Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Lahden Frisbee Club ry:n järjestämät viikkokilpailut Mukkulan radoilla.

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Tatu Kortelainen959603.6856.32
2markku tuomela913677.859.2
3Joni Lehtiheimo8407614.3561.65
4Juho Kauppinen931696.1962.81
5Sami Karvonen969662.7863.22
6Jussi Koivusaari8747611.364.7
7Roope Alakotila936715.7465.26
8Toni-Petteri Friberg909768.1667.84
9Jimi Maljojoki929756.3768.63
10Jimi Wiander7299424.369.7
11Karri Ollikainen902808.7971.21
12niilo helin8499013.5476.46
13Pasi Ahonen7589.69-14.69

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par43334353533343444465
1Tatu Kortelainen -5F423244524233344344-560
2Sami Karvonen +1F423233536343434545+166
3markku tuomela +2F523352636333435344+267
4Juho Kauppinen +4F534453425324535354+469
5Roope Alakotila +6F623344537433434355+671
6Pasi Ahonen +10F434244646334535456+1075
6Jimi Maljojoki +10F733354635434564343+1075
8Jussi Koivusaari +11F534442736334546454+1176
8Joni Lehtiheimo +11F533343837335634454+1176
8Toni-Petteri Friberg +11F434345666334533464+1176
11Karri Ollikainen +15F733452737334634565+1580
12niilo helin +25F5434657410454535565+2590
13Jimi Wiander +29F554465647546546657+2994

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-09-16 20:06:29. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Lahden Frisbee Club ry:n viikkokisat kaudelle 2026

 

Viikkokisojen aikataulu

Viikkokisat pelataan keskiviikkoisin alkukesästä klo. 18 alkaen. Syksyllä pelataan niin pitkään kun valoa riittää tarvittaessa aikaistetulla aikataululla, josta ilmoitetaan erikseen.

Viikkokisoihin ilmoittautuminen Metrixissä tapahtuu yksittäisten kilpailujen kautta.

Paikan päällä ilmoittautuminen joko puistoradan väylän 1 viereisessä mökissä tai metsäradan väylän 1 viereisillä huoltokopeilla klo 16.40 - 17.10. Ilmoittautuminen on pakollista. Jos myöhästyt, niin ilmoitathan siitä kilpailunhenkilökunnalle viestillä.  

Aloitus klo 17.30 (kesto 2,5-3h). 

Mikäli joudut keskeyttämään kilpailun, ilmoitathan kilpailun henkilökunnalle keskeytyksestä.  

 

Yhteystiedot

  • Viikkokilpailusta vastaa Jussi Koivusaari 0406377130 

 

Hinta

  • Osallistumismaksu: LFC:n jäsenet 3€, muut 5€. Tästä linkistä voit liittyä jäseneksi! 
  • Maksu MobilePayllä, SmartumPayllä tai ePassilla! Mobilepayn maksut numeroon 50575, saajana tuolloin Lahden Frisbee Club ry. ePassissa ja SmartumPayssä maksut "Mukkula DiscGolfPark" toimipisteelle.

 

Pelitapa

Viikkokisoissa pelataan kolmessa luokassa. Palkintoja jaetaan, mikäli luokassa on vähintään 8 pelaajaa. Mikäli pelaajia on luokassa vähemmän, yhdistetään alempi luokka ylemmän kanssa, jotta 8 pelaajaa tulee täyteen.  

Maksimi osallistujamäärä 72 pelaajaa per kilpailu.

 

Payout

Kilpailussa palkitaan luokkien parhaat Fribastoren 20€ lahjakortilla. 

Fribastoren lahjakortit toimitetaan sähköpostilla viikon sisällä kilpailusta.

Mikäli luokan 1. sijalla olevat pelaajat ovat tasatuloksessa, voittaja ratkaistaan sudden death -menetelmällä TD:n päättämällä tavalla. 

CTP puistossa väylä 4 ja metsässä väylä 10

 

Lisäkilpailut

Hole in one

Vapaaehtoinen maksu 1€ MobilePayllä, SmartumPayllä tai ePassilla! Mobilepayn maksut numeroon 50575, saajana tuolloin Lahden Frisbee Club ry. ePassissa ja SmartumPayssä maksut "Mukkula DiscGolfPark" toimipisteelle.

Jokainen maksettu euro kasvattaa nykyistä pottia 1€:n 100€ asti. Tämän jälkeen nykyinen potti kasvaa jokaisen euron osalta 50c ja seuraava potti 50c. 

Potissa kasassa kokonaisuudessaan 23€. Potti maksetaan holarin saajalle kokonaisuudessaan. 

 

Kilpailujen säännöt

Noudatetaan voimassa olevia PDGA:n sääntöjä. Uusille pelaajille suosittelemme tutustumista frisbeegolfin sääntöihin, tarpeen tullen ennen kilpailua TD voi kertoa yleisimmät säännöt. 

Share

What would you like to share?