Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Raaka ja tasoituksellinen kisa. Osallistumismaksu 3€ seuran jäseniltä, 4€ muilta. Vapaaehtoinen holaripotti 1€.

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRatingResultHCSum (Result-HC)
1Åke Pimiä6056732.9234.08
2Peetu Oksanen8495612.5843.42
3Miika Flyktman8715610.7545.25
4Juuso Elfvengren820611546
5Veepee Savela960513.3347.67
6Jouko Oksanen881589.9248.08
7Miro Flyktman914567.1748.83
8Kim Janhonen963543.0850.92
9Nicolas Lakonen982551.553.5
10Niilo Pokela6983.33-14.33
11Fränk Laakkonen8483.330.67

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33333334433333333356
1Veepee Savela -5F422243253323223423-551
2Kim Janhonen -2F323332344333234342-254
3Nicolas Lakonen -1F335322343323333343-155
4Miro Flyktman 0F145333334333333342056
4Peetu Oksanen 0F333323343334323353056
4Miika Flyktman 0F333333333343333343056
7Jouko Oksanen +2F443323344343323433+258
8Juuso Elfvengren +5F453323535334333333+561
9Åke Pimiä +11F535334445333343453+1167
10Niilo Pokela +13F353533455444335334+1369
11Fränk Laakkonen +28F364455576534354465+2884

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-07-30 19:49:05. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Voitonjako:

5-8 pelaajaa: Yksi raakatulos ja yksi tasoituksellinen palkitaan. 

9-12 pelaajaa: Yksi raakatulos ja kaksi tasoituksellista palkitaan.

13-16 pelaajaa: Kaksi raakatulosta ja kaksi tasoituksellista palkitaan.

17-20 pelaajaa: Kaksi raakatulosta ja kolme tasoituksellista palkitaan.

21-24 pelaajaa: Kolme raakatulosta ja kolme tasoituksellista palkitaan. 

Jne....

 

Kaikille palkittaville sama summa, 10€/palkittava. 

Palkintojenjako kisan päätyttyä nelosen tiin luona.

Tasatulokset ratkotaan tarvittaessa ctp-kisalla ykkösväylälle.

Palkintoja ei jaeta jälkikäteen. Jos palkittava pelaaja ei nouda palkintoaan, palkinto annetaan tulosjärjestyksessä seuraavalle.

Holaripotti tällä hetkellä 80€.

 

 

Share

What would you like to share?