Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Kaikille avoimet ja ilmaiset LED-kisat. Katso lisätiedot ja säännöt LED-cupin sarjasivulta (oheisen valikon ylin rivi).

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Severi Rouvinen8607212.259.8
2Sammy Pylkki988631.0561.95
3Miro Räsänen969652.762.3
4Pauli Sorsa8807410.4563.55
5Aapo Halmeenmäki101063-0.8763.87
6Mika Ahonen892749.4164.59
7Miikka Räsänen929716.1864.82
8Jukka Kosunen8577812.4665.54
9Kari Kontkanen8278215.0766.93
10Ilari Rouhiainen916757.3267.68
11Jimi Maljojoki912767.6768.33
12Antti Ylönen8108516.5568.45
13Saku Tuovinen925756.5368.47
14Jarkko Puustinen927756.3668.64
15Juha Pakarinen8857910.0268.98
16Jami Nurhonen100369-0.2669.26
17Antti Kukkonen900788.7169.29
18Tiina Räsänen7978717.6869.32
19Reino Laukkanen905788.2869.72
20Jari Jeskanen8668211.6770.33
21Miika Voutilainen100172-0.0972.09

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33433443443345344364
Pro Open (18)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Aapo Halmeenmäki -1F223324634633353353-163
2Sammy Pylkki -1F324324523442453652-163
3Miro Räsänen +1F344333425323465443+165
4Miikka Räsänen +7F234234534433554854+771
5Miika Voutilainen +8F335334437533474542+872
6Pauli Sorsa +10F435334535443563563+1074
6Mika Ahonen +10F244435535432495543+1074
8Ilari Rouhiainen +11F335424445533474465+1175
8Saku Tuovinen +11F435335545433464473+1175
8Jarkko Puustinen +11F346226545433454564+1175
11Jimi Maljojoki +12F353336534642585443+1276
12Antti Kukkonen +14F346454534453474553+1478
12Reino Laukkanen +14F264635555533384443+1478
12Jukka Kosunen +14F345346544543473554+1478
15Juha Pakarinen +15F445345535543574643+1579
16Jari Jeskanen +18F337435636542494644+1882
16Kari Kontkanen +18F345335535554573764+1882
18Antti Ylönen +21F345345536553874753+2185
Pro Open Women (1)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Tiina Räsänen +23F5453564465434103754+2387
Junior ≤ 15 (2)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Jami Nurhonen +5F335234536322454555+569
2Severi Rouvinen +8F354354545432473443+872

Sponsors


Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-10-20 20:45:34.


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


- Tämä LED-kisa alkaa klo 18:00. Muistathan, että:

  • Ilmoittautuminen Metrixissä sulkeutuu automaattisesti tasan klo 17:15 ja ryhmät lähtöväylineen julkaistaan tämän jälkeen viimeistään klo 17:30 mennessä.
  • Ryhmän ensin mainitun pelaajan tulee hakea radan P-paikalta mukaan korivalot viimeistään klo 17:40 mennessä.
  • Pelaajien tulee huolehtia itse siitä, että ovat oikealla lähtöväylällä kierroksen alkaessa klo 18:00. Mikäli pelaajalta väyliä jää pelaamatta myöhästymisen vuoksi, niin ko. väyliltä tulokseksi merkitään par + 4.
  • Caddy Book: Radan säännöt ilmoitetaan viimeistään kisaa edeltävänä iltana tämän osakilpailusivun uutisissa.

- Katso kaikki tiedot ja säännöt LED-cupin INFO-sivulta.


KILPAILUN PÄIVYSTÄVÄ TD (puhelimessa äänet päällä kierroksen aikana)

Sammy 0400 293 658 

Share

What would you like to share?