Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Tervetuloa mukaan, lue info huolella

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Sami Koivusilta8574511.9333.07
2Märt Mets8544612.1833.82
3Mika Smolander8684511.0133.99
4Aapo Honkamäki8095015.9334.07
5Peetu Vänskä8285014.3535.65
6Jani Koivusilta8434913.0935.91
7Mari Ahola8025316.5136.49
8Tony Turja-Jussila8135315.637.4
9Liis Siigur8375113.5937.41
10Veeti Kinnunen913467.2638.74
11Jaakko Ollila951444.0939.91
11terho kaipio-sarja8435313.0939.91
13Juho Tuononen888509.3440.66
14Lauri Pulliainen8685211.0140.99
15Aamu Ahtiainen8245614.6841.32
16Arttu Mäki945464.5941.41
17Mikko Kanervo958453.541.5
18Aatu Surakka925486.2641.74
19Petteri Pitkänen908507.6742.33
20Harry Kovanen912507.3442.66
21Antti Kupari8465612.8443.16
22Antti Hiekkanen936495.3443.66
23Valtteri Kumpulainen8655511.2643.74
24Vilho Karppinen8475812.7645.24
25Mika Kinnunen8775610.2645.74

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33333333333333333354
Avoin (17)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Jaakko Ollila -10F322323222232332233-1044
2Sami Koivusilta -9F422233233232223223-945
2Mikko Kanervo -9F322333222234223223-945
2Mika Smolander -9F232322232233323242-945
5Arttu Mäki -8F232343222333322223-846
5Märt Mets -8F322323232244223223-846
5Veeti Kinnunen -8F222234233332233322-846
8Antti Hiekkanen -5F322233232334323234-549
8Jani Koivusilta -5F233233323233333233-549
10Juho Tuononen -4F333333323232333233-450
10Harry Kovanen -4F333233432243233232-450
10Petteri Pitkänen -4F432332223342422333-450
13terho kaipio-sarja -1F333233232333434234-153
13Tony Turja-Jussila -1F343433343322332224-153
15Mika Kinnunen +2F443442233235333323+256
15Antti Kupari +2F323342233453323344+256
Bullseye hit
Green hit
Outside circle putt
Inside circle putts
Inside bullseye putt
Penalty
Naiset (3)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Liis Siigur -3F423342223343323323-351
2Mari Ahola -1F322433333333334233-153
3Aamu Ahtiainen +2F433322234444344223+256
Alle 18-vuotiaat (5)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Aapo Honkamäki -4F322242323333333333-450
2Peetu Vänskä -4F333443242223233232-450
3Lauri Pulliainen -2F332343223362224233-252
4Valtteri Kumpulainen +1F334324423444323322+155
5Vilho Karppinen +4F333333334242335344+458
Järjestäjä (1)+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-Sum
1Aatu Surakka -6F333234224222332233-648

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-06-22 19:13:27. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Leppäveden heittelyt 2026

Tervetuloa Leppäveden heittelyihin, joita järjestetään koko kesän ajan.

Kilpailun motto, joka kannattaa muistaa aina pelatessa:

"Tärkeintä ei ole voitto tai tulos vaan hauskan pitäminen ja lajista nauttiminen" 

 

Yleistä:

Järjestävät tahot:

-Leppäveden kyläyhdistys ry

-Leppäveden Leppä

TD eli kilpailunjohtaja: Aatu Surakka 

Yhteydenotot numeroon 0403545831

Rata: Leppäveden liikuntapuiston frisbeegolfrata

Tärkeää! Parkkipaikkatilan vähyyden takia, jos kilpailussa on yli 40 pelaajaa, suositellaan kimppakyytejä tai parkkeeraamista liikuntapuiston parkkipaikalle tai yms muut parkkipaikat. 

Kilpailussa pitää olla vähintään 4 osallistujaa tai muuten kilpailu perutaan

 

Luokat:

Avoin

Naiset

Alle 18-vuotiaat

Harrastajat

 

Säännöt:

Kilpailussa noudatetaan PDGA-sääntöjä

Linnki sääntö kirjaan: 

https://frisbeegolfliitto.fi/frisbeegolfin-virallinen-saantokirja-ja-kilpailuopas/

Tutustu ehdottomasti sääntöihin, jos tämä on ensimmäinen kilpailusi tai sinulla ei ole tarkempaa tietoa säännöistä

Tupakka- ja päihdetuotteiden käyttö kilpailun aikana on kiellettyä

 

Rekisteröityminen:

Rekisteröityminen aukeaa kilpailua edeltävänä perjantaina klo klo 18:00 ja päättyy kilpailupäivänä klo 17:00. Rekisteröinnin sulkeutumisen jälkeen ilmottautumiset suoraan TD:lle

Muista peruuttaa osallistumisesi, jos et pääse. Rekisteröinnin sulkeutuessa olkaa yhteydessä TD:hen, jos et pääse

 

Ryhmät:

Ryhmäsi numero tarkoittaa myös aloitusväylääsi. Ryhmätoiveita on mahdollista tehdä ja ne toteutetaan yleensä. Mielellään ennen rekisteröitymisen sulkeutumista Ryhmätoiveet, niin ei tarvitse viime hetkellä muuttaa

 

Maksut:

Kilpailut ovat täysin ilmaisia, mutta pelaajat saavat halutessaan osallistua vapaaehtoiseen holaripottiin, maksu 1€. Jos kukaan ei saa holaria, potti siirtyy seuraavaan kisaan. 
Holaripotin voi ainoastaan maksaa käteisellä 1€. Vaihtaminen onnistuu myös eli esim. 2€ maksu=>takaisin 1€. Muut tavat eivät käy

Jotta holaripotin voi saada, kilpailukohtainen maksu tulee olla maksettuna. Jos useampi maksanut osallistuja heittää holarin samassa kilpailussa, potti jaetaan tasan heittäjien kesken

Holaripottia ei jaeta kilpailussa, jos se on alle 15€. Tämä vain siksi, että saadaan isoja summia aina jakoon.

Potissa tällä hetkellä 0€

 

Kiertuepotti:

Kiertuapotin maksu on kertakohtainen ja jokainen maksanut kilpailija on samalla automaattisesti mukana viimeisen kilpailun holaripotissa. Halutessaan voi maksaa useamman kerran.

Maksu 5€

Potissa tällä hetkellä 5€

 

Palkinnot:

Luokkien voittajat ja tasoituksen kolme parasta palkitaan pienillä palkinnoilla. Huom! Sama pelaaja voi voittaa vain yhden palkinnon maksimissaan

 

Tulosten kirjaaminen:

Tulokset kirjataan metrixiin. Ryhmä päättää keskenään, kuka kirjaa tulokset



Aikataulu:

Ryhmät julkaistaan 10 minuuttia rekisteröinnin sulkeutumisen jälkeen 

Klo 17:15-17:45 ilmottautuminen 9. väylän teellä 

Klo 18:00 kierros alkaa

Tasatilanteen sattuessa luokassa, pelataan CTP kilpailu väylällä 9 kierroksen jälkeen. Palkinnot haetaan TD:ltä 9. väylältä kisan jälkeen.

 

Jokainen kilpailija on vastuussa itsestään kilpailun aikana. Järjestäjä ei ota vastuuta mahdollisista tapaturmista kilpailun aikana!

Rohkeasti mukaan pitämään hauskaa muiden kanssa ja nauttimaan liikunnasta 

Share

What would you like to share?