Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Tervetuloa mukaan, lue info huolella. Holaripotissa 79€

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Arttu Korhonen7405521.6833.32
2Veeti Kinnunen899438.4234.58
3Vilho Karppinen8524712.3434.66
4Jani Mäkinen8724610.6835.32
5Eeli Urpilainen8205215.0136.99
6Arttu Mäki929435.9237.08
7Mika Kinnunen8634911.4337.57
8Eetu Kuusjärvi8275314.4338.57
9Sami Koivusilta887489.4238.58
10Lauri Ylinen912467.3438.66
10Tomi Tyni888489.3438.66
12Joonas Paananen8195415.138.9
13Peetu Nupponen8375313.5939.41
14Jussi Honkala883509.7640.24
15Antti Hiekkanen932465.6740.33
16Antti Halinen8495312.5940.41
16Alpo Kaitera933465.5940.41
18Toni Savola946454.540.5
19Väinö Rikman8285514.3540.65
20Juuso Korhonen8085716.0140.99
21Lauri Pulliainen8785210.1841.82
21Esa Surakka8785210.1841.82
23Petteri Pietilä902508.1741.83
24Samu Halinen888529.3442.66
24Jani Koivusilta8765310.3442.66
26Jaakko Ollila963463.0942.91
27Matti Hänninen910517.5143.49
28Aatu Surakka934495.543.5
29Mari Ahola7926417.3546.65
30Heikki Haapasalo4983.4-34.4
31Leevi Honkala5583.4-28.4
32samet akgun5783.4-26.4
33Reino Parantainen5883.4-25.4
34Vilho Heiniö5983.4-24.4
35Osto Maukonen6283.4-21.4

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33333333333333333354
Avoin (17)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Veeti Kinnunen -11F322232222224323232-1143
2Arttu Mäki -11F222242222232323233-1143
3Toni Savola -9F223233233232223422-945
4Jani Mäkinen -8F332322232322323333-846
4Antti Hiekkanen -8F322232222354223223-846
4Jaakko Ollila -8F324332222233232233-846
4Alpo Kaitera -8F422332233233223232-846
4Lauri Ylinen -8F332222412233433232-846
9Tomi Tyni -6F332233223252333223-648
9Sami Koivusilta -6F322233323332333242-648
11Mika Kinnunen -5F322342223244223333-549
12Petteri Pietilä -4F332333344223323232-450
12Jussi Honkala -4F322243323233433233-450
14Matti Hänninen -3F432332332433333232-351
15Samu Halinen -2F332233333333332334-252
15Esa Surakka -2F422332222432425343-252
17Jani Koivusilta -1F343342333333323233-153
Naiset (1)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Mari Ahola +10F433443433663423333+1064
Alle 18-vuotiaat (13)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Vilho Karppinen -7F332232332323333232-747
2Heikki Haapasalo -5F333223322333433223-549
3Eeli Urpilainen -2F334232222254333333-252
3Lauri Pulliainen -2F432243324323434222-252
5Peetu Nupponen -1F533322232353334223-153
5Eetu Kuusjärvi -1F333443322332335322-153
7Arttu Korhonen +1F543233225333343232+155
7Leevi Honkala +1F324253234333333342+155
7Väinö Rikman +1F432233323743224323+155
10samet akgun +3F652433423221433343+357
11Reino Parantainen +4F533443333333333333+458
12Vilho Heiniö +5F533453232324433433+559
13Osto Maukonen +8F443334224545334243+862
Harrastajat (3)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Antti Halinen -1F333343422324234224-153
2Joonas Paananen 0F333333233333235342054
3Juuso Korhonen +3F542335223243234325+357
Järjestäjä (1)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Aatu Surakka -5F333232223242332244-549

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-08-24 19:19:09. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Leppäveden heittelyt 2026

Tervetuloa Leppäveden heittelyihin, joita järjestetään koko kesän ajan.

