Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Raaka ja tasoituksellinen kisa. Osallistumismaksu 3€ seuran jäseniltä, 4€ muilta. Vapaaehtoinen holaripotti 1€.

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRating of MetrixRating of scoreChange
1Santtu-Jeremias Oksanen634731.4397.43
2Paula Hiironen777831.0354.03
3Veepee Savela9671008.0841.08
4Miika Flyktman926963.8237.82
5Teemu Hakala932963.8231.82
6Veeti Halttunen905930.6225.62
7Miro Flyktman904919.5515.55
8Jari Tenokoski670676.116.11
9Heikki Huuskonen819819.960.96
10Ari Muhonen726720.37-5.63
11Juuso Elfvengren867853.16-13.84
12Jouko Oksanen890875.29-14.71
13Savela Tauno896875.29-20.71
14Armas Mäkelä942919.55-22.45
15Tero Hautakangas865842.09-22.91
16Marko Liponen890853.16-36.84
17Kasperi Oksanen587532.25-54.75
18Mikki Flyktman630565.45-64.55
19Joosa Ruuhilehto899819.96-79.04
20Jami Nieminen870753.57-116.43

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33334343343433333358
1Veepee Savela -7F333332432323334331-751
2Teemu Hakala -3F333342633433332223-355
2Miika Flyktman -3F234332333433335323-355
4Veeti Halttunen 0F332344633324332523058
5Armas Mäkelä +1F543232534333334342+159
5Miro Flyktman +1F443343523433433323+159
7Jouko Oksanen +5F433353454435332333+563
7Savela Tauno +5F433453533433433343+563
9Marko Liponen +7F353354542435342334+765
9Juuso Elfvengren +7F343543553443433234+765
11Tero Hautakangas +8F444343533445443333+866
12Paula Hiironen +9F444543533534353243+967
13Joosa Ruuhilehto +10F533342553344346434+1068
13Heikki Huuskonen +10F454444444435336232+1068
15Jami Nieminen +16F444575632434354542+1674
16Santtu-Jeremias Oksanen +18F443363644546545352+1876
17Ari Muhonen +19F454463543544536444+1977
18Jari Tenokoski +23F455552653545547344+2381
19Mikki Flyktman +33F454477553667556444+3391
20Kasperi Oksanen +36F654466846846464463+3694

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-09-27 14:05:19. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Voitonjako:

5-8 pelaajaa: Yksi raakatulos ja yksi tasoituksellinen palkitaan. 

9-12 pelaajaa: Yksi raakatulos ja kaksi tasoituksellista palkitaan.

13-16 pelaajaa: Kaksi raakatulosta ja kaksi tasoituksellista palkitaan.

17-20 pelaajaa: Kaksi raakatulosta ja kolme tasoituksellista palkitaan.

21-24 pelaajaa: Kolme raakatulosta ja kolme tasoituksellista palkitaan. 

25-28 pelaajaa: Kolme raakatulosta ja neljä tasoituksellista palkitaan. 

29-32 pelaajaa: Neljä raakatulosta ja neljä tasoituksellista palkitaan. 

Kaikille palkittaville sama summa, 8€/palkittava. 

Sama pelaaja ei voi voittaa sekä tasoituksellista että raakatulosta, vaan silloin ensisijaisena on raakatulos. 

Palkintojenjako kisan päätyttyä ykkösen tiin luona.

Tasatulokset ratkotaan tarvittaessa ctp-kisalla tai sudarilla. Jos kaikki eivät halua sudaria, silloin pelataan ctp. 

Palkintoja ei jaeta jälkikäteen. Jos palkittava pelaaja ei nouda palkintoaan, palkinto annetaan tulosjärjestyksessä seuraavalle.

Holaripotti 25€.

Share

What would you like to share?