Login
  • Comment: Pelataan kahdessa sarjassa, avoimessa ja höntsäsarjasssa. Palkinnot parhaista raaka- ja tasoitustuloksista.

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Jesper Mäkipörhölä5839539.7555.25
2Sami Mäkipörhölä993570.6756.33
3Juha-Pekka Laakso8637113.0657.94
4Sami Björkberg966653.2461.76
5Iikka Tirroniemi8437814.9763.03
6Matias Järvenpää960673.8163.19
7Lassi Alaoja962673.6263.38
8Mika härkönen922717.4463.56
9Milo Björkberg8617813.2564.75
10Tarja Björkberg7828620.7865.22
11Nikke Hyvönen899789.6368.37
12Jukka Puurunen8498314.3968.61
13Miika Björkberg934756.2968.71
14Alexander Lehtonen8918710.3976.61

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par34333334534354334363
Avoin (13)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Sami Mäkipörhölä -6F242234233242843243-657
2Sami Björkberg +2F354422344244643353+265
3Lassi Alaoja +4F352444336342743343+467
3Matias Järvenpää +4F434433345244643443+467
5Juha-Pekka Laakso +8F353445346352754242+871
5Mika härkönen +8F333433346344843454+871
7Miika Björkberg +12F463333246464563454+1275
8Nikke Hyvönen +15F463434557443653354+1578
8Iikka Tirroniemi +15F3433423574661034344+1578
8Milo Björkberg +15F533433445554675363+1578
11Jukka Puurunen +20F554533359362765354+2083
12Tarja Björkberg +23F484434457364755454+2386
13Alexander Lehtonen +24F642523395555593754+2487
Höntsäsarja (1)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Jesper Mäkipörhölä +32F384654445573964675+3295

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-09-07 20:45:13. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Yleiset käytännöt ja aikataulut

Kisat alkaa klo 18.30, paikalla viimeistään klo 18.15. Ilmottautuminen menee kiinni 30min ennen kilpailun alkua että saa ryhmät tehtyä ajoissa. 

 

SARJAT

Pelataan kahdessa sarjassa, avoimessa ja höntsäsarjasssa. Avoimesta palkitaan raakatuloksen sekä tasoitetun tuloksen perusteella parhaat. Palkitaan 1-3 parasta molemmista luokista, palkintojen maksamiseen vaikuttaa pelaajien määrä kilpailussa. 

Avoimessa max 0-9 osallistujaa- top1 molemmista tulosryhmistä 

Avoimessa max 10-19 osallistujaa- top2 molemmista tulosryhmistä 

Avoimessa 20+ osallistujaa- top3 molemmista tulosryhmistä 

 

Höntsässä ei osallistumismaksua, joten eipä paljon palkintojakaan :)

MAKSUT

Avoimeen maksu Mobilepaylla: Lipas 2518CN. Osallistumismaksu 2e.

Holaripottiinkin voisi kerätä, Siihen vapaehtoinen 1€ samaan lippaaseen. 

Maksaessa vain oman ei tarvitse laittaa viestiin mitään. Jos maksaa muiden maksuja laita viestiin nimi keiden maksut. 

Share

What would you like to share?