Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Lahden Frisbee Club ry:n järjestämät viikkokilpailut Mukkulan radoilla.

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Jimi Wiander7158632.5353.47
2Marko Suvanto9086510.554.5
3Juho Kauppinen932647.7656.24
4Roope Alakotila933647.6556.35
5jouni jäppinen8627315.7557.25
6Arttu Rossi103554-458
7Timi Kemppainen970623.4258.58
8Joonas Rujala8717414.7359.27
9Ilkka Horttanainen8178120.8960.11
10Daniel Kokunja102059-2.2861.28
11Niklas Ahonen8557816.5561.45
12Otto Hämäläinen994630.6862.32
13Jarmo Kärkkäinen9117310.1662.84
14Tiina Heinonen7359530.2564.75
15Tuomas Pääkkönen100864-0.9164.91
16niilo helin8558616.5569.45
17Jussi Koivusaari87511014.2795.73

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33333433333345454362
1Arttu Rossi -8F223324222335454332-854
2Daniel Kokunja -3F242334243223444445-359
3Timi Kemppainen 0F242334224334353546062
4Otto Hämäläinen +1F322363344324554343+163
5Tuomas Pääkkönen +2F225343353224454553+264
5Roope Alakotila +2F323333343333465643+264
5Juho Kauppinen +2F232433344235544544+264
8Marko Suvanto +3F233335333335554543+365
9jouni jäppinen +11F334355333434655644+1173
9Jarmo Kärkkäinen +11F336346333324454854+1173
11Joonas Rujala +12F343445344323574655+1274
12Niklas Ahonen +16F333336543344766654+1678
13Ilkka Horttanainen +19F433344453335856774+1981
14Jimi Wiander +24F454346355524694665+2486
14niilo helin +24F233636363637668654+2486
16Tiina Heinonen +33F4443474763358104775+3395
17Jussi Koivusaari +48F33105684654476561495+48110
18markku tuomela +2143111010+21DNF

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-09-23 19:48:17. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Lahden Frisbee Club ry:n viikkokisat kaudelle 2026

 

Viikkokisojen aikataulu

Viikkokisat pelataan keskiviikkoisin alkukesästä klo. 18 alkaen. Syksyllä pelataan niin pitkään kun valoa riittää tarvittaessa aikaistetulla aikataululla, josta ilmoitetaan erikseen.

Viikkokisoihin ilmoittautuminen Metrixissä tapahtuu yksittäisten kilpailujen kautta.

Paikan päällä ilmoittautuminen joko puistoradan väylän 1 viereisessä mökissä tai metsäradan väylän 1 viereisillä huoltokopeilla klo 16.30 - 16.50. Ilmoittautuminen on pakollista. Jos myöhästyt, niin ilmoitathan siitä kilpailunhenkilökunnalle viestillä.  

Aloitus klo 17.15 (kesto 2,5-3h). 

Mikäli joudut keskeyttämään kilpailun, ilmoitathan kilpailun henkilökunnalle keskeytyksestä.  

 

Yhteystiedot

  • Viikkokilpailusta vastaa Jussi Koivusaari 0406377130 

 

Hinta

  • Osallistumismaksu: LFC:n jäsenet 3€, muut 5€. Tästä linkistä voit liittyä jäseneksi! 
  • Maksu MobilePayllä, SmartumPayllä tai ePassilla! Mobilepayn maksut numeroon 50575, saajana tuolloin Lahden Frisbee Club ry. ePassissa ja SmartumPayssä maksut "Mukkula DiscGolfPark" toimipisteelle.

 

Pelitapa

Viikkokisoissa pelataan kolmessa luokassa. Palkintoja jaetaan, mikäli luokassa on vähintään 8 pelaajaa. Mikäli pelaajia on luokassa vähemmän, yhdistetään alempi luokka ylemmän kanssa, jotta 8 pelaajaa tulee täyteen.  

Maksimi osallistujamäärä 72 pelaajaa per kilpailu.

 

Payout

Kilpailussa palkitaan luokkien parhaat Fribastoren 20€ lahjakortilla. 

Fribastoren lahjakortit toimitetaan sähköpostilla viikon sisällä kilpailusta.

Mikäli luokan 1. sijalla olevat pelaajat ovat tasatuloksessa, voittaja ratkaistaan sudden death -menetelmällä TD:n päättämällä tavalla. 

CTP puistossa väylä 4 ja metsässä väylä 10

 

Lisäkilpailut

Hole in one

Vapaaehtoinen maksu 1€ MobilePayllä, SmartumPayllä tai ePassilla! Mobilepayn maksut numeroon 50575, saajana tuolloin Lahden Frisbee Club ry. ePassissa ja SmartumPayssä maksut "Mukkula DiscGolfPark" toimipisteelle.

Jokainen maksettu euro kasvattaa nykyistä pottia 1€:n 100€ asti. Tämän jälkeen nykyinen potti kasvaa jokaisen euron osalta 50c ja seuraava potti 50c. 

Potissa kasassa kokonaisuudessaan 28€. Potti maksetaan holarin saajalle kokonaisuudessaan. 

 

Kilpailujen säännöt

Noudatetaan voimassa olevia PDGA:n sääntöjä. LFC:n kilpailut ovat savuttomia. Kaikkien tupakkatuotteiden (tupakka, sikari, piippu, nuuska, purutupakka, sähkötupakka) käyttö on kielletty kilpailukierroksen aikana. Kielto on voimassa kahden minuutin varoituksesta aina tuloskortin palautukseen saakka.

Share

What would you like to share?