Login

Results   

 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
 Par:33333333333333333354
1Jonathan Lundin 233223432323333343-351
2Johan Stensmar 232333335333322333-252
3Nicklas Radels 343232333354443423+458
4Jakob Johlin 333343334344434333+660
5Erik Havsvik 343344333344445444+1266
6Mikko Persson 333343543544434444+1367
7Mikael C Romberg 333343355345444345+1468
8Walter Swanberg 336253348334344355+1771
9Claes Johlin 344334443355544645+1973
10Ludvig fransson 334436446555546455+2781
11Albin M J Persson 444447555654544555+3185

Frisbee Laholm ordnar en veckotävling varje tisdag där vi spelar med HCP för att hitta dagens vinnare. Från 17:30 finns vi på plats för introduktion eller träning i alla frisbeens 7 grenar för de som önskar. Checka in minst 15 innan start. Kl 18:00 börjar rundan. Anmäl er senast 15 min innan.

Är man medlem i Frisbee Laholm spelar man gratis alla andra betalar 20 kr per tillfälle via swish till 1233618360 (Frisbee Laholm). Alternativet är att bli medlem för 100 kr.

Varje vecka delas ett värde ut som motsvarar 50 kr i HCP tabellen (sponsras av våra lokala sponsorer) och på CTP 15 kr (sponsor Micke´s Discgolf). Dessa samlas på hög och betalas ut som presentkort eller varor i höst på klubbmästerskapet.

I totaltouren finns det 3 priser och dina 5 bästa scorer räknas (sponsras av**********').

Vill man låna discar går det bra och hos oss platsar alla kategorier och vi spelar tillsammans nya, erfarna, unga och gamla. 

Välkomna att vara med!

www.frisbeelaholm.se

HCP tabell finns på discgolfsyds hemsida.

Tournament director

Johan Stensmar

Phone

0736998244

Email

johan@discgolfsyd.se

Website

www.frisbeelaholm.se


Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2020-06-18 15:25:51. Free discgolfmetrix.com is used


 User statistics 
 | 
 Show presenter
 | 
Show pdf 

Results will be updated every 30 seconds!

Share

What would you like to share?