Login
  • Date & time: 04/28/19 10:00
  • Location: Nikkilä DiscGolfPark → Viikkokisat - 2x12
  • Show groups: click here
Talviviikkokisat @Nikkilä 28.4  04/28/19 10:00


No TulosTasoitus (HC)Tasoitustulos
Avoin
1Ville Aalto100-6,893,2
3Jani Parkkonen924,196,1
5Tero Pikkarainen960,796,7
7Jarno Tolmunen102-2,999,1
8Janar Jürissaar1001,6101,6
8Timo Säde102-0,4101,6
10Eetu Hartikainen956,7101,7
13Mikk Kaldmaa103-0,3102,7
14Vilma Kivimäki110-6,7103,3
15Ossi Tonteri105-0,7104,3
16Sander Tamberg1013,6104,6
17Niko Kempas986,8104,8
18Tapio Knuuti110-4,3105,7
19Ardo Säde108-1,9106,1
20Dan Grönholm104-2,2106,2
21Gabriel Särkelä1071108
22Janne Nickström118-7,6110,4
24Kimmo Forsström115-1,7113,3
25Janar Pullisaar116-2,2113,8
27Siim Moldau1137,7120,7
28Ari Väisänen140-13,7126,3
Junnut
2Jonne Nieminen108-12,895,2
4Topias Tolmunen100-3,696,4
6Alexander Sundman105-7,597,5
10Anton Söderqvist115-13,3101,7
12Eero Korpimäki104-1,8102,2
23Miika Tjurin118-5,2112,8
26Niko Granlund129-11,6117,4

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Ari Väisänen7631400140
2Anton Söderqvist7671150115
3Jonne Nieminen7721080108
4Niko Granlund7841290129
5Janne Nickström8241180118
6Alexander Sundman8251050105
7Ville Aalto8321000100
8Vilma Kivimäki8331100110
9Miika Tjurin8481180118
10Tapio Knuuti8571100110
11Topias Tolmunen8641000100
12Jarno Tolmunen8711020102
13Janar Pullisaar8781160116
13Dan Grönholm8781040104
15Ardo Säde8811080108
16Eero Korpimäki8821040104
17Kimmo Forsström8831150115
18Ossi Tonteri8931050105
19Timo Säde8961020102
20Mikk Kaldmaa8971030103
21Tero Pikkarainen90796096
22Gabriel Särkelä9101070107
23Janar Jürissaar9161000100
24Sander Tamberg9361010101
25Jani Parkkonen94192092
26Eetu Hartikainen96795095
27Niko Kempas96898098
28Siim Moldau9771130113

Results   

 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718192021222324+/-Sum
 Par:34344333333334344333333378
Avoin (21) 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718192021222324+/-Sum
1Jani Parkkonen 334352464253453634455423+1492
2Eetu Hartikainen 753352626252772452444332+1795
3Tero Pikkarainen 454532446334454752345244+1896
4Niko Kempas 544556446244432553444236+2098
5Ville Aalto 564554365364454334444423+22100
5Janar Jürissaar 244752346434554553345274+22100
7Sander Tamberg 343556368434642854235233+23101
8Jarno Tolmunen 354662445472474562344443+24102
8Timo Säde 665744422442434752465444+24102
10Mikk Kaldmaa 543674634234457652544334+25103
11Dan Grönholm 244662454353457562654444+26104
12Ossi Tonteri 455574644643444644344452+27105
13Gabriel Särkelä 254592367363444664556233+29107
14Ardo Säde 444553344644666574544353+30108
15Tapio Knuuti 354574446444854463445544+32110
15Vilma Kivimäki 533664844464654753345353+32110
17Siim Moldau 5747533745646331052545433+35113
18Kimmo Forsström 5557734554442510635642644+37115
19Janar Pullisaar 684652666476333654564434+38116
20Janne Nickström 564574454464447755664444+40118
21Ari Väisänen 56512104555296694756664463+62140
Junnut (7) 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718192021222324+/-Sum
1Topias Tolmunen 433653543442534785444334+22100
2Eero Korpimäki 254764454363454552465632+26104
3Alexander Sundman 444534544642774653543354+27105
4Jonne Nieminen 3541136454444444753445344+30108
5Anton Söderqvist 464654677464653553454264+37115
6Miika Tjurin 564972446285643564735652+40118
7Niko Granlund 4721083644462594984765444+51129

HUOM! Viimeisen talvikisan kunniaksi luvassa pieni twisti. HUOM!

Pelataan 2 kertaa Nikkilän 12 väyläinen rata.

TD: Kaapo

Ilmoittautuminen metrixiin suljetaan 9.15. Pelimaksut otetaan parkkipaikalla 9.30-9.45. Pelaamaan lähdetään 10.00

Maksu: Seuran jäsenet 2€ muut 3€ junnut 0€. Valinnainen Holaripotti 1€. 

Holaripotissa 20€. (Maksimipotti 100€. Ylimenevästä osasta 80% uuteen pottiin ja 20% seuralle.)

Avoimessa sarjassa palkitaan ainoastaan tasoituksellinen voittaja lahjakortilla, mikäli pelaajia on 7-13.

Jos pelaajia on 14-20, palkitaan voittaja sekä tasoitus.

Mikäli pelaajia on yli 21, lisätään tasoituslahjakortteja jokaista seitsemää pelaaja kohti yksi lisää.

 

Juniori sarjassa jaetaan voittajalle NBDG:n sponsoroima 15€:n lahjakortti.

 

Voittaessasi lahjakortin tai heittäessäsi holarin tulet saamaan TD:ltä sähköpostin, jossa on lisäohjeita palkinnonlunastamisesta. Varmista, että metrix:n tiedoissasi on toimiva sähköpostiosoite.

VIIKKOKISAPASSIT:

BLACK MEMBER jäsenille 20€, muille 30€

passi sisältää 10 peliä. Jäsenille eka peli ”ilmaiseksi” (eli 11 peliä)

GOLDEN MEMBER jäsenille 30€, muille 40€

passi sisältää 10 peliä holaripotteineen. Jäsenille eka peli ”ilmaiseksi” (eli 11 peliä). 

Viikkokisapassit ostetaan paikanpäältä tasarahalla.

 

Viikkokisa yhteistyössä Sipoon Discstroyers:n pääyhteistyökumppani 


Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2019-04-28 13:01:52. Free discgolfmetrix.com is used


 User statistics 
 | 
 Show presenter
 | 
Show pdf 

Results will be updated every 30 seconds!

Share

What would you like to share?