Login

8/30/26 10:00|Mynämäki DiscGolfPark → 2026 AM|FINLAND, Varsinais-Suomi, Mynämäki


      Kierros 1Kierros 2Sum
     Avoin (11)  
    1Mikke Haaranen 5156107
    2Kristian Karnila 5357110
    3Jarkko Vitikainen 5358111
    4Aleksi Lamerto 5855113
    5Mika Koskinen 4967116
    6Juho Lamerto 5661117
    7Ville Kauppila 5563118
    8Tero Tapio Kemppainen 6258120
    9Tommi Lautanala 6558123
    10Tuomas Roine 5965124
    11Manne Peippo 6164125
     Avoin - Naiset (2)  
    1Vera Hynynen 6674140
    2Nelli Aaltonen 6991160
     MP60 (2)  
    1Jari Hannula 5656
    2Tapio Talvinen 6666
     FP60 (2)  
    1Anne Hannula 7575
    2Tanja Karnila 7676
     MJ18 (1)  
    1Vilho Nyman 7676

    Free discgolfmetrix.com is used


     Show presenter
     | 
    Show PDF 

    Results will be updated every 30 seconds!


    WDGM Seuranmestaruuskisat 2026

    Kisa on vain jäsenille. Ei osallistumismaksua. 

    Aikataulu:

    Sunnuntaina 30.8.2026

    • 09:40 mennessä ilmoittautumisen vahvistamiset 
    • 10:00 Ensimmäinen kierros - AM layout 
    • noin. 13:30 Toinen kierros - PRO layout (tunnin tauko siitä kun kaikki ovat päättäneet ensimmälsen kierroksen).

    Seuranmestaruus

    Seuramestaruudet ratkotaan seuraavissa luokissa. Mixed ja naisten luokat erikseen.

    • Junnut < 18 vuotta (tai tänä vuonna täyttäneet)
    • Avoin (myös junnut ja seniorit ovat automaattisesti mukana myös avoimessa luokassa)
    • Seniorit (> 60 tai tai tänä vuonna täyttävät). Senioren kierros ratkaistaan yhden kierroksen kisana. Kisan ensimmäinen kierros. 

    Junnut ja seniorit ovat automaattisesti mukana myös avoimen luokan kisassa. Seniorit jotka haluavat kisata myös avoimen kisassa tulee heittää molemmat kierrokset.

    Muistopalkinnot kolmelle parhaalle sekä kiertopalkinto kisan parhaan tuloksen heittäneellä. Mixed ja naisten luokissa omat kiertopalkinnot. Palkintojen jako tapahtuu seuran päättäjäisten yhteydessä.

    Share

    What would you like to share?