mikäli luokassa 3 tai alle osallistujaa, sarjaa ei järjestetä. Peruutetun sarjan pelaajat siirretään ratingin mukaiseen/ylempään sarjaan.

Osallistumismaksut:

  • Jämsän frisbeegolf ry:n jäsenet 3,50 €
  • muut 4,50€

Maksuohjeet:

  • Mobilepayllä numeroon 68754 - Jämsän frisbeegolf ry
  • Tilisiirrolla FI57 5091 0320 1445 03 - viitenumero 6266 - saaja Jämsän frisbeegolf ry
  • Osallistumismaksu sisältää holaripotin. Viikkokisojen alkupotti on 20€ (28.5.) ja potti kasvaa 20€ osakilpailua kohden. Holaripotti maksetaan tilisiirtona ja se ilmoitetaan tulorekisteriin. Holarin jälkeen potti nollantuu ja potti alkaa kasvaa taas 20€ per osakilpailu.

Palkinnot:

  • Mikäli luokassa 4-10 osallistujaa, palkitaan voittaja 10€ lahjakortilla Sportia Jämsään.
  • Mikäli luokassa 11-15 osallistujaa, palkitaan 1. 10€ ja 2. 5€ lahjakortilla Sportia Jämsään.
  • Kun luokassa on 16 tai enemmän osallistujaa, palkitaan 1. 15€, 2. 10€, 3. 5€ lahjakortilla Sportia Jämsään.
  • Tasoituksellisen kilpailun voittaja palkitaan 10€ lahjakortilla Sportia Jämsään.

Tasatilanteessa ratkaisu tapahtuu CTP kilpailulla Metkokatoksen läheisyydessä.

 


 

Seuraa meitä somessa

Share

What would you like to share?