Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Tervetuloa mukaan, lue info huolella.

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Aatu Turunen7925117.3533.65
2Petteri Pietilä895438.7634.24
3Aamu Ahtiainen8305014.1835.82
4Eemil Mäkelä8185215.1836.82
5Pietari Anttila8624911.5137.49
6Reima Turunen8545012.1837.82
7Jani Koivusilta8724910.6838.32
8Veeti Hakala897478.5938.41
9Aki Tervonen8505112.5138.49
10Esa Surakka8784910.1838.82
11Tero Kerttula914467.1738.83
12Toni Savola945444.5939.41
13Pyry Mähönen7905717.5139.49
13Tomi Tyni8745010.5139.49
15Sami Koivusilta883509.7640.24
16Joona Ahonen8745110.5140.49
17Antti Halinen8515312.4340.57
18Mari Ahola8285514.3540.65
19Jussi Honkala8795110.0940.91
20Veeti Kinnunen904498.0140.99
21Jaakko Ollila969442.5941.41
22Luka Göös910497.5141.49
23Aatu Surakka94047542
24Eetu Kuusjärvi8475512.7642.24
25Tino Varis903518.0942.91
26Roni Turunen7546420.5243.48
27Mika Smolander881549.9244.08
28Samu Halinen906527.8444.16
29Kaarle Rautamies886559.5145.49

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33333333333333333354
Avoin (17)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Petteri Pietilä -11F322223222322242233-1143
2Jaakko Ollila -10F323322322223233223-1044
2Toni Savola -10F323242222323232232-1044
4Tero Kerttula -8F322342322233233223-846
5Veeti Hakala -7F333332242242323222-747
6Esa Surakka -5F322334222333333323-549
6Luka Göös -5F323333233232424223-549
6Jani Koivusilta -5F323223242324224333-549
6Veeti Kinnunen -5F233332333233323323-549
10Sami Koivusilta -4F332433232232433323-450
10Tomi Tyni -4F332333223433333223-450
12Jussi Honkala -3F233233233433324323-351
12Joona Ahonen -3F332333332333243332-351
12Tino Varis -3F232343223344422332-351
15Samu Halinen -2F423333333243332323-252
16Mika Smolander 0F232232322454523433054
Bullseye hit
Green hit
Outside circle putt
Inside circle putts
Inside bullseye putt
Penalty
Naiset (2)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Aamu Ahtiainen -4F322225322254333322-450
2Mari Ahola +1F633243323332333234+155
Alle 18-vuotiaat (5)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Aatu Turunen -3F333342322233224442-351
2Eetu Kuusjärvi +1F333333433224423244+155
2Kaarle Rautamies +1F333342233343433333+155
4Pyry Mähönen +3F343443223333343244+357
5Roni Turunen +10F442442343463433443+1064
Harrastajat (5)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Pietari Anttila -5F332333243323223233-549
2Reima Turunen -4F334222232233334333-450
3Aki Tervonen -3F423232233343333233-351
4Eemil Mäkelä -2F434232223352233333-252
5Antti Halinen -1F332233443232433333-153
Järjestäjä (1)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Aatu Surakka -7F222322332334334222-747

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-07-27 19:15:34. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Leppäveden heittelyt 2026

Tervetuloa Leppäveden heittelyihin, joita järjestetään koko kesän ajan.

Kilpailun motto, joka kannattaa muistaa aina pelatessa:

"Tärkeintä ei ole voitto tai tulos vaan hauskan pitäminen ja lajista nauttiminen" 

 

Yleistä:

Järjestävät tahot:

-Leppäveden kyläyhdistys ry

-Leppäveden Leppä

TD eli kilpailunjohtaja: Aatu Surakka 

Yhteydenotot numeroon 0403545831

Rata: Leppäveden liikuntapuiston frisbeegolfrata

Tärkeää! Parkkipaikkatilan vähyyden takia, jos kilpailussa on yli 40 pelaajaa, suositellaan kimppakyytejä tai parkkeeraamista liikuntapuiston parkkipaikalle tai yms muut parkkipaikat. Näin turvataan kaikkien heittäjien helppo kulkeminen alueella

