Login

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Peetu Koirikivi7177928.8550.15
2Esa Eskelinen8506615.2950.71
3Teemu Paananen8387016.5153.49
4Jarmo Welling8676813.5654.44
5Raimo Honkonen8077619.6756.33
6Raimo Malinen8177918.6560.35
7Jussi Takala919728.2663.74
8Veeti Kinnunen934736.7366.27
9Aatos Kalliosaari100101.94-1.94

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 910111213141516171819202122+/-
 Par333433333333334333333368
avoin (2)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 910111213141516171819202122+/-Sum
1Jussi Takala +4F3346233334334354252223+472
2Veeti Kinnunen +5F3526542324223343342443+573
Rating < =900 (1)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 910111213141516171819202122+/-Sum
1Jarmo Welling 0F3334323333233453234342068
Rating < =850 (4)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 910111213141516171819202122+/-Sum
1Esa Eskelinen -2F3324333233233265233332-266
2Teemu Paananen +2F4445333233224253343332+270
3Raimo Honkonen +8F3546333434233363333432+876
4Raimo Malinen +11F5426333333344365333433+1179
Rating <= 800 (1)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 910111213141516171819202122+/-Sum
1Peetu Koirikivi +11F3536443433234464532332+1179
Rating 0 (1)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 910111213141516171819202122+/-Sum
1Aatos Kalliosaari +32F3547477345243474453285+32100

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-10-10 12:58:35. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


HUOM aloitusaika klo 11.00

Kesäkilparata

Viikkokisa 5€/ kilpailija sisältää holarimaksun

Holarista max 50€ 1/kilpailu

Väylät 11 ja 22 heitetään putterilla !! EI HOLARIN LUNASTUSTA !

PALKINTOJAKAUMA :

Rating sarjat 

Jos kilpailijoita alle 15 raaka/ tasoitusksen mukaan

HUOM ! naiset/tytöt ilmainen osallistuminen     (pääsevät voittaessaan sarjan palkinnoille ) 

ILMOITTAUTUMINEN ja maksu ( käteinen ) klo 10:30- 10:45!

Tupakointi ja alkoholin käyttö kielletty kilpailun aikana

 

Share

What would you like to share?