Login

Results   

 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
 Par:33333333333333333354
1Johan Stensmar 323223332333333342-450
2Amir Hasani 333332244434434433+559
3jeremias modig 233333343444434343+660
4Mikko Persson 333234333444345343+761
5Claes Johlin 332433353434435353+963
6Mikael C Romberg 345324434344335434+1165
7Steve Magnusson 333346434444334533+1266
7Michael Gerber 233346443354334444+1266
9Jakob Johlin 435334353564424342+1367
10Albin M J Persson 443447443445544344+2074
11Tyko C Romberg 344345544545546455+2579
12Henrik Johansson 543335446655446446+2781
13lukas h 455433454555565755+3185
14Liam Stråhle644449454557556665+4094
15Lucas M Johansson 465665656756565665+46100

Frisbee Laholm ordnar en veckotävling varje tisdag där vi spelar med HCP för att hitta dagens vinnare. Från 17:30 finns vi på plats för introduktion eller träning i alla frisbeens 7 grenar för de som önskar. Checka in minst 15 innan start. Kl 18:00 börjar rundan. Anmäl er senast 15 min innan.

Är man medlem i Frisbee Laholm spelar man gratis alla andra betalar 20 kr per tillfälle via swish till 1233618360 (Frisbee Laholm). Alternativet är att bli medlem för 100 kr.

Varje vecka delas ett värde ut som motsvarar 50 kr i HCP tabellen (sponsras av våra lokala sponsorer) och på CTP 15 kr (sponsor Micke´s Discgolf). Dessa samlas på hög och betalas ut som presentkort eller varor i höst på klubbmästerskapet.

I totaltouren finns det 3 priser och dina 5 bästa scorer räknas (sponsras av**********').

Vill man låna discar går det bra och hos oss platsar alla kategorier och vi spelar tillsammans nya, erfarna, unga och gamla. 

Välkomna att vara med!

www.frisbeelaholm.se

HCP tabell finns på discgolfsyds hemsida.

Tournament director

Johan Stensmar

Phone

0736998244

Email

johan@discgolfsyd.se

Website

www.frisbeelaholm.se


Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

Share

What would you like to share?