Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Raaka ja tasoituksellinen kisa. Osallistumismaksu 3€ seuran jäseniltä, 4€ muilta.

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRating of MetrixRating of scoreChange
1Miro Flyktman892951.5259.52
2Mikke Kauppinen910951.5241.52
3Fränk Laakkonen759783.5424.54
4Juuso Elfvengren875867.53-7.47
5Jami Nieminen878867.53-10.47
6Savela Tauno894855.53-38.47
7Mikki Flyktman628579.56-48.44
8Marko Liponen890795.54-94.46
9Miika Flyktman920795.54-124.46
10Jarkko Karhila920771.54-148.46
11Veeti Halttunen916735.54-180.46
12Armas Mäkelä938747.54-190.46

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33333334433333333356
1Miro Flyktman -3F334322234332434332-353
1Mikke Kauppinen -3F333332334333233333-353
3Juuso Elfvengren +4F444353343333323334+460
3Jami Nieminen +4F353352343333343334+460
5Savela Tauno +5F333343345344324442+561
6Marko Liponen +10F334353434344433544+1066
6Miika Flyktman +10F343325364323643633+1066
8Fränk Laakkonen +11F344543444343343444+1167
9Jarkko Karhila +12F443353944333323354+1268
10Armas Mäkelä +14F454263454343224546+1470
11Veeti Halttunen +15F453273344432444384+1571
12Mikki Flyktman +28F645474555464354544+2884

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-10-07 18:38:20. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Voitonjako:

5-8 pelaajaa: Yksi raakatulos ja yksi tasoituksellinen palkitaan. 

9-12 pelaajaa: Yksi raakatulos ja kaksi tasoituksellista palkitaan.

13-16 pelaajaa: Kaksi raakatulosta ja kaksi tasoituksellista palkitaan.

17-20 pelaajaa: Kaksi raakatulosta ja kolme tasoituksellista palkitaan.

21-24 pelaajaa: Kolme raakatulosta ja kolme tasoituksellista palkitaan. 

25-28 pelaajaa: Kolme raakatulosta ja neljä tasoituksellista palkitaan. 

29-32 pelaajaa: Neljä raakatulosta ja neljä tasoituksellista palkitaan. 

 

Kaikille palkittaville sama summa, 8€/palkittava. 

Palkintojenjako kisan päätyttyä nelosen tiin luona.

Tasatulokset ratkotaan tarvittaessa sudarilla  ykkösväylästä lähtien tai ctp-kisana ykkösväylälle. Jos kaikki eivät tahdo sudaria, pelataan ctp.

Palkintoja ei jaeta jälkikäteen. Jos palkittava pelaaja ei nouda palkintoaan, palkinto annetaan tulosjärjestyksessä seuraavalle

Ilman ratingia olevat pelaajat voivat heittää kisassa ilmaiseksi, jotta pääsevät aikanaan tasoitukselliseen kisaan. Heitä ei siis lasketa palkittaviin.

Kisan jälkeen ctp-kisa kiekkopalkinnolla. Ei erillistä maksua. 

Share

What would you like to share?