Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Pelataan kahdessa sarjassa, avoimessa ja höntsäsarjasssa. Palkinnot parhaista raaka- ja tasoitustuloksista.

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Milo Björkberg8656812.8755.13
2Matias Järvenpää974592.4856.52
3Jukka Puurunen8357415.7358.27
4Jesse Ronkainen7008728.658.4
5Nooa Alaoja7508323.8359.17
6Sami Björkberg969632.9660.04
7Juha-Pekka Laakso8617613.2562.75
8Lassi Alaoja959673.9163.09
9Veli Alaoja7828420.7863.22
10Tarja Björkberg7778621.2664.74
11Miika Björkberg949814.8676.14

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par34333334534354334363
Avoin (7)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Matias Järvenpää -4F333333336232553342-459
2Sami Björkberg 0F243333345352643352063
3Lassi Alaoja +4F343434345352733353+467
4Milo Björkberg +5F353433436444643234+568
5Jukka Puurunen +11F363443265542663354+1174
6Juha-Pekka Laakso +13F253433447493644344+1376
7Miika Björkberg +18F963343377342664353+1881
Höntsäsarja (4)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Nooa Alaoja +20F443423548365855266+2083
2Veli Alaoja +21F464434456364755563+2184
3Tarja Björkberg +23F463453458463845455+2386
4Jesse Ronkainen +24F344664546572854383+2487

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-09-21 20:10:40. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Yleiset käytännöt ja aikataulut

Kisat alkaa klo 18.00, paikalla viimeistään klo 17.45. Ilmottautuminen menee kiinni 30min ennen kilpailun alkua että saa ryhmät tehtyä ajoissa. 

 

SARJAT

Pelataan kahdessa sarjassa, avoimessa ja höntsäsarjasssa. Avoimesta palkitaan raakatuloksen sekä tasoitetun tuloksen perusteella parhaat. Palkitaan 1-3 parasta molemmista luokista, palkintojen maksamiseen vaikuttaa pelaajien määrä kilpailussa. 

Avoimessa max 0-9 osallistujaa- top1 molemmista tulosryhmistä 

Avoimessa max 10-19 osallistujaa- top2 molemmista tulosryhmistä 

Avoimessa 20+ osallistujaa- top3 molemmista tulosryhmistä 

 

Höntsässä ei osallistumismaksua, joten eipä paljon palkintojakaan :)

MAKSUT

Avoimeen maksu Mobilepaylla: Lipas 2518CN. Osallistumismaksu 2e.

Holaripottiinkin voisi kerätä, Siihen vapaehtoinen 1€ samaan lippaaseen. 

Maksaessa vain oman ei tarvitse laittaa viestiin mitään. Jos maksaa muiden maksuja laita viestiin nimi keiden maksut. 

Share

What would you like to share?