Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Raaka ja tasoituksellinen kisa. Osallistumismaksu 3€ seuran jäseniltä, 4€ muilta (3€ pottiin, 1€ seuralle). Vapaaehtoinen holaripotti 1€.

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRating of MetrixRating of scoreChange
1Valtteri Valkola827941.68114.68
2Kasperi Oksanen509609.71100.71
3Peetu Oksanen854930.6276.62
4Joosa Ruuhilehto860930.6270.62
5Santtu-Jeremias Oksanen554609.7155.71
6Jami Nieminen801853.1652.16
7Juuso Elfvengren827875.2948.29
8Marko Liponen852886.3534.35
9Veeti Halttunen913941.6828.68
10Tero Hautakangas869897.4228.42
11Harri Linna929952.7523.75
12Pasi Heikkinen899919.5520.55
13Niilo Pokela745764.6319.63
14Tommi Mattila865875.2910.29
15Vesa Muhonen941941.680.68
16Armas Mäkelä943941.68-1.32
17Roni Laine10361030.21-5.79
18Jouko Oksanen887864.22-22.78
19Santeri Kaksonen826775.7-50.3
20Raimo Honkonen817764.63-52.37
21Jarkko Karhila930875.29-54.71
22Miro Flyktman894819.96-74.04
23Miika Flyktman871786.76-84.24
24Joonas Pakarinen938587.58-350.42
25Fränk Laakkonen698.24698.24
26Mikki Flyktman388.4388.4

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33334343343433333358
1Roni Laine -9F332232333333333223-949
2Harri Linna -2F333332432334443234-256
3Vesa Muhonen -1F334342433324334333-157
4Valtteri Valkola -1F432452423523334332-157
4Veeti Halttunen -1F243343432435332234-157
6Armas Mäkelä -1F342333333634334322-157
7Joosa Ruuhilehto 0F343344322344453232058
7Peetu Oksanen 0F334242524424333343058
9Pasi Heikkinen +1F443433533334233342+159
10Tero Hautakangas +3F343342334434543333+361
11Marko Liponen +4F433342434434534333+462
12Juuso Elfvengren +5F333353524445343333+563
12Tommi Mattila +5F343343434434552342+563
12Jarkko Karhila +5F444442543434333333+563
15Jouko Oksanen +6F333344534634334333+664
16Jami Nieminen +7F343543533354533333+765
17Miro Flyktman +10F444453743533333343+1068
18Miika Flyktman +13F424453654544544422+1371
19Santeri Kaksonen +14F433355642547344244+1472
20Raimo Honkonen +15F534453543545434453+1573
20Niilo Pokela +15F444553533436455343+1573
22Fränk Laakkonen +21F447553564444345543+2179
23Santtu-Jeremias Oksanen +29F544454654666466444+2987
23Kasperi Oksanen +29F544475645745546444+2987
25Joonas Pakarinen +31F777783433454433377+3189
26Mikki Flyktman +49F4568868347476710374+49107

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-08-09 13:55:35. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Voitonjako:

5-8 pelaajaa: Yksi raakatulos ja yksi tasoituksellinen palkitaan. 

9-12 pelaajaa: Yksi raakatulos ja kaksi tasoituksellista palkitaan.

13-16 pelaajaa: Kaksi raakatulosta ja kaksi tasoituksellista palkitaan.

17-20 pelaajaa: Kaksi raakatulosta ja kolme tasoituksellista palkitaan.

Jne....

Kaikille palkittaville sama summa 10€/palkittava. 

Sama pelaaja ei voi voittaa sekä tasoituksellista että raakatulosta, vaan silloin ensisijaisena on raakatulos. 

Palkintojenjako kisan päätyttyä ykkösen tiin luona.

Tasatulokset ratkotaan tarvittaessa ctp-kisalla.

Palkintoja ei jaeta jälkikäteen. Jos palkittava pelaaja ei nouda palkintoaan, palkinto annetaan tulosjärjestyksessä seuraavalle.

Holaripotti 35€.

Share

What would you like to share?