Login
  • Date & time: 05/07/17 - 09/02/17

Results   

  PieksämäkiVarkausJoroinen (Kanava)Joroinen (Kotkatharju)Sum
 Avoin (55)    
1Esa Kolehmainen 66576067250
1Maco Moilanen 71535571250
3Rasmus Lehtinen 69606168258
4Esa Ace Natunen 71625770260
4Julius lehtinen 72606068260
6joni pesonen 69606470263
7Sami Huuhka 69596275265
8Jyrki Tamminen 66626672266
9Juha-Pekka Tolvanen 76706166273
10Lasse Romo 68667071275
11Sami Romo 71686378280
12Joonas Järvinen 77636181282
13Kasperi Lehtinen 79577671283
14Mikko Räsänen 73657283293
15Juha Kolari 76716785299
16Niko Liljalahti 78746880300
17Markku Luostarinen 81687380302
18esko ryymin 79717777304
19Tapio Virnes 585859175
20Mauri Hämäläinen 666274202
21Waltteri Ramula 626775204
22Juho Pöyhönen 806679225
23Jami Särkkä 6861129
24Joonas Tolvanen 7160131
25Jukka Salkosalo 5959
26Esa Kärkkäinen 6060
26Aku Mykkänen 6060
28Ville Venäläinen 6666
29Jalo Liene 6161
30Jouni Einari Markkanen 6570135
31sami sammy palviainen 7066136
32Jouni Karvonen 7761138
33Jani Tiainen 6475139
34Tuomo Lehmonen 7269141
34Arttu Iivanainen 7962141
36Antti Mikkonen 7666142
37Joni Reinikainen 8272154
38Juha Reinikainen 9073163
39Pete Toivanen 9278170
40Janne Tyrväinen 6363
41Ville Tyrväinen 6464
41Niko Kiljunen 6464
43Samu Kiljunen 6868
44Matti Leskinen 7575
44Markus Laitinen 7575
44jouni pulkkinen 7575
47Karri Tuomainen 7777
48Timo Venäläinen 7272
49Markus Kruuse 7878
50Teemu Palvimo 8080
51Jesse Kähäri 7676
52Pekko Nenonen 7777
53Jyri Kankkunen 8888
54Ville Luukkonen DNS
55Petri Pietarinen 7468141DNF
 Naiset (5)    
1Jonna Mustonen 78647181294
2Tuija Venäläinen 93858098356
3Mervi Nenonen 9586181
4Teija Härkönen 6767
5Kirsi Karhu 108108
 Juniorit (-02 ja nuoremmat) (3)    
1Kaapo Ramula 808485249
2Juho Tiihonen 8473157
3Tuukka Lappi 9276168
 Ruutiukot (+50) (5)    
1Maco Moilanen 71535571250
2Markku Luostarinen 81687380302
3Juha Reinikainen 9073163
4Markku Puttonen 8484
5Juha Nauha 8888

Lopputulokset:
1. JoU: 1006 heittoa
2. DGV: 1032 heittoa
3. Pieksämäen ohiheittäjät:  1065 heittoa
4. Lepikon Ryske: 1200 heittoa
5. KaPa DG: 548 heittoa (vain 2 osakilpailua)

• Osakilpailussa pelataan 1 kierros, 18-21 väyläisellä radalla. Väylä/rata voi olla kisaa varten rakennettu. 
• Finaalissa heitetään 2 kierrosta (yht. 36 väylää).
• Vähiten heittoja heittänyt joukkue voittaa.
• Mukana voi olla pelaajia niin paljon kuin rata vetää, mutta pistelaskuun osallistuvat vain 4 parasta / joukkue. 
• Joukkueen kokoonpano voi olla jokaisessa osakilpailussa eri. 
• Jos joukkueita on tasatuloksessa finaalin jälkeen, voittaja ratkaistaan CTP kilpailulla tai sudarilla, johon valitaan 2 pelaajaa / joukkue.
• Osallistujan on oltava ensisijaisesti seuran varsinainen jäsen tai kannatusjäsen 
• Jos seura ei saa osakilpailun pistelaskuun tarvittavaa 4 kilpailijaa, voi käyttää seuran ulkopuolista varamiestä omalta paikkakunnalta. 
• Jos seuralla on vajaa miehitys, puuttuvan jäsenen tulos on seuraotteluun osallistuvan pelaajan heikoin tulos +1 heitto. Esim. 15:ksi heittäneen tulos 67 heittoa, jolloin puuttuvan jäsenen tulos on 68 heittoa. 
• Osallistumismaksu 50€ / seura järjestämiskuluihin ja palkintoihin
• Osakilpailun osallistumismaksu 5€/pelaaja, josta vähintään 3€ palkintoihin ja loput osakilpailun järjestävälle seuralle.
• Osakilpailun järjestäjä päättää palkinnoista ja sarjoista. 
• Osakilpailun palkintoihin ovat oikeutettuja myös seuraottelun ulkopuoliset.
• Osakilpailu voidaan pelata rinnakkain viikkokisan tai muun erilliskisan yhteydessä kun huolehditaan että seuraottelussa mukana olevat ovat etusijalla 
• Viimeisessä osakilpailussa palkitaan voittajajoukkue pokaalilla ja lahjakortilla. Lahjakortin suuruus määräytyy osallistuvien joukkueiden määrän mukaan. Voittajaseura käyttää lahjakortin valitsemallaan tavalla.
• Parhaiten menestynyt pelaaja palkitaan 30€ lahjakortilla ja 2. ja 3. pienellä tavarapalkinnolla. Edellyttää kaikkiin osakilpailuihin osallistumista. 
• Osakilpailujen paikat kiertävät. Finaali ei voi olla samalla paikkakunnalla kahta vuotta peräkkäin. Näin vaihdellaan kotikenttäetua.
• Osakilpailujen määrä 3.

Kilpailut 2017
Osakilpailu 1: Pieksämäki 7.5.
Osakilpailu 2: Varkaus 18.6.
Finaali: Joroinen 16.9.

Free discgolfmetrix.com is used


 User statistics 
 | 
 Show presenter
 | 
Show pdf 

Results will be updated every 30 seconds!

Share

What would you like to share?