Login
  • Show groups: click here
  • Comment: Raaka ja tasoituksellinen kisa. Osallistumismaksu 3€ seuran jäseniltä, 4€ muilta. Eli 6€-8€/pari. Vapaaehtoinen holaripotti 1€.

Handicap (HC) calculation by Metrix rating

NoNameRating of MetrixRating of scoreChange
1Kasperi Oksanen, Santtu-Jeremias Oksanen1083771.54-311.46
2Miika Flyktman, Jami Nieminen16631035.52-627.48
3Niina Kulotie, Harri Kulotie1699999.52-699.48
4Ilpo Liimatainen, Jarkko Liimatainen1541819.54-721.46
5Lauri Häkkinen, Verneri Paukkonen17351011.52-723.48
6Jouko Oinas, Jouko Oksanen1770999.52-770.48
7Reima Liponen, Peetu Oksanen18561083.51-772.49
8Kasperi Häkkinen, Roope Häkkinen1711915.53-795.47
9Harri Hyökyvaara, Marianna Ojajärvi1738939.53-798.47
10Marko Liponen, Savela Tauno1764963.52-800.48
11Otto Hämäläinen, Otto Hautanen18381023.52-814.48
12Veeti Halttunen, Mikke Kauppinen1809987.52-821.48
13Marko Könssi, Hanna Könssi18511011.52-839.48
14Konsta Kovanen, Eemeli Kuikka18951047.52-847.48
15Sami Taskinen平, Jani Kotanen19281047.52-880.48

NoName+/-Thr 1 2 3 4 5 6 7 8 9101112131415161718+/-
 Par33333334433333333356
1 Reima Liponen, Peetu Oksanen∑1856-14F222232333222223322-1442
2 Konsta Kovanen, Eemeli Kuikka∑1895-11F322232234322223323-1145
2 Sami Taskinen平, Jani Kotanen∑1928-11F322222333232243322-1145
4 Miika Flyktman, Jami Nieminen∑1663-10F323223233233223233-1046
5 Otto Hämäläinen, Otto Hautanen∑1838-9F334232233233223322-947
6 Lauri Häkkinen, Verneri Paukkonen∑1735-8F332323233233233323-848
6 Marko Könssi, Hanna Könssi∑1851-8F233332333333322322-848
8 Niina Kulotie, Harri Kulotie∑1699-7F233232233333323333-749
8 Jouko Oinas, Jouko Oksanen∑1770-7F222333333333323332-749
10 Veeti Halttunen, Mikke Kauppinen∑1809-6F323333333233332233-650
11 Marko Liponen, Savela Tauno∑1764-4F223333344333333322-452
12 Harri Hyökyvaara, Marianna Ojajärvi∑1738-2F333233334333224334-254
13 Kasperi Häkkinen, Roope Häkkinen∑17110F343333445324223332056
14 Ilpo Liimatainen, Jarkko Liimatainen∑1541+8F333334444443334345+864
15 Kasperi Oksanen, Santtu-Jeremias Oksanen∑1083+12F443334446443334435+1268

Hole-by-hole statistics

View: Grouped chart | Detailed chart | Table

The result was updated on: 2026-07-23 20:09:13. Free discgolfmetrix.com is used


 Show presenter
 | 
Show PDF 

Results will be updated every 30 seconds!


Best Shot Max 2

Kumpikin parin jäsenistä heittää avauksen. Pari saa itse päättää kummasta paikasta jatketaan (paremmasta). Kumpikin parin jäsenistä heittää jatkoheiton samasta valitsemastaan paikasta. Väylä on pelattu loppuun, kun jompikumpi parin jäsenistä saa kiekon hyväksytysti koriin.Saman pelaajan avausheittoa voi käyttää korkeintaan kahdella peräkkäisellä väylällä.

VOITTOLUOKAT:

3-4 paria: 1 tasoituksellinen palkitaan 

5-8 paria: 1 tasoituksellinen ja 1 raakatulos palkitaan.

9-12 paria: 2 tasoituksellista ja 1 raakatulos palkitaan.

13-16 paria: 2 tasoituksellista ja 2 raakatulosta palkitaan.

17-20 paria: 3 tasoituksellista ja 2 raakatulosta palkitaan.

Sama pari ei voi voittaa sekä tasoituksellista että raakatulosta, vaan silloin ensisijaisena on raakatulos. 

Jos toisella parin jäsenistä tai kummallakaan ei ole ratingia, pari osallistuu vain raakatulokselliseen kisaan.

Kaikille palkittaville sama summa, 

Holaripotti 66€.

Holaripotti ei koske sudareita. 

Sudarit ratkotaan toughina (väylät 1-3). Jos tulos ei ole vielä ratkennut, nelosväylälle heitetään ctp.

Palkintojenjako kisan päätyttyä 4. väylän tiin luona.

Palkintoja ei jaeta jälkikäteen. Jos palkittava pari ei nouda palkintoaan, palkinto annetaan tulosjärjestyksessä seuraavalle parille.

Share

What would you like to share?