Login

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Esa Eskelinen8466315.747.3
2Raimo Honkonen8016920.2948.71
3Kalle Hyytiä8087119.5751.43
4Eino Salokannel843681652
5Aleksanteri Levaniemi8986410.453.6
6Mika Kinnunen8826612.0353.97
7Jaakko Ollila953594.7954.21
8Iisakki Sairanen7398126.6154.39
9Jussi Takala913668.8757.13
10Anne-Maria Kinnunen7748423.0460.96
11Joona Salokannel8677613.5662.44
12Noel Nauha7659023.9666.04

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 910111213141516171819202122+/-
 Par333433333333334333333368
avoin (2)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 910111213141516171819202122+/-Sum
1Jaakko Ollila -9F3424243223333332222322-959
2Jussi Takala -2F3335232434233234233432-266
Rating < =900 (3)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 910111213141516171819202122+/-Sum
1Aleksanteri Levaniemi -4F2326224322223253234442-464
2Mika Kinnunen -2F3436333222233343333332-266
3Joona Salokannel +8F4444334244233273353342+876
Rating < =850 (4)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 910111213141516171819202122+/-Sum
1Esa Eskelinen -5F3334243434232232242332-563
2Eino Salokannel 0F2445334223235352332332068
3Raimo Honkonen +1F3446233433234343232332+169
4Kalle Hyytiä +3F4345333233334263342332+371
Rating <= 800 (3)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 910111213141516171819202122+/-Sum
1Iisakki Sairanen +13F3436374333334374433323+1381
2Anne-Maria Kinnunen +16F4438444433344363363332+1684
3Noel Nauha +22F4356393333247243747332+2290

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-10-03 12:40:59. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


HUOM aloitusaika klo 11.00

Kesäkilparata

Viikkokisa 5€/ kilpailija sisältää holarimaksun

Holarista max 50€ 1/kilpailu

Väylät 11 ja 22 heitetään putterilla !! EI HOLARIN LUNASTUSTA !

PALKINTOJAKAUMA :

Rating sarjat 

Jos kilpailijoita alle 15 raaka/ tasoitusksen mukaan

HUOM ! naiset/tytöt ilmainen osallistuminen     (pääsevät voittaessaan sarjan palkinnoille ) 

ILMOITTAUTUMINEN ja maksu ( käteinen ) klo 10:30- 10:45!

Tupakointi ja alkoholin käyttö kielletty kilpailun aikana

 

Share

What would you like to share?