Kilpailussa pitää olla vähintään 4 osallistujaa tai muuten kilpailu perutaan

 

Luokat:

Avoin

Naiset

Alle 18-vuotiaat

Harrastajat

 

Säännöt:

Kilpailussa noudatetaan PDGA-sääntöjä

Linnki sääntökirjaan: 

https://frisbeegolfliitto.fi/frisbeegolfin-virallinen-saantokirja-ja-kilpailuopas/

Tutustu ehdottomasti sääntöihin, jos tämä on ensimmäinen kilpailusi tai sinulla ei ole tarkempaa tietoa säännöistä

Tupakka- ja päihdetuotteiden käyttö kilpailun aikana on kiellettyä

 

Rekisteröityminen:

Rekisteröityminen aukeaa kilpailua edeltävänä perjantaina klo klo 18:00 ja päättyy kilpailupäivänä klo 17:00. Rekisteröinnin sulkeutumisen jälkeen ilmottautumiset suoraan TD:lle

Muista peruuttaa osallistumisesi, jos et pääse. Rekisteröinnin sulkeutuessa olkaa yhteydessä TD:hen, jos et pääse

 

Ryhmät:

Ryhmäsi numero tarkoittaa myös aloitusväylääsi. Ryhmätoiveita on mahdollista tehdä ja ne toteutetaan yleensä. Mielellään ennen rekisteröitymisen sulkeutumista Ryhmätoiveet, niin ei tarvitse viime hetkellä muuttaa

 

Maksut:

Kilpailut ovat täysin ilmaisia, mutta pelaajat saavat halutessaan osallistua vapaaehtoiseen holaripottiin, maksu 1€. Jos kukaan ei saa holaria, potti siirtyy seuraavaan kisaan. 
Holaripotin voi ainoastaan maksaa käteisellä 1€. Vaihtaminen onnistuu myös eli esim. 2€ maksu=>takaisin 1€. Muut tavat eivät käy

Jotta holaripotin voi saada, kilpailukohtainen maksu tulee olla maksettuna. Jos useampi maksanut osallistuja heittää holarin samassa kilpailussa, potti jaetaan tasan heittäjien kesken

Holaripottia ei jaeta kilpailussa, jos se on alle 20€. Tämä vain siksi, että saadaan isoja summia aina jakoon. 
Max 99€ holaripotti jaetaan. Kaikki sen ylimenevä menee jo valmiiksi seuraavaan pottijakoon

Potissa tällä hetkellä 6€

 

Kiertuepotti:

Kiertuepotin maksu on kertakohtainen ja jokainen maksanut kilpailija on samalla automaattisesti mukana viimeisen kilpailun holaripotissa. Halutessaan voi maksaa useamman kerran.

Maksu 5€

Potissa tällä hetkellä 5€

 

Palkinnot:

Luokkien voittajat ja tasoituksen kolme parasta palkitaan pienillä palkinnoilla. Huom! Sama pelaaja voi voittaa vain yhden palkinnon maksimissaan

 

Tulosten kirjaaminen:

Tulokset kirjataan metrixiin. Ryhmä päättää keskenään, kuka kirjaa tulokset



Aikataulu:

Ryhmät julkaistaan 10 minuuttia rekisteröinnin sulkeutumisen jälkeen 

Klo 17:15-17:45 ilmottautuminen 9. väylän teellä 

Klo 18:00 kierros alkaa

Tasatilanteen sattuessa luokassa, pelataan CTP kilpailu väylällä 9 kierroksen jälkeen. Palkinnot haetaan TD:ltä 9. väylältä kisan jälkeen.

 

Jokainen kilpailija on vastuussa itsestään kilpailun aikana. Järjestäjä ei ota vastuuta mahdollisista tapaturmista kilpailun aikana!

Rohkeasti mukaan pitämään hauskaa muiden kanssa ja nauttimaan liikunnasta 

Share

What would you like to share?