Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Raaka ja tasoituksellinen kisa. Osallistumismaksu 3€ seuran jäseniltä, 4€ muilta (3€ pottiin, 1€ seuralle). Vapaaehtoinen holaripotti 1€.

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRating of MetrixRating of scoreChange
1Armas Mäkelä9301011.5281.52
2Jami Nieminen779819.5440.54
3Jouko Oksanen882915.5333.53
4Miika Flyktman866891.5325.53
5Ilpo Liimatainen819843.5324.53
6Mikke Kauppinen905927.5322.53
7Reima Liponen10041023.5219.52
8Keijo Sivill899915.5316.53
9Jarkko Karhila931939.538.53
10Sami Koivusilta855855.530.53
11Touko Hänninen985975.52-9.48
12Ari Muhonen748735.54-12.46
13Veeti Halttunen907891.53-15.47
14Tom Haikarainen845819.54-25.46
15Veepee Savela955927.53-27.47
16Jarkko Liimatainen727687.55-39.45
17Marko Liponen850807.54-42.46
18Savela Tauno914867.53-46.47
19Jonne Isrikki961903.53-57.47
20Miro Flyktman879.53879.53
21Santtu-Jeremias Oksanen543.56543.56
22Kasperi Oksanen375.57375.57

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33333334433333333356
1Reima Liponen -9F322333232322323333-947
2Armas Mäkelä -8F323232233333323332-848
3Touko Hänninen -5F334322253322332432-551
4Jarkko Karhila -2F333323344333223334-254
5Veepee Savela -1F333333334224235333-155
5Mikke Kauppinen -1F333224353433234332-155
7Keijo Sivill 0F433233344323323434056
7Jouko Oksanen 0F333323344334423333056
9Jonne Isrikki +1F332362454334232332+157
10Miika Flyktman +2F334343333334334342+258
10Veeti Halttunen +2F344362333323334243+258
12Miro Flyktman +3F532333334443433333+359
13Savela Tauno +4F333344335434423243+460
14Sami Koivusilta +5F233253345333433633+561
15Ilpo Liimatainen +6F333344445344333333+662
16Tom Haikarainen +8F344353344433333453+864
16Jami Nieminen +8F344345344434334342+864
18Marko Liponen +9F663333344344233434+965
19Ari Muhonen +15F534453356345343443+1571
20Jarkko Liimatainen +19F353464444343545446+1975
21Santtu-Jeremias Oksanen +31F454554467654344449+3187
22Kasperi Oksanen +45F558575475664656656+45101

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-06-18 19:56:54. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Voitonjako:

5-8 pelaajaa: Yksi raakatulos ja yksi tasoituksellinen palkitaan. 

9-12 pelaajaa: Yksi raakatulos ja kaksi tasoituksellista palkitaan.

13-16 pelaajaa: Kaksi raakatulosta ja kaksi tasoituksellista palkitaan.

17-20 pelaajaa: Kaksi raakatulosta ja kolme tasoituksellista palkitaan.

21-24 pelaajaa: Kolme raakatulosta ja kolme tasoituksellista palkitaan. 

Jne....

 

Kaikille palkittaville sama summa.

Palkintojenjako kisan päätyttyä nelosen tiin luona.

Tasatulokset ratkotaan tarvittaessa ctp-kisalla ykkösväylälle.

Palkintoja ei jaeta jälkikäteen. Jos palkittava pelaaja ei nouda palkintoaan, palkinto annetaan tulosjärjestyksessä seuraavalle.

Holaripotti tällä hetkellä 55€.

KISAN JÄLKEEN CTP YLLÄTYSPALKINNOLLA!!

Share

What would you like to share?