Login
  • Date & time: 07/28/18 10:00
  • Location: Kippasuo Amateur DiscGolfPark
  • Manual: click here
  • Show groups: click here

Results   

NoName 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
 Par33333333333333333354
Avoin (18) 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Janne Ellonen, Erno Lampinen222322222232323233-1242
2Tuomas Mattila, Kalle Elfving222222222232342234-1143
3Jussi Hämäläinen, Marko Mustasilta222222222244322324-1044
3Jan Lindström, Ollipekka Jaatinen232222222323323333-1044
5Jarkko Nokka, Tero Väisänen222222323433333332-747
5Ville Ahvonen, Mikko Sinkkonen232222223333233334-747
7Jussi Honkala, Tuomo Harju322322222323343334-648
7Markus Sundell, Lauri Rönn222222233223423336-648
7Antti Kauppila, Joni Puhakka222332223332333433-648
7Mika Toivonen-Flinkman, Kai Koskinen222223223433433323-648
11Jaakko Tiitinen, Jaakko Kunelius223322332235334332-450
12Mikko Huuhka, Harri Paunisalo232322222433334533-351
12Ville Saarinen, Klaus Väisälä232222232425334334-351
14Aki Hietala, Raine Porkka232332222523435334-153
15Arto Klemetti, Timo Kantoluoto222323322433335327054
16Janne Toivonen, Johannes Nieminen333232233433443533+256
16Kai Lång, Ossi Tonteri333332323523343434+256
16Pekko Sohlman, Jussi Kyöstilä233222332433355344+256
Naiset (1) 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Kristiina Sylman, Susanne Sylman243332333435456528+1468
Masterit (8) 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Tapani Karppinen, Tomi Korpinen222321233233233224-1044
1Tuomas Kaukomaa, Tommi Nyberg222222222334323323-1044
3Pasi Pyykönen, Lasse Jokinen223322222323324333-846
4Jani Vuori, Sampo Syrjäläinen222322222233425432-747
5Kimmo Forsström, Ari Väisänen323222223333333326-450
5Veli Kupiainen, Jukka Suvela232322322434333324-450
7Juha Piipponen, Tero Muuronen322322233434343344054
8Petri Argillander, Mika Laine 332333333333323348+458
Seka (16) 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Miia Lantunen, Toni Lantunen222222332233334324-747
1Petteri Eronen, Kati Järvisalo232222322433233333-747
3Kristiina Nyman, Marko Lindberg222322232532333334-549
4Jenni Grönvall, Miikka Wathen323222233423333334-450
5Minna Sellman, Ville Kolari232322223353425333-252
5Marika Salmi, Mikko Wikman 222222223343334436-252
7Sakke Kaisanlahti, Elina Poikela233322332333343434-153
8Sirpa Pitkäkangas, Kalle Johansson 233332322443234533054
8Riikka Salmen, Ari Jäntti332232323334423336054
8Janniina Hämäläinen, Samu Savolainen323222332334345433054
11Heidi Kytöaho, Marko Kytöaho322322322442433338+155
12Jarmo Kuisma, Satu Anttila332332333434433442+256
13Mikko Mertala, Marjo Tuohi232233332343444544+458
14Jarkko Miettinen, Eija Nivukoski233322333733435645+1064
15Elise Kettumäki, Juha Kettumäki332233232453245748+1165
16Veeti Lehkonen, Pirre Lehkonen444443333755457559+3084

LISENSSIVAPAA PARIGOLF-TAPAHTUMA

Maistuisiko pari kiessiä leppoisaa frisbee-parigolffia?
Haluatko rentoon tapahtumaan, jossa asiallinen käyttäytyminen ratkaisee?

Tervetuloa 28.7. Heinolan Kippasuolle, jossa pelataan parigolfin Hupi-SM!

Tässä tapahtumassa pelataan niinkuin ennen ratinkeja, muovin lentoarvoja tai kieltolakeja ja siksi voittajille onkin luvassa EPÄVIRALLINEN SM-TITTELI!