Kilpailun motto, joka kannattaa muistaa aina pelatessa:

"Tärkeintä ei ole voitto tai tulos vaan hauskan pitäminen ja lajista nauttiminen" 

 

Yleistä:

Järjestävät tahot:

-Leppäveden kyläyhdistys ry

-Leppäveden Leppä

TD eli kilpailunjohtaja: Aatu Surakka 

Yhteydenotot numeroon 0403545831

Rata: Leppäveden liikuntapuiston frisbeegolfrata

Tärkeää! Parkkipaikkatilan vähyyden takia, jos kilpailussa on yli 40 pelaajaa, suositellaan kimppakyytejä tai parkkeeraamista liikuntapuiston parkkipaikalle tai yms muut parkkipaikat. Näin turvataan kaikkien alueen käyttäjien helppo kulkeminen alueella

Kilpailussa pitää olla vähintään 4 osallistujaa tai muuten kilpailu perutaan

 

Luokat:

Avoin

Naiset

Alle 18-vuotiaat

Harrastajat

 

Säännöt:

Kilpailussa noudatetaan PDGA-sääntöjä

Linnki sääntökirjaan: 

https://frisbeegolfliitto.fi/frisbeegolfin-virallinen-saantokirja-ja-kilpailuopas/

Tutustu ehdottomasti sääntöihin, jos tämä on ensimmäinen kilpailusi tai sinulla ei ole tarkempaa tietoa säännöistä

Tupakka- ja päihdetuotteiden käyttö kilpailun aikana on kiellettyä

 

Rekisteröityminen:

Rekisteröityminen aukeaa kilpailua edeltävänä perjantaina klo klo 18:00 ja päättyy kilpailupäivänä klo 17:00. Rekisteröinnin sulkeutumisen jälkeen ilmottautumiset suoraan TD:lle

Muista peruuttaa osallistumisesi, jos et pääse. Rekisteröinnin sulkeutuessa olkaa yhteydessä TD:hen, jos et pääse

 

Ryhmät:

Ryhmäsi numero tarkoittaa myös aloitusväylääsi. Ryhmätoiveita on mahdollista tehdä ja ne toteutetaan yleensä. Mielellään ennen rekisteröitymisen sulkeutumista Ryhmätoiveet, niin ei tarvitse viime hetkellä muuttaa

 

Maksut:

Kilpailut ovat täysin ilmaisia, mutta pelaajat saavat halutessaan osallistua vapaaehtoiseen holaripottiin, maksu 1€. Jos kukaan ei saa holaria, potti siirtyy seuraavaan kisaan. 
Holaripotin voi ainoastaan maksaa käteisellä 1€. Vaihtaminen onnistuu myös eli esim. 2€ maksu=>takaisin 1€. Muut tavat eivät käy

Jotta holaripotin voi saada, kilpailukohtainen maksu tulee olla maksettuna. Jos useampi maksanut osallistuja heittää holarin samassa kilpailussa, potti jaetaan tasan heittäjien kesken

Holaripottia ei jaeta kilpailussa, jos se on alle 20€. Tämä vain siksi, että saadaan isoja summia aina jakoon. 
Max 99€ holaripotti jaetaan. Kaikki sen ylimenevä menee jo valmiiksi seuraavaan pottijakoon. Jokainen ylimenevän maksanut pelaaja on mukana sekä kyseisen että seuraavan kilpailun holaripotissa

Potissa tällä hetkellä 79€

 

Kiertuepotti:

Kiertuepotin maksu on kertakohtainen ja jokainen maksanut kilpailija on samalla automaattisesti mukana viimeisen kilpailun holaripotissa. Halutessaan voi maksaa useamman kerran.

Maksu 5€

Potissa tällä hetkellä 5€

 

Palkinnot:

Luokkien voittajat ja tasoituksen kolme parasta palkitaan pienillä palkinnoilla. Huom! Sama pelaaja voi voittaa vain yhden palkinnon maksimissaan

 

Tulosten kirjaaminen:

Tulokset kirjataan metrixiin. Ryhmä päättää keskenään, kuka kirjaa tulokset



Aikataulu:

Ryhmät julkaistaan 10 minuuttia rekisteröinnin sulkeutumisen jälkeen 

Klo 17:15-17:45 ilmottautuminen 9. väylän teellä 

Klo 18:00 kierros alkaa

Tasatilanteen sattuessa luokassa, pelataan CTP kilpailu väylällä 9 kierroksen jälkeen. Palkinnot haetaan TD:ltä 9. väylältä kisan jälkeen.

 

Jokainen kilpailija on vastuussa itsestään kilpailun aikana. Järjestäjä ei ota vastuuta mahdollisista tapaturmista kilpailun aikana!

Rohkeasti mukaan pitämään hauskaa muiden kanssa ja nauttimaan liikunnasta 

Share

What would you like to share?