Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Raaka ja tasoituksellinen kisa. Osallistumismaksu 3€ seuran jäseniltä, 4€ muilta (6€-8€/pari).

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRating of MetrixRating of scoreChange
1Santtu-Jeremias Oksanen, Kasperi Oksanen1233720.37-512.63
2Juuso Elfvengren, Mikki Flyktman1492930.62-561.38
3Ilpo Liimatainen, Ari Muhonen1534842.09-691.91
4Satu Vesala, Sami Taskinen平1624930.62-693.38
5Arttu Suomäki, Juuso Pudas1711997.01-713.99
6Juha Häkkinen, Kasperi Häkkinen1765997.01-767.99
7Jimi Roikonen, Jami Nieminen18111019.14-791.86
8Miro Flyktman, Miika Flyktman18231019.14-803.86
9Tero ja Vesa1802997.01-804.99
10Marko Liponen, Savela Tauno1789974.88-814.12
11Veeti Halttunen, Mikke Kauppinen1817963.82-853.18
12Jarkko Karhila, Veepee Savela18871008.08-878.92

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33334343343433333358
1 Jimi Roikonen, Jami Nieminen∑1811-8F222342432323433233-850
1 Miro Flyktman, Miika Flyktman∑1823-8F323343324323332322-850
3 Jarkko Karhila, Veepee Savela∑1887-7F333332333323234332-751
4 Arttu Suomäki, Juuso Pudas∑1711-6F234342333344332222-652
4 Juha Häkkinen, Kasperi Häkkinen∑1765-6F333232423333423333-652
4 Vesa Muhonen, Tero Hautakangas∑1802-6F323343432333432232-652
7 Marko Liponen, Savela Tauno∑1789-4F333343423434332232-454
8 Veeti Halttunen, Mikke Kauppinen∑1817-3F323333433434332333-355
9 Satu Vesala, Sami Taskinen平∑16240F333453432433433242058
9 Juuso Elfvengren, Mikki Flyktman∑14920F333342443443334233058
11 Ilpo Liimatainen, Ari Muhonen∑1534+8F443453443544342343+866
12 Santtu-Jeremias Oksanen, Kasperi Oksanen∑1233+19F443453643646455344+1977

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-09-13 14:01:45. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Best Shot Max 2

Kumpikin parin jäsenistä heittää avauksen. Pari saa itse päättää kummasta paikasta jatketaan (paremmasta). Kumpikin parin jäsenistä heittää jatkoheiton samasta valitsemastaan paikasta. Väylä on pelattu loppuun, kun jompikumpi parin jäsenistä saa kiekon hyväksytysti koriin.Saman pelaajan avausheittoa voi käyttää korkeintaan kahdella peräkkäisellä väylällä.

VOITTOLUOKAT:

4 paria: 1 tasoituksellinen palkitaan. 

5-8 paria: 1 tasoituksellista ja 1 raakatulos palkitaan.

9-12 paria: 2 tasoituksellista ja 1 raakatulos palkitaan.

13-16 paria: 2 tasoituksellista ja 2 raakatulosta palkitaan.  ...jne...

 

Jos kummallakaan tai toisella parista ei ole ratingia, osallistuu pari vain raakatulokselliseen kisaan. 

Sama pari ei voi voittaa sekä tasoituksellista että raakatulosta, vaan silloin ensisijaisena on raakatulos. 

Kaikille palkittaville sama summa. 

Tasatulokset ratkotaan tarvittaessa ctp-kisalla. 

Palkintojenjako kisan päätyttyä 1. väylän tiin luona.

Palkintoja ei jaeta jälkikäteen. Jos palkittava pari ei nouda palkintoaan, palkinto annetaan tulosjärjestyksessä seuraavalle parille.

 

 

 

Share

What would you like to share?