Koska tämä tapahtuma ei ole yhdenkään liiton alainen niin kaikenlaiset pörö- ja bogi-pullot ja jopa höyrytupakat ovat sallittuja. Muista kuitenkin, että pelikunto on kaiken aa ja oo, eli sen on säilyttävä ja muutenkin on osattava käyttäytyä asiallisesti koska muuten TD sanoo murmur koska pelin on sujuttava eikä kilpakumppaneita saa häiritä. Eli pelataan rennosti eikä perseillä vaan nautitaan lajista niiku ennen vanhaan :) Ainoana poikkeuksena entisaikoihin on se, että nyt ei tarvita paperilappuja vaan tulosten kirjaus tapahtuu Metrixissä.

Sovittujen ryhmien järjestäminen on enemmän kuin toivottavaa, jotta pelataan hyvällä fiiliksellä heti alusta lähtien. Ryhmien järjestelyyn koskien ottakaa yhteyttä info (ät) ldg.fi osoitteeseen.

Tapahtumaa ei suositella alle 18-vuotiaille. Vanhempien parina tai suostumuksella (yhteydenotot yllä olevaan sähköpostiin) voimme päästää kisaamaan.


YLEISTIEDOT

Parit: 108 paria, pelataan kahdessa lohkossa
Radat: Kippasuo Pro ja Kippasuo AM
Osallistumismaksu: 20€ / pari.
Sarjat: Avoin, Naiset, Masterit ja Seka.

Tapahtumalla kerätään varoja Heinolan uusien viime vuonna rakennettujen ratojen ylläpitoon.


PALKINNOT & PIKKUKISAT

  • Pokaalit sarjojen parhaille
  • Lahjakortteja
  • Kultainen tiskiharja ;)
  • 2 kpl Pop-up kori
  • CTP-kilpailu
  • Arvonta

 


ILMOITTAUTUMINEN

Avaa Metrix-tapahtuma ja kirjaudu sisään: https://discgolfmetrix.com/?u=scorecard&ID=612529
Parista VAIN TOINEN ilmoittautuu kilpailuun muokaten ilmoittautumisvaiheessa "Pelaajan nimi" kohtaan kummankin pelaajan nimen. 
Suorita osallistumismaksu 23.7. klo 23:59 mennessä => Linkki osallistumismaksuun LDG-verkkokaupassa

Peruutukset
30.06. 23:59 mennessä tehdyistä peruutuksista osallistumismaksusta palautetaan 100%
01.07.-14.07. tehdyistä peruutuksista osallistumismaksusta palautetaan 75%
15.07.-27.07. tehdyistä peruutuksista osallistumismaksusta palautetaan 50%


AIKATAULU

klo 09:00 Kioski avautuu (kahvia, sämpylää, makkaraa, limsaa, jäätelöä jne..)

Lohko A (Avoin - 54 paria)

klo 09:30 Pelaajakokous
klo 10:00 1. kierros 18 väylää Kippasuo Pro (1-8 best shot + 11-21 alternate shot)
klo 14:00 Ruokatauko
klo 15:30 Pelaajakokous 
klo 16:00 2. kierros 18 väylää Kippasuo AM (1-9 best shot + 10-18 tough shot)
klo 20:00 Palkintojenjako
klo 20:00 Sauna

Lohko B (Naiset, Masterit, Seka & Avoin - 43 paria)

klo 09:45 Pelaajakokous
klo 10:00 1. kierros 18 väylää Kippasuo AM (1-9 best shot + 10-18 tough shot)
klo 14:00 Ruokatauko
klo 15:30 Pelaajakokous 
klo 16:00 2. kierros 18 väylää Kippasuo Pro (1-8 best shot + 11-21 alternate shot)
klo 20:00 Palkintojenjako
klo 20:00 Sauna

Alustava aikataulu, mahdollinen muutoksille.


LINKIT

LDG.fi blogipostaus
Facebook-tapahtuma
 

YHTEISTYÖSSÄ

Kilpailun palkinnot mahdollistavat seuraavat yhteistyöntekijät

InnovaStore
Powergrip
NBDG

 

Kilpailun järjestää:
Lords of DiscGolf ry
www.LDG.fi

 


Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2018-07-28 12:48:12. Free discgolfmetrix.com is used


 User statistics 
 | 
 Show presenter
 | 
Show pdf 

Results will be updated every 30 seconds!

Share

What would you like to share?