Login
  • Date & time: 04/28/19 10:00
  • Location: Nikkilä DiscGolfPark → Viikkokisat - 2x12
  • Show groups: click here
Talviviikkokisat @Nikkilä 28.4  04/28/19 10:00


No TulosTasoitus (HC)Tasoitustulos
Avoin
1Ville Aalto100-6,893,2
3Jani Parkkonen924,196,1
5Tero Pikkarainen960,796,7
7Jarno Tolmunen102-2,999,1
8Janar Jürissaar1001,6101,6
8Timo Säde102-0,4101,6
10Eetu Hartikainen956,7101,7
13Mikk Kaldmaa103-0,3102,7
14Vilma Kivimäki110-6,7103,3
15Ossi Tonteri105-0,7104,3
16Sander Tamberg1013,6104,6
17Niko Kempas986,8104,8
18Tapio Knuuti110-4,3105,7
19Ardo Säde108-1,9106,1
20Dan Grönholm104-2,2106,2
21Gabriel Särkelä1071108
22Janne Nickström118-7,6110,4
24Kimmo Forsström115-1,7113,3
25Janar Pullisaar116-2,2113,8
27Siim Moldau1137,7120,7
28Ari Väisänen140-13,7126,3
Junnut
2Jonne Nieminen108-12,895,2
4Topias Tolmunen100-3,696,4
6Alexander Sundman105-7,597,5
10Anton Söderqvist115-13,3101,7
12Eero Korpimäki104-1,8102,2
23Miika Tjurin118-5,2112,8
26Niko Granlund129-11,6117,4

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Alexander Sundman8250
1Anton Söderqvist7670
1Ardo Säde8810
1Ari Väisänen7630
1Dan Grönholm8780
1Eero Korpimäki8820
1Eetu Hartikainen9670
1Gabriel Särkelä9100
1Janar Jürissaar9160
1Janar Pullisaar8780
1Jani Parkkonen9410
1Janne Nickström8240
1Jarno Tolmunen8710
1Jonne Nieminen7720
1Kimmo Forsström8830
1Miika Tjurin8480
1Mikk Kaldmaa8970
1Niko Granlund7840
1Niko Kempas9680
1Ossi Tonteri8930
1Sander Tamberg9360
1Siim Moldau9770
1Tapio Knuuti8570
1Tero Pikkarainen9070
1Timo Säde8960
1Topias Tolmunen8640
1Ville Aalto8320
1Vilma Kivimäki8330

Results   

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718192021222324+/-Sum
 Par34344333333334344333333378
Avoin (21)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718192021222324+/-Sum
1Jani Parkkonen +14F334352464253453634455423+1492
2Eetu Hartikainen +17F753352626252772452444332+1795
3Tero Pikkarainen +18F454532446334454752345244+1896
4Niko Kempas +20F544556446244432553444236+2098
5Ville Aalto +22F564554365364454334444423+22100
5Janar Jürissaar +22F244752346434554553345274+22100
7Sander Tamberg +23F343556368434642854235233+23101
8Jarno Tolmunen +24F354662445472474562344443+24102
8Timo Säde +24F665744422442434752465444+24102
10Mikk Kaldmaa +25F543674634234457652544334+25103
11Dan Grönholm +26F244662454353457562654444+26104
12Ossi Tonteri +27F455574644643444644344452+27105
13Gabriel Särkelä +29F254592367363444664556233+29107
14Ardo Säde +30F444553344644666574544353+30108
15Tapio Knuuti +32F354574446444854463445544+32110
15Vilma Kivimäki +32F533664844464654753345353+32110
17Siim Moldau +35F5747533745646331052545433+35113
18Kimmo Forsström +37F5557734554442510635642644+37115
19Janar Pullisaar +38F684652666476333654564434+38116
20Janne Nickström +40F564574454464447755664444+40118
21Ari Väisänen +62F56512104555296694756664463+62140
Junnut (7)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718192021222324+/-Sum
1Topias Tolmunen +22F433653543442534785444334+22100
2Eero Korpimäki +26F254764454363454552465632+26104
3Alexander Sundman +27F444534544642774653543354+27105
4Jonne Nieminen +30F3541136454444444753445344+30108
5Anton Söderqvist +37F464654677464653553454264+37115
6Miika Tjurin +40F564972446285643564735652+40118
7Niko Granlund +51F4721083644462594984765444+51129

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2019-04-28 13:01:52. Free discgolfmetrix.com is used


 User statistics 
 | 
 Show presenter
 | 
Show pdf 

Results will be updated every 30 seconds!


HUOM! Viimeisen talvikisan kunniaksi luvassa pieni twisti. HUOM!

Pelataan 2 kertaa Nikkilän 12 väyläinen rata.

TD: Kaapo

Ilmoittautuminen metrixiin suljetaan 9.15. Pelimaksut otetaan parkkipaikalla 9.30-9.45. Pelaamaan lähdetään 10.00

Maksu: Seuran jäsenet 2€ muut 3€ junnut 0€. Valinnainen Holaripotti 1€. 

Holaripotissa 20€. (Maksimipotti 100€. Ylimenevästä osasta 80% uuteen pottiin ja 20% seuralle.)

Avoimessa sarjassa palkitaan ainoastaan tasoituksellinen voittaja lahjakortilla, mikäli pelaajia on 7-13.

Jos pelaajia on 14-20, palkitaan voittaja sekä tasoitus.

Mikäli pelaajia on yli 21, lisätään tasoituslahjakortteja jokaista seitsemää pelaaja kohti yksi lisää.

 

Juniori sarjassa jaetaan voittajalle NBDG:n sponsoroima 15€:n lahjakortti.

 

Voittaessasi lahjakortin tai heittäessäsi holarin tulet saamaan TD:ltä sähköpostin, jossa on lisäohjeita palkinnonlunastamisesta. Varmista, että metrix:n tiedoissasi on toimiva sähköpostiosoite.

VIIKKOKISAPASSIT:

BLACK MEMBER jäsenille 20€, muille 30€

passi sisältää 10 peliä. Jäsenille eka peli ”ilmaiseksi” (eli 11 peliä)

GOLDEN MEMBER jäsenille 30€, muille 40€

passi sisältää 10 peliä holaripotteineen. Jäsenille eka peli ”ilmaiseksi” (eli 11 peliä). 

Viikkokisapassit ostetaan paikanpäältä tasarahalla.

 

Viikkokisa yhteistyössä Sipoon Discstroyers:n pääyhteistyökumppani 

Share

What would you like to